Kan davası mı bu? Neyin davası?

Arkadaşlar biliyorsunuz ki ülke uzun zamandır karışık.

Ortada resmen bir kan davası var. Bu kan davasında ölen masum insanlar var.

Neyin çekişmesi bu?

Neyin derdi?

0|0
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye bir kimlik arayışı içine girdi. Ülke olarak bu kaos ortamı zaten bilerek yaratıldı. Türk insanı da buna çanak tuttu. Şimdi herkes rengini belli etmeye başladı. Amaç da buydu zaten. Türk toplumunda ötekileşmeler başladı. Zaten bu da bir toplumun çöküş sinyalleridir bence. Sağduyuyu elden bırakmamak lazım. Tarihte bu tarz kaoslara ve politik oyunlara yenik düşmüş ve dik duramamış tüm toplumlar dağılmıştır. Olay parti veya ideoloji meselesi değil, resmin tamamını görmek lazım. İnsanlarımızın çok acil olarak bakış açısını değiştirmesi ve sağduyuyu elden bırakmadan metanetli bir şekilde duruşunu belli etmesi gerekir. Aksi takdirde bir iç savaşın ve beraberinde getireceği parçalamanmanın kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • ne kadar güzel yazmışsınız. ellerinize sağlık.

• evet etmiyoruz :(

14 yaşında bir çocuğun eline sapan veren insanlar varken hala kör kör geziyorlar.

• Büyük oranda katılıyorum ancak "parçalanma" konusunu açar mısın? Toprak bölünmesi için zaten yeterince sıkıntı yaşıyoruz. Bazı vatandaşlarımız kendilerine ait özerk bölge olsun istiyor. Doğruluğu yanlışlığı ayrı konu, zaten politik olarak her kesim sivriltildi. Herkes 5 sene öncesine göre daha fanatik. Daha tahammülsüz, yakınca Muhsin Yazıcıoğlu'yla ilgili bir tape daha çıkaracaklarmış. "Parçala, böl, yönet" iş başında. Ama biz zaten yeterince parçalanmadık mı? Daha nasıl parçalanacağız.

Erkekler Ne Diyor 15

• çabuk galeyana gelen bir milletiz hepsi bu.. tarih boyunca deli olarak tanınmamız bu yüzden olsa gerek.. hep derim ki ne kimsenin fedaisi ne de kimsenin enayisi olmayacaksın..

1|0
    0|0
  • ''padişahm çok yaşa'' ve ''hayır bizde varız'' cıların mucadelesı bu! tarafını sececeksın ve ona gore yolunu cızeceksın..

1|0
    0|0
    • taraf falan seçmiyorum. ölümlerin hesabını versin o taraflar.

• bende tam olarak ondan bahsedıyorum aslında... cok şukur ben tarafım ve memnunum...

• Neyin derdi olacak, ülkede mutsuz insanlar var. İktidardan memmun değiller temsil edilmek istiyorlar ama takip edebilecekleri adam gibi muhalefet yok, çayçı(yanlış anlaşılmasın çaycılarla bir alıp veremediğim yok) bile olamayacak adamlar parti lideri. Millette kolları sıvadı memmuniyetsizliğini böyle dile getiriyor. Aslında teknik olarak bakınca PKK benzer yöntemlerin ağırlaştırılmışı ile ama yinede teknik olarak aynı yöntemle "anarşizmle" iyi bir noktaya geldi. Temsil edilemeyen bu vatandaşlarımız da mutlaka bir şeyler elde edecekler. Maalesef ülkenin %50 veya daha fazlasının varlığına bile katlanamıyorlar. Yapacak bir şey yok, doğal seleksiyon bence. Kim güçlüyse o ayakta kalacak.

1|0
    1|0
    • tahammülsüzlükleri canlara mal oluyor ama kim verecek o anaların yürek acısının hesabıunı

• Zaten en çok canımı sıkan şey küçük bir çocuğun cesedinin arkasına sığınmaları. Çıkın delikanlı gibi kimseniz onu söyleyin. "Biz işi demokrasiyle çözemiyoruz. Anarşistlik yapacağız" deyin. Yapın da, kimin haklı olduğunu elbet zaman gösterir. Belki içinizden bir parti çıkar. Protestan nesil başka bir oluşuma dönüşür. Ama nerde o delikanlılar. Anca bir çocuğun cesedi arkasına sığınıyorsunuz bu da küçük görünmenize neden oluyor.

• aynen öyle düşünüyoruum. dün sanatçıların çoğu evlerinde oldukları halde cenazeden naklen yayın yaptı. madem o kadar önemli kıçını kaldırıp cenazeye gitseydin de görseydik samimiyetini.

• Cacık Havyar Partisinin ve onun benzerlerinin seçimlerden önceki seçim propagandasından başka bir halt değil, istediğiniz kadar yırtın biryerinizi, gezi dediniz odtü dediniz kızılay dediniz oylar Akpartinin düşeceği yerde artıyor salaklar hala öğrenemediler.

0|1
    1|0
  • Medeni bir şekilde seçme seçilme hakkını kullanıp konuşarak kendini anlatmak yerine homosaphians gibi sokaklara saldırıp avcı toplayıcıların yaptığı gibi kabilece mamut öldürmüşçesine bişeylerin etrafına çullanmaya meraklı geriye ket vuran insanlarımız var çünkü.

0|0
    0|0
  • siyasi kaos ve çıkarlarla tavan yapmış kutuplaşmalar

1|0
    0|0
  • Eğitimsiz, duyduğuyla hareket eden insanlara demokrasi yüklemenin sonuçları.

2|0
    1|0
  • Seçimler yaklaştı. Bir şekilde ülkeyi karıştırıp AKP'yi yıkmanın zamanı geldi sanıyorum. Ayrıca o profil resmi ne kız öyle ?

1|1
    1|1
    • akp falan umurumda değil bak dün iki kişi daha öldü. akp mi verecek hesabını?

ayrıca noolmuş resmime?

• rant kazanmanın para hırsının kurbanları bunlar bu yüzden ben haberlere dahi bakmıyorum artık hepsi aynı kefenin insanları. Ha içlerinde dürüst namuslu delikanlıları yok mu var ama onlar da azınlık ve içlerinde kayboluyolar

0|0
    0|0
    • aynen katılıyorum. hiç bir habere inanasım gelmiyor artık. yazık iki can daha kaybettik kim verecek hesabını ..

• Tamamen rant cikarlari ugruna hukumete karsi olusturulan her turlu farkli dusuncenin kurdugu ittifakla hukumetin karsi karsiya verdigi bir siyasi taktik..

0|0
    0|0
  • Kimisi şeriat geliyor diye kimisi kürdistan kurulacak diye bir başkası da sağı solu yakıp yıkarak hükümeti düşürmeye çalışıyor.

0|0
    0|0
    • te allamhım ya rappim çıkarcı pislikler Allah versin belasını bu tiplerin. ülekyi düşünen yok.

• çeşmeden akan su var kapma davası. sadece bizim memleketimizde yaşayanlar bu suyu kapma yarışında değil dış güçlerde at koşturmak istiyor ülkemiz üzerinden.

0|0
    0|0
  • mesajım bulunsun uyucam bu kafayla anlatamam bir ara editlerim.

0|0
    0|0
  • Küresel sermaye- rant - kaynak.

* Yurdum insanında yok aslında kan davası..

0|0
    0|0
    • abi yapma gözünü seveyim dün metin arolat denen sanatçı müsveddesi evdeyim diyor ve meydanlarda polis saldırıyor diyor. nereden biliyorsun kıçını kaldırıp cenazeye bile gitmemişsin konuşuyorsun sosyal medyadan. madem insanımız sakin kan davası yok o provakatifleri o meydanda sap gibi bıraksınlar bakalım. 14 yaşında çocuğun elinde sapanın işi ne?

• ben söyliyim:küresel sistemle türkiyenin savaşı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kan davasinda taraflar birbirini öldürür, tek taraf öldürmez.

bir ülkede 15 yasindaki cocugu polis öldürdünde muebbet yiyor olaya karismayan yanindaki polis suca istiraktan 10 yil yiyor emniyet müdürü bakan bu olaydan sonra istifa ediyor.

bizimkiler cocuk katilini koruyor ve hala " neyin cekismesi" diyorsunuz.

ha diyeceksen gezi olaylari olmasa bunlar yasanmazdi.

gezi olaylari baslamadan zaten gezi parki mahkemelikti ve mahkeme karara varincaya kadar gezi parkinda yikim yapmak yasakti.

hükümet napti " hukuku da tanimam yikicam orayi dedi"

kaldiki 17 aralikta hep beraber gördük ki, eger hükümet isterse hangi polis hangi olayda görev alip hangi taraftan (cemaat) mis iki dkkda bulup görevden alabiliyormus.

siz hala neyin davasi diyin.

ülkede olup bitenlere bir bakin, okadar insan ergenekondan iceri alindi. bu kisiler masumsa nedn onca yil yattilar? sucluysa neden saliverildiler?

asil siz nasil bukadar sessiz tepkisiz kalabiliyorsunuz o garip.

1|1
    0|0
    • ağzına sağlık

• ÖYM'ler kalktı uzun tutukluluk süresi 5' yıla düşürüldü ve ergenekon serbest bırakıldı.. bu arada uzun tutukluluktan çıkan hizbullahların bir çoğu kayıplara karıştı bunu da belirtmek isterim :)) her neyse tabi bu iyileştirmelerde iktidar hep kendi lehine oynuyor.. örneğin görevi kötüye kullanmanın üst sınırını 2 yıla indirdiler ki 2 yıla kadar olan cezalar hapis gerektirmiyor para cezasına çevriliyor ödenmediği takdirde hapise dönüyor peki bunu ne zaman 2 yıla indirdiler İTO başkanı cezaevine...

• girdikten hemen sonra :)))) daha da çok güzellikleri var böyle kendileri yaptığı şunu bilir şunu söylerim devlet her zaman 18 yaşında.. ogün samastı dahi 2011 de hizbullahcıların patır patır tahliye olduğu esnada serbest bırakmadılar gerekçelerini söylesem size açar götünüzle gülersiniz :)))) neyse çok konuşmayayım ben.. şu da var bu ülkenin en büyük definecisidir tayyip erdoğan, koç grubu ve aliağaoğlu daha fazla birşey söylemeyeceğim..

• Şiddeti isteyen ve şiddet için yol gösteren diktatörler gidince bunların hepsi de bitecek.

0|1
    0|0
  • kan davasından beter

0|0
    0|0
  • Hırsızlık,yolsuzluk,eşitsizlik,adaletsizlik ve en acısı KATİLLİK. 10 yıldır sandıkla düzeltilmeye çalışılıyor ama malesef bencil çıkarcı para düşkünü kör koyunlar yüzünden başarılamadı.

0|0
    1|0
    • arkadaşım sakin niye olunmuyor? bu ülke kurulduğundan beri böyle oyunlar var niye geliyorlar oyunlara?

• güzel kardeşim bunları diyorsunuz ya ne ülkeymiş arkadaş ye ye bitiremediler resmen. ben inanmıyorum bunların hepsi yiyor namussuz pislikler. hepsi birbirinin laciverti olan garip çocuklarımıza oluyor :(

• Malesefki öyle :(

• Aynen ya bitsin artık bu karışıklık. Ülkeye artık huzur egemen olsun.

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Bazısı için koltuk sevdası (chp)

Bazısı ib*eliğine yapıyor..

Sonuç olarak kurban'da biz oluyoruz.

0|1
    1|0
  • Sanırım devamı bitmiyor . Hergün başka bir sorun .

0|0
    0|0
  • başbakanın kendi düşüncesinden olmayanları düşman olarak görüp ülkeyi ikiye bölmesinin sonucudur

1|0
    1|0
    • sandıkta indirmek varken neden ölümler peki?

• güzel kardeşim bunları diyorsunuz ya ne ülkeymiş arkadaş ye ye bitiremediler resmen. ben inanmıyorum bunların hepsi yiyor namussuz pislikler. hepsi birbirinin laciverti olan garip çocuklarımıza oluyor :(

• Aynen oyle hala da doymuyor

Benim dinimizde hirsizlik gunah

Bunlar ne bicim muslumanlarsa

Yükleniyor...