Gezi olaylarının beraberinde siyasi görüşü değişenler var mı?

Ülkemizde son zamanda yaşanan her şeyi göz önünde bulundurursak gerek 30 Mart'taki seçimler için olsun gerek bundan sonrası için olsun siyasi görüşü değişenler var mı?

Sizin üzerinizde veyahut bulunduğunuz çevre üzerinde etkileri nelerdir?

0|1
25|72

En İyi Kız Görüşü

• Hani telefon kayıtları montaj diyorsunuz ya, peki 'Ananıda al git' cümleside mi montajdı? :)

6|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 72

• Şahsım adına her sene sandığa gittiğimde bütün partilere mühür vurup oyumu geçersiz hale getirirdim ama bunca hırsızlığı yolsuzluğu katilin çıkıpta gögsünü gere gere evet ben yaptım demesini gördükten sonra ben de oy kullanmaya karar verdim.

Yapılan açıklamaları ispat etmek varken inkar ettiler. Olayın doğrusunu göstermek yerine örtbas ettiler. İnsanları suçlu suçsuz demeden yargıladılar. Bir söyledikleri öbür söylediklerini tutmadı. Ayakkabı kutularında paralar, kasetler, oğlunun kendinin mal varlıkları, katil polisleri savunmalar destan yazdılar demeler, halkı her konuşmasında kışkırtmalar tahrik etmeler, fakir edebiyatları, benim baş örtülü bacılarım, camide içki içildiğinin 10 aydır gösterilemeyen görüntüleri, kabataşta hunharca kocası tarafından bekletilen kadının görüntüleri, babacık babacık cici kuş, paraları sıfırlamak...

Daha hangi birisini sayayım ki. Muhalefetin bir b.k yapmadığı da ortada. Neye kime oy vereceğimi henüz bilmiyorum ama hırsıza, katile oy vermeyeceğim belli. Bu saatten sonra da benden AKP ye oy çıkmaz...

3|9
    1|4
  • Benim görüşüm : Ben doğduğumdan beri Atatürkü çok severim. Biz hane'de 5 kişiyiz 4'ü AKP'ye oy verirler, ben oyumu kullanmıyorum. Sandığa felan gitmiyorum oyumu kullanmıyorum. AKP olmadan bile Dinimi, CHP olmadan Atatürkü, MHP olmadan Ülkemi severim. Ben bu olaylar yüzünden Camiiye gidip namazımı bile kılamıyorum. 2 Abim var yaklaşık 2 senedir İşsiz, AKP'ye oy vermelerine rağmen ama şimdi geçici olarak çalışıyor.

İnsanlar hakkında: Bazı toplumlarda bulundum AKP'ye üye olan tanıdıklarım var ama şimdi gidip üyeliğini kaldırmışlar bundan AKP'ye oy vermeyeceklerini söylediler sebebi 17 Aralık Operasyonu !

Aşağıdaki Yazı Alıntıdır.

“Apo’ya destek veren, onlarla masaya oturan, Oslo’da Habur’da onlara destek çıkan AKP, sonunda 17 Aralık’ta Cemaat’in erken kalkmasıyla bir dizi operasyonlara tabi tutuldu. Bu operasyonlarda bir baktık ki, ortalık Lale devri değil, sülale devri olmuş. Anası, danası, kızı, oğlu, yandaşı bütün sülalesini doldurmuş. Ondan sonra bu yoksul millet de bilinçsizce AKP’ye şakşakçılık yapabiliyor. AKP, Usta, Tayyip diyebiliyor. Ne ustası? Ne Tayyip’i? Senin cebine giren var mı? Senin oğlun kızın işsiz. Sen ekmeğin yanına katık bulamıyorsun. Kalkmışsın AKP’nin peşinde koşuyorsun. Bir cumhuriyet öğretmeni olarak bu hırsızları gördükçe bunu kendime sindiremiyorum. Kendimi eylem yapmaktan ve tepki vermekten alıkoyamıyorum. Bunun suç olmadığını biliyorum.”

7|5
    1|4
  • Bizde kul hakkı yiyene,harama bulanana,hırsıza,katile,vatan hainlerine,bölücü teröristlere,şehide kelle bölücü ite sayın diyene ,TÜRK düşmanlarına oy yok.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! ! ! link

13|7
    4|9
    • Ne kadar vatan düşmani var

• Ulan sanki bu adamlar çok iyi gel hastanede calisan zamanında torpille girmiş bir b*k yapmayan yap diyenide tehtid eden mhplileri gösterim sana

• Gezi direnişinden öncesinde de vatansever,Atatürkçü ve solcuydum,şuanda da öyleyim. Hiçbirşey değişmedi.

11|10
    3|7
  • İlk geldiği günden beri, yobaz,bağnaz,geri kafalı,faşist ve diktatör adama oyum yok benim.Kim atıyosa atsın.Yonttukları kazık g.tlerine girdiğinde görürüm ben o akp diyenleri.Nitekim gezi parknda "AKPYe oy atan elim kırılsın" diyen yüzlerce insan gördüm.Kalıplaşmış savunmalarla yorum yapmayın.Görüşünüz ne olursa olsun gidin direniş alanlarında iki oksijen soluyun göriyim sizin g.tnüzü

14|12
    6|8
    • Sen kendini sktrmeye heveslisin aslanım,biz hak yememeyi ve yedirmemeyi öğrendik.Senin ezik körcahil ailenle bizimki bir değil.Kapa çeneni skmiyim bir tarafını

• lider yoksa halk var

• Dostum elbet başa geçicek biri lazım varsa bildiğin söyle bizde bilelim

• devlete taksimde meydan okuyosun isyan ediyosun devlette gücünü kullaninca insan haklari diyosun hem devlete meydan okuyup efelenip sonrada ağlamak hiçbir kitapta yazmaz devlet olaylarda güç kullanmak zorundadır aksi taktirde güç kaybedecektir. bu kişilerin katili profakatif eylemler yapan kişilerdir kazananı borsadaki işadamlarıdır. bu adamlar yüzünden TL değer kaybetmiş dolar yükselmiştir adalet çift taraflı terazidir ya 70 milyon insanı ya da 3 5 çıbanı atacaz..siyasi görüşüm tamamiyle devletçiliktir. halk yengesine teyzesine atlamadan önce düşünecekti oyunu bir makarnaya satanda onlar HEPSİ BETER OLSUN HEPSİNDEN KURTULSAK SAĞ SOL FARKETMEZ

4|8
    5|8
    • bravo tebrikler kardeşim.

• bu hırsızları sizin savundugunuz halk getirmedimi ve siz devlete meydan okudunuz devlet güç uygulamazsa güç kaybeder dış politikada dahil ve siz bu eylemleri yaptınız dolar fırladı tl kaybettipetrolü daha pahalıya alıyoruz hepsi zincirleme daha fazla sayabilirim siz hükümeti istemiyosunuz bende istemiyorum ama devlet zarar gördü berk elvinmidir nedir ondan dahamı değersiz vatan

• hırsızın teki gezi parkına yapılması düşünen yapı ile cebine 3-5 kuruş atacak diye bir sürü insan kör oldu, öldü. sizi bilmem fakat benim için can paradan daha önemli. ve insanların direkt gözüne kafasına nişan alan çoğu polisi savunmayın bana.

• Benim siyasi görüşümü değiştirmemekle beraber kuvvetlendirdi, yani hükumete karşı olan tutumum daha da sertleşti. Açıkçası bu olayı kullanarak birkaç kişinin siyasi görüşünü değiştirdim. Dürüst olayım; gerçekten Gezi'de o kadar kişi sokağa iyi ki döküldü. Her ne kadar insanlara zarar gelse de -ki gelmemesi gerekiyorken- bazı insanların gözünü açmak için adeta bir umut ışığıydı Gezi olayları. Kötü tarafından değil de iyi tarafından bakıyorum.

Babası polis olan arkadaşım Gezi'deki eyleme katılanlara resmen ateş püskürüyordu mesela. Bilgisayarımdaki "işkence" arşivini ona gösterdim. "Senin baban gibi aile babası bir polis memuru bunu yapabilir mi?" diye sordum, "haklısın yapamaz" dedi. Birkaç kişi daha bana hak verdi. Bugün Din Kültürü ve Ahlak Dersi öğretmenimizin bile AKP'den dert yandığını gördüm, Berkin Elvan konusu açılınca "ben ne yaparsam yapayım polisin benim canıma kastetmeye hakkı yok" dedi adam. Polisin kullandığı şiddeti AK Parti'ye bağladı doğal olarak.

Özetle, pek çok kişinin siyasi görüşü değişmiş gibi gözüküyor. Bu arada evde 'zor' tuttukları %50 sanırım buraya toplanmış. Ulen nereye baksam "AK AK AK" diye inliyorlar. Anlamadım gitti :|

6|1
    0|3
  • ben hiç akp ye oy vermemiştim. ama icraatları olsun, ekonomideki başarıları olsun takdir ediyordum. bir dahaki seçimde oy vermeyi düşünüyordum. ama gezi olayları ve bu son yolsuzluk operasyonlarından sonra zerre güvenim kalmadı. hele berkin elvan olayından sonra gördük ki insanlık namına ufacık bir vicdan kırıntısı bile kalmamış bunlarda.

5|6
    3|4
  • çalan çırpan ve kendisinden olanlara da çaldırıp çırptıran hırsız bir zihniyet...

şeref halsiyet namus edep haya vatan ulus din gibi temel toplumsal değerlerden yoksun bir

devlet zihniyeti ve milleti ötekileştirme hedefi ile

oy zamanında huzur evlerinden elzimer hastalarını

akıl hastanelerinden allahın delilerini ve çeyrek altın ile

gram altın ile odun ile kömür ile satın aldıkları oyları ve pusula sayımından sonra

merkeze rapor yollayan görevlilerin şerefsizce yaptığı alçaklıkları

görmezden gelip siyasi baskı ile bunu medyanın konu etmesini engelleyen bir yapı var başımızda.

bu gün akp ye oy veren ve üye olan insanların çok ezici bir çoğunluğu

ya evladı kpss kazanmış ya memur olmuş atama bekleyen ya işsiz ve iş arayan

ya esnaf ama işleri kötü olan ya da iş adamı ama işlerini büyütemeyen insanlardır.

bukadar basittir olay.

6|1
    0|3
  • objektif bakmayı severim ama kökenim gereği sosyalizme yakın bir görüşüm var. şu son olaylardan sonra ise birilerinin zoruna giden bişeyler olduğunu kendi adıma açıkça gördüm. bu ülkede biri ısrarla indirilmek isteniyorsa orda ben bir orta parmak ararım. bu yüzden oyum akp ye bu kez.

6|8
    7|9
    • Oy tabiki önemli ama resmi görebilmek daha önemli sanki ..

• Biri mantıklı konuşmuş çok şükür!

• adam ister zihinsel masturbasyon yapar ister kendini becertir senin gibi düşünmeyeni böyle hor görürsen senle tabi çatışacaktır saygılı olmayı beceremiosun neredeyse adamın yerine oy kullanacaksın.

• benim siyasi görüşüm değişmedi ilk önce insandır önemli olan bir insandır insanı siyaset uğruna kullanan ise ben lanet olsun o siyasete lanet olsun o siyaseti yapana dinimizde can üzerinde nemalanmak yasaktır hele Allah a karşı şirk koşmak da bir o kadar yasaktır benim dinimi bana tebliği eden HZ Muhammed sav efendimiz benim özgürce dinimi eda etmemi sağlayanda Atatürk tür ben bunda başkasını bilmem o yüzden ben önce Allah ın kuluyum ben bir tek Allaha biat ederim çünkü o beni yarattı benim rızkımı o verdi canımı o verdi ama dinimin gerekliliğini ben gösteren peygamber efendimiz sav oldu ben namazımı özgürce kılıyorum ben orucumu özgürce tutuyorum ben kurbanımı özgüce kesebiliyorum ben fitremi özgürce verebiliyorum ben haccımı rahat edebiliyorum ben en başta Müslüman olduğumu Müslüman olarak dünyaya geldiğim için Atatürk e şükran borçluyum en azında Müslümanın en azında dinimi biliyorum en azında zürriyetimi biliyorum ben hiç bir zaman Allaha şirk koşmam ben Allahtan korkarım ve yalana soyguna karışmam arkadaşım bir tek ben bunu bilirim o yüzden dinimi peygambere dinimin özgürce edasını Atatürk e en başta canımı kanımı dünyamı Allah ın şefaatine borçluyum bunu da herkes böyle bilsin severim yaratılanı yaradan dan ötürü

3|0
    0|1
  • kasetler degıstırdı cok insanın dusuncesını,yoksa o zıhnıyet gezıye anlam bındıremıyordu,kulaklar duyup gozler gorunce baska oldu hersey,bomba 25 martda imiş,bakacagız gorecegız,hayırlısı olsun...

3|3
    1|2
  • Her zaman Atatürkçüydüm yine öyleyim onlar br gün rabiacı oldular bir gün tayyipçi bir gün çiller bir gün mesut yılmaz biz hiç bir zaman fikrimizi kişiliğimizi değiştirmedik

7|5
    3|6
  • Değişen bir durum yok .. Onlarda farkında Ak parti sandıktan aynı güçte çıkacak bunu bildiklerinden olaylar durdurulmak istenmiyor. daha nice masumlar ölür.. kimileride torunlarına bu rezaleti gezide bende vardım diye anlatacakmı bakalım.. zaman kimi haklı çıkaracak.

3|6
    3|7
  • Ne gariptir ki müslümanım deyip hırsıza oy veriyorlar.

8|12
    3|9
    • eşşeğe oy vereceğine hırsız ve müslümana oy ver daha iyi. arkadaşım öyle dio bu partinin başında eşşek olsa veririm diye bende eşşeğe oy vereceğine hırsız müslümana ver daha iyi dedim.

• Haklısın.Bir suça göz yuman o suça ortak olmuştur. Hırsıza oy verende bir nevi hırsızdır. Ve bunların mantıklarını anlamıyorum, sözde çok iyi müslümanlarsınız ya millete eşek falan filan diyorsunuz.

• değişmedi aynı duruyo o zamanda akp hırsız ve vatan hainleriyle doluydu benim için şimdide aynı

6|5
    2|6
  • tayyipçi olmasamda gezi karsıtıyım o eylemciler gitsinler kandile madem o kadar sey bliyorlar bazı partilerden sogumaya basladım

4|4
    2|6
    • kardeşim, iktidar dümenini ele alan halkının kötülüğüne işler yaptığında halk bunu nasıl engellemeye çalışmalıdır bu konuda bir fikir belirtir misin?

• türkan şoray neden öpüşmedi para için şimdiki gençlik para için her türlü filmi çekio bunun gibi neler neler batılılık iyiymiş şöyleymiş böyleymiş değerlerin anasını bellediler. besmelesiz bir memleket böyle olur buyrun afiyet olsun.

• haklısın robin

• Her hangi bir değişkenlik yok.

Tek yol Devrim!

4|3
    2|2
  • ya arkadaşım siz bu trollere bakmayın baksanıza eksi veriyorlar herşeye burada bakarak birşey olmaz.gezi parkında akp'lilerin fikri değişmedi olsa olsa %2 kayıp olmuştur ama asıl oy kaybı 17 aralıktan sonra oldu cami bahçesinde koskaca dedeler bile akp'Ye oy yok diye konuşuyorlar metroda akp'Ye dalga geçenler var akp çok oy kaybetti bu nefreti devam ederse daha çok kaybedecek bu millet akp'yi bunun için seçmedi

4|5
    1|5
  • yine akp

5|8
    7|11
  • 17 aralıktan sonra düşüncem değişti.

6|4
    0|2
  • Az önce Berkin Elvan için açtığım soru kapatıldı amacım sessiz kalmamaktı ama susturulmaya çalıştılar burada bile.Çocuklar uyurken susulur öldürülürken değil!

5|5
    2|3
  • Benim kuzenim chp liydi. Istanbulda polis kendisi sivil gostericilerin icinde yaklasik 20 gun kaldi. Suan akpli oldu. Basininin gosterdigi gibi değil hiçbişey o gostericilerin arasinda neler döndü diyor. Suan koyu akpli oldu kendisi.

6|9
    8|11
    • inandırıcılık seviyesi: 6 yaş çocuğu..

• Bende ediyorum tabii hepsine değil. İnsanların gözüne hedef alıp, ölüme sebep olupta hiç bir erkeklik belirtisi göstermeyip suçunu inkar eden polislere, o da az bir sayıdadır herhalde.

• Be öyle yapan polislere nefret etmenizi demiyorum. Ya resmen benim yasimdakiler yarin namuslu analarin bilmem neyleriyle savasacaz diyor o bilmem neyi siz anlayin. Ya ordaki polis israil polisimi belkide bir cogumuzun kardesi akrabasi arkadasi komsusu...

• Ahahah Akp yi ovenlere eksi puan vereceginize gidin de seçimlerde akp yi nasıl alt edeceksiniz onu dusunun ,gerçi bu bir hayal olsa da

5|10
    10|13
    • hayaller gerçekleştirmek içindir zaten ..

• Rahatsız olan bir insanın gidip hala akepeye oy vermesi imkansız bir olasılık gibi geldiğinden olabilir mi?

• Ya ne konustun susmak bilmedin :) tamam kime oy veriyim söyle de bitirelim artık

• Verin tayyibe biraz daha soyup soğana çevirsin bizi..

6|6
    2|7
  • evet tayyıbe atacam :)

5|8
    7|10
  • artık sağcı solcu dinci laik alevi sunni muhabbeti kalmadı bu ülkede... sadece hırsızlar ve hırsız olmayanlar var... vereceğiniz parti ilede bu nu netleştireceksiniz...

6|2
    1|3
  • Bir gül kadar güzel ol; ama dikeni kadar zalim olma. Birine öyle bir söz söyle ki, ya yaşat ya da öldür; ama asla yaralı bırakma. ( Mecazi anlamda bir ölüm )

Ey İnsan kaf dağı kadar yüksekte olsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma ... her şeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzülürsün.

2|1
    0|0
  • yerel seçimleri genel seçim havasına sokuldu partiye değil isme oy verilmelidir...

gezi olaylarından sonra rte'nin bu sert tutumu sonucunda akp'nin sonu geldi diye düşünüyorum benim değişti ilk oyumu chp vermiştim şimdi genel seçim olsa mhp'ye vericem

2|4
    1|3
  • Degişti.Chpden mhp ye geçtim chp nin de bir pkk partisi oldugunu.Polise taş molotof atan cebinden patlayıcı cıkan birini ekmek almaya diye yutturduklarını ögrendim

6|5
    5|9
  • Erkekler Devam
    42

Kızlar Ne Diyor 24

• Herzaman ATATÜRKÇÜYÜM. Hiçbirşey değişmedi çünkü gerçek ATATÜRKÇÜLÜK değişken birşey değildir.

Gönlüm işçi partisinde olsada oyum CHP ye

10|7
    4|7
  • Bunca olaya rağmen nedir bu RTE aşkı.Adam demeye utanıyorum ama lafın gelişi işte adam mısırdaki eylemde ölen kızı dilinden düşürmüyor gözyaşı bile döküyor ama kendi ülkesinde suçsuz yere ölen bir çocuğun ailesine bırak baş sağlığı dilemeyi, adını bile ağzına almıyor ben böyle vicdansızlık görmedim ya.Siz hala AKPye oy vermeye devam edin ilerde başımıza daha kötü şeyler gelecek ve sorumlusu siz olucaksınız pişmanlıktan içiniz yanıp kavrulacak o zaman göreceğim sizi.

11|11
    4|7
    • 30.000 şehit var bu ülkede bu kadar insan nerdeydi onlar toprağa verilirken?

• Biz bu zamana kadar yeterince rahat durduk zaten sesimizi çıkarmadığımız için ülke bu halde ya siz istediğiniz kadar susun erdoğan ın köpeği olmaya devam edin biz artık sesimizi çıkarıcağız boyun eğmeyeceğiz daha fazla gencimiz ölmeyecek !

• hala katilin tarafında olanlar yüzünden daha nice masum insanlar ölecek. siz apo p.ştuna sayın diye hitap eden soysuzun yolundan yürürken bu vatanı size yedirir miyiz ulan? ama tek dileğim var, allah hepinize uzuuun ömürler versin ki tüm sevdiklerinizin kıvranarak acı içinde öldüğüne tanık olun ve pişmanlıklarınız acılarınıza tuz biber olsun. AMİN. (şimdi alayım eksileri hadi bakayım)

8|7
    5|9
    • Ya sen kimsinki insanlara beddua ediyprsun...Allahim ya sizin gibiler yuzunden bu ulke bu halde...bide kalkmiş burada yorum yapanlara bile beddua edio...Allah sizin gibilerin gazabindan korusun...sizlere akıl fikir versin.amin.

• zoruna gitti tabii sen de haklısın. bu yıl makarnanızı kömürünüzü az gönderdiler galiba.

• Benim siyasi görüşüm değişmedi. aksine sevmediğim iktidarı sevmemek için bir sürü yeni neden daha gördüm. İnşallah bazı koyunların fikri değişmiştir dileğim bu.

5|3
    1|5
  • Attigim oy, ben hakkim olan eylemi yaparken biber gazi ve tomayla geri donuyor. Ampule oy vermem. Onceden de vermicektim gerci.

7|9
    4|7
  • Gezi olaylarını destekliyordum ancak iş çığırından çıkınca düşüncelerim değişti. Gerçekten ölümlerin olması çok ciddi oldu. Arada amacı farklı olan insanlar olmasa çok güzel bir eylem olucaktı. Ama ölümlerin olması çok acı oldu. Ama gezi olayları olsun olmasın, benim görüşüm hep belli. Hiçbir siyasetciden bir cacık olmaz bu ülkede yazık.

3|6
    2|3
  • Siyasi ideolojim değişmez.

Değişmesi gereken tayfadan değilim.. Bunlara hiç oy vermedim, vermem.

4|2
    0|4
  • Hep Ataturkcuydum hep vatanseverdim ve daima bilincli oldum bu yuzden degismedi hala chp liyim.. cehaletten hic bir sey bilmemekten bugun akp ye oy verenler zamani geldiğinde akp ye oy verdiğini inkar edecek insanciklar dir onlar düşünsün vicdanim rahat cok şükür

5|3
    2|3
    • Genelde insanlar kendi kusurlarını karşısındakine yansitirak ortaya cikarir cahil hanım ..

• Doğduğumdan beri ve öğrendiklerimden; bu ülkeye ATATÜRK'ten başka bir adam geldiğini görmedim, duymadım.. Ayrıca siyasete efendimiz(s.a.v) karıştıranlardanda nefret ediyorum. O bir peygamber, nasıl siyasete sokarsınız ya... Akpden ve tayyipten iğreniyorum.. Neyse adalet bizim için 1938' de bitti.

3|0
    0|1
  • şu olaylarda siyasi görüşümün doğruluğundan ve vazgeçmemem gerektiğini daha iyi anladım karalama peşinde olup ses kaydı yapıp,ağaç meselesi diye sokaklara çıkıp polisle çatışıp,esnafa maddi manevi zarara ugratıp polisi taş atan genci okmeydanından taksime ekmek almaya gittiğini söyleyip olayları duygusal boyuta çeken chp ülkeyi nasıl yönetebilir açıklayın bana yaptıkları mücadelenin hüsran olduğunu bizler sandıkta oy verince anlıcaklar...

3|2
    3|3
  • evet değişti hemde çok. kime oy vereceğimi bilmiyordum erdogandan nefret ederdim ölürümde ona oy vermem derdim büyük konusmamak gerekmiş ne zaman bu gezi olayları patlak verdı bu secimlerde oyum akp'ye canı gönülden

1|3
    4|4
  • Ben aynı yerdeyim, yandaş değilim

Ama sonradan bizim safımıza geçenler var.

Ben hep aynı yerde olacağım

Doğrunun tarafında.

1|0
    0|1
  • düşüncem hep aynıydı degısmedı.. daha da kesınlestı..

2|2
    1|1
  • degişmedi hatta gönül istter eylemde yatıp kalkmayı.

4|2
    3|3
  • bu tür sorularda + / - yarışı olmasını seviyorum :d

soruya cevabım, bazılarının siyasi görüşü değişmiş değil de daha da güçlenmiş olabilir...

1|0
    1|2
  • biz yola devam ediyoruz.

- verip durun bakalım ak parti diyenlere, az da olsa rahatlayın ;)

2|1
    3|4
  • aynı görüşteyim

1|0
    1|1
  • heryer taksim heryer direniş

4|2
    1|2
  • heryer taksim heryer direniş!

5|2
    2|3
  • Devlet idaresine saldırnın hiçbirisini kabul edemem, her kafada bir ses. O hır gür çkaranlar geçse başa iki günde ülkeyi soyup soğana çevirirler, kendi ellerine o imkanlar geçmediği için hasetlerinden çıkarıyor çoğu hır gürü... Yani gezicilerin çoğunun ülke selametini yükselişini düşündüğü falan yok, onlar sadece olay çıkarıp sağı solu zarara sokan , devamlı muhalif olup bir arpa boyu yol katetmeye izin vermeyen arızalar... Gezi olaylarından sonra ben AKP li oldum. Değildim ama bu olaylar gerçekleri bir bir ortaya döktü, düşman ile dostu ortaya döktü. Kişiler görünenin ötesini takip etmediğinden suçluyu hükümet olarak algılıyorlar , ancak medyaya değil ince ayrıntılara baklması lazım. Büyük resme bakılması lazım. Tarihte buna benzer olayların yaşandğ apaçk ortada. Bütün bu durumlar büyük oranda AKP nin haklı olduğunu gösteriyor. Eskiden olsa çoktan hükümeti bu darbeler ve anarşilerle düşürebilirlerdi ama teknoloji çağında o iş o kadar kolay değil,çünkü gizli kapaklı yerlerde dönen dolaplar artık teknolojiden kaçmıyor.

3|6
    5|2
  • Birilerinin kanina dokunuyoruz. Bi kez daha dokunalim bakalim ne olacak oylar akpartiye!

3|4
    11|13
  • Akp oy kaybetse ne güzel olacak

11|5
    3|7
    • zaten ilk seçimden beri düzenli olarak oy kaybı yaşıyor akp seçim sonuçlarını karşılaştırmanız mümkün.. ancak önümüzdeki seçimlerde iktidarı da kaybedecek.. dokunulmazlıklar kaldırılsa seçim barajı indirilse asıl o zaman görmek mümkün olurdu kim ak kim kara..

• Kaybetmiştir ya. En azından insanlarımızın çoğunun akıllı, merhametli ve hırsıza ortak olmayacak kadar dinlerine bağlı olduklarına inanıyorum.

• link şu olayın siyasetin bir parçası olduğu nasıl belli kemalist şırfıntı kokoş kokoş arkadaşlarıyla oturdukları yerden konuşuyor umarım anladın ne demek istediğimi

4|5
    3|4
  • Yıllarca kürtleri vatan haini olmakla suçladığım için kendimden utandım . Derdini anlatamamak ve olayları medyanın nasıl saptırdığını öğrendim.

10|12
    3|3
    • Ama en nihayetinde öğrenmişsin

• Kurlerin cikardigi 35 isyandan haberin yok

• Suzimetro benim söylemeye çalıştığım tüm olayların ''kürtler'' adı altında toplanması ve bu insanların hayır biz değil demesine kulak tıkayıp sırtımızı dönmemiz ve ardından diğerlerinin tarafına zorla itmiş olmamız.

Yükleniyor...