Dünya turu yapmak istiyorum.

Dünya turu yapmak istiyorum. Sizce bunu tek başıma başarabilir miyim? Yapabilmem için neler lazım? Ne kadar tutar? İlk nereden başlamalıyım?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de gitmeyi düşündüm, bir kaç araştırma da yaptım ama her yıl fiyatlar değişiyor. Turlar bu iş için oldukça iyi ama turlar ile ilgili araştırma yapmanı tavsiye ederim, şikayetlere mutlaka bakmalısın. İlk olarak vizesiz yerlere gidebilirsin, Yunan adaları olabilir mesela, yok ben o tür başlamak istemiyorum diyorsan ve vize benim için sorun olmaz diyorsan, Italya, Fransa turları özellikle erken rezervasyon ile çok uygun fiyatlara olabiliyor. Bu arada yaptığım araştırmada Avrupadaki 3 yıldız oteller bizim 4 yıldız otellerden daha iyi oluyor bu sebeple 4-5 yıldız otellere bakmana gerek yok, zaten yatmadan yatmaya gideceksin geri kalan zaman gezmekle geçecek, dert etmeye değmez. Zaten otelin rahatsız olması daha iyi kapanıp kalmanı engeller bol bol gezersin. Tek başına Türkiye ve doğusuna gitme yeter, diğer yerler emniyetlidir, sen aşırıya kaçmadıkça başına bişey gelmez korkma. Hadi topla takımları, düş yollara artık. Beni de götür (me) ben giderim :)

1|0
    0|1
    • Çok teşekkürler, cesaretlendirici bir cevap oldu! :)

• Aynen öyle her yere gitmenin bir mantığı yok. Sokak dediğin, bina dediğin şey her yerde var. Gidilen yerin kendine has aurası olmalı. Mesela safariler bana göre değil ama çoğu gitmek ister, benim işim olmaz öyle yerlerde. Bana anı yaratacak içimde bir şeyleri harekete geçirecek yerler olmalı, değişikliği fark etmem gerek.

• Hadi hep beraber Roma'ya tur düzenleyelim :) şaka bir yana Atina ve Roma'ya en kısa zamanda gitmek istiyorum. Tarihle bütünleşen şehirleri severim. Onun dışında Amerika hayalim var baştan sona gezebilsem ne güzel olurdu ama :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Bir bisiklet 200 civarı bir uyku tulumu + basit hayatta kalma gereksinimleri el feneri vs... 200 + elektroşok silahı(yada cihazı) + biber gazları + job + [alırsan daha iyi olur: tabanca] + [alabilirsen konserve yemek, alamazsan dert etme sehirlerde elbet bir şey bulursun] = maxx 1500 tl {tabancanın fiyatına göre büyük farklılıklar gösterebilir, daha güvende olmak istersen çelik yelek + katana + el bombası dalan listeyi uzatabilirsin}

1|0
    0|0
    • Savaşa gidiyor gibi mi dolanacağım? :)

• Couchsurfing'i bir araştırmanı tavsiye ederim işine yarayabilir =)

• Çok güzel bir site, sağ ol! :D

• 1-Gani gani para!

2-Sullar seller gibi iki yabancı dil

3-Her hangi bir duruma karşılık ilk yardım bilgisi

4-Egzotik ve kıtalar arası ülkelere gidilmeden evvel gerekli aşılar

5-Gideceğin yerleri önceden detaylı şekilde araştırmak, varsa internet veya tv üzerinden o bölgelere dair belgesel ve yapımları izlemek

1|0
    0|1
    • Daha önceden yurtdışına çıktınız mı? Benim ilk deneyimim olacak, korkuyorum biraz.

• Ne yazık ki hiç çıkmadım. Ama çoğu uzman kişi, bu saydıklarımı tembihlemektedir..

Korku her zaman olacaktır, lakin yine de sana eşlik edecek ikinci bir arkadaşının olmasını öneririm. Zira Dünya artık eskisinden daha da tehlikeli bir hal almaya başladı.

• Ya bizim vize durumumuz olmasa varya bizde bisikletle bile o turu yapacak insanlar var bak önce kendine güzel bir sırt çantası yaparsın içinde çadırın, uyuku tulumun, küçük çadır tüpün, hazır yemeğin, vs vs olur yanına bir yoldaş alırsın Bulgaristandan başlarsın hiç para harcamayacak değilsin illaki yani 2 gün kalsan sonra Yunanistan dersin burada çadır olmaz burada ucuz olsun diye Hostele gidersin iyi bir uyku ve duş alırsın ve bir kaç erzak toplam 50 € kişi başı sonra arnavutluk sırbistan Bosan Hersek ve hırvatistan derken buralardan da en ucuzundan yemek alış verişi diyorum 50 € etti mi sana 100 € şimdi italyavar burada kalmak istersin her şehrini gezmek pisa roma milano venedik ve açıkca dersinki burası dünyanın en pahalı yeri... bunu dememek için bundan önceki ülkelerinde iyi erzak alışverişi yapmalısın ama burada yapacan ulaşım dair herşey en ucuzun dan 100 € tutar etti mi 200 € sonra Fransa ama tamamı değil Monaco, marsilya ya ayak basarsın ve italyadan vazgeçersin dersin burası dünyanın en pahalı yeri.. sonra andora diye küçük bir ülkenden geçersin eğer eloktironik eşya almak istersen buradan çok ucuza temin edebilirsin.. Veee rüya şehir Barcelonaya varırısın buraya kadar abartısız 250 € harcarsın ama yürüyerek ilerlersen Devamını merak ediyorsan söyle yazayım yoruldum bunları biliyorum çünkü yaptım :)

1|0
    0|0
  • Ben batı Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu'dan da birkaç ülke gezdim. Esasen olay istemekte ve nasıl bir yol izleyeceğini belirlemekte.

Motorla doğu avrupa ve orta-güney amerika turu yapmayı planlıyorum meslea.

Bu video bana çok büyük ilham kaynağı olmuştur. link

Trenlerle, otostopla, uçakla, tur firmalarıyla. Nasıl yapmak istiyorsun, ne akdar bütçe ayırabilirsin bunları belirleyip istedikten sonra oluyor.

1|0
    0|0
  • başarırsın gavrurlar bizim gibi olmaz bakarlar sana ama masrafı nolur bilmem bulgar-bosna-cek-macar avusturya-italya-fransa-almayna-belcika-hollanda-norvec abd-kanada-meksika-venezuela-arjantin-peru-brezilya-g.afrika-tanazanya-avustralya-japonya-kore-tayland-çin-rusya-evvvv bunlar masrafını anlatır herhahlde

0|0
    0|0
  • Ben önce Türkiye ardından Avrupa turu yapmayı düşünüyorum tabi ileride karavanımla ^^

1|0
    0|0
  • şekerim gez konyayı gör dünyayı demiş atalar. git gez konyayı açılırsın. işte.

0|0
    0|0
  • Olduğun yerden başla nasıl olsa aynı yere geleceksin

cayırt

1|0
    0|0
  • tek yaparsan tecavüz ederler illa bir yerde 10,000 dolar fazlasıyla yeter ilk olarak asyadan başlar batıya doğru gelirsin kötüden iyiye yanı

0|1
    1|1
    • Çok iyi cesaret verdin, sağ ol. :D

• :) herşeyden önce aile terbiyesi al derim bir bayanla konuşuyorsun.

• sen bir bayan gibi söze başlasan bizde ona göre yazarık hany işine gelmeyınce elgel pek tabi :D

• yalnız yapma eglencelı olmaz ilk türkiyeyı gezerek başla . baya paran olsun sıkıntı çekme . kıbrısa gidersende sevgilimle bana bir vodka al hesaplaşırız ;) ça çav

0|0
    0|0
  • ben ızmırden cıkamıyom sen dunya turu vay be :D

0|0
    0|0
    • Hayat kısa, bir yerlerden başlamak lazım.

• para olsa bende baslıcam ama askerı ucretle baslanmıyo ne yazıkkı

• Ruh haline bağlı. Aşk takıntılıysan venedik, Paris ne istediğine karar ver ona göre liste yap

0|0
    0|0
  • habur sınır kapısından başla

0|0
    0|0
  • benide götür benide götür :D

kızların hepsi beni götür demiş

0|0
    1|0
    • tek gittikleri yer pazar nolacak :D

• alınma o zaman bu kadar basit

• herşeye kötü bakan erkekler ( elinin hamuruyla bir işe bulaşma diyorsunuz ) %80ininiz böyle

Kızlar Ne Diyor 3

• Hemen bavulumu hazırlıyorum

benide götürürsün artık

1|1
    0|0
  • paran varsa basaramıcan sey yoktur yolun acık olsun banada kart at:(( ben olsam ilk paristen baslardım Le ile baslayan cafeye git bir coffie iç:D

1|1
    0|0
    • Öyle çok nakit param yok ama biriktim azıcık.

• İstanbul'dayım ben de. Aslında tam karar veremedim. Biraz çekiniyorum, tek gidersem ne olur diye.

• hiç bişi olmaz ben he yere tek giderim zaten alışığımda o yüzden sıkıntı olur diyemiyorum:d

• benide götür :D

1|1
    0|2
    • sen yukarıdaki arkadaşa bakma :D klasik türk erkeği boş konuşup duruyor

• sokarım arkadaş yani burnumu, milletime laf edilince sinirleniyorum

• Türk erkeği hakkında ne düşünüyorsun klasik Türk erkeği diye ne demek istedin

Yükleniyor...