Ya öldükten sonra yok olup gideceksek?

ya hepsi bir inandırmaysa bu hayatı boşa yaşamış olmak koymazmı

Güncellemeler:
birde islamın çok kuralcı olduğunu düşünüyorum yapacaksın yapmazsan cehenneme gidersin mesela zina diyelim iki kişi arasında yaşanıyor bitiyor kimse bilmiyor insanı psikolojık açıdanda tatmin ediyor bunun kimseye bir zararı yok neden çok sert kurallar var. ben allahın varlığına ahirete inanıyorum tamamda islamın bu tür zorbalıklana inanamıyorum

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hz. Ali'ye (r.a), birisi geldi.

Adam, ölümü, tekrar dirilmeyi, ahirette hesabı, cenneti ve cehennemi inkar ediyordu.

Hz. Ali'ye:

- Ya Ali, siz müslümanlar ölüme ve ölüm ötesine inanıyorsunuz; biz ise inanmıyoruz. Siz cehennemden kurtulmak, cennete girmek için bir sürü ibadet ediyor, mal harcıyor, zahmete giriyorsunuz. Bu zahmet değer mi? Hem ölümden sonra tekrar dirilmenin olacağı ne malum?" diye sordu.

Hz. Ali (r.a) adamı sükunetle dinledi, sonra ona şu cevabı verdi:

"Evet, ölümden sonra dirilmek, hesaba çekilmek, cennete veya cehenneme girmek, ya senin dediğin gibi yoktur; ya da bizim dediğimiz gibi vardır.

Önce senin dediğinin doğru olduğunu düşünelim. Ölümden sonra ahiret hayatı yoksa, seninle biz aynı durumdayız. Sana da yok bize de yok.

Bu arada bizim Yüce Allah için kıldığımız namazların, yaptığımız ibadetlerin, hayır ve iyiliklerin, güzel ahlakın, verdiğimiz zekat ve sadakaların bize bir zararı olmaz.

Ama, ya ahiret varsa, bizim dediğimiz doğru çıkarsa, senin hâlin nice olur? diye sordu.

Adam, biraz durdu, düşündü ve sonra: "Vallahi, her iki durumda da siz kârdasınız, ahiret varsa vay bizim hâlimize! Yolunu öğret, ben de müslüman olacağım," dedi ve müslüman oldu.

0|1
    0|0
    • güncellemede saydığın zina falan bütün dinlerde yasak bakma şuan bir çoğu bu yasağa uymuyor ama o dinlere mensup bir çok aile hala bu kuralları uygular zaten onlar dini bozdukları için islamiyet geldi yoksa islamiyetteki bir çok emir ve yasak onlarda da var.

Kızlar Ne Diyor 6

• yooo koymaz . ölüp yok olduğunda zaten mükemmel bir hayat yaşamış olsan da hiç bir şey hatırlamayacaksın. berbat bir hayat yaşayıp ölenle eşit konumda olacaksın. ama ya varsa :) hahahaaa...

1|0
    0|0
  • Ne kaybedersin ki, ne zararını gördün

0|0
    0|0
  • ne olcak zaten ölmüşüm :)

0|0
    0|0
  • en fazla hiç olup gideriz

0|0
    0|0
  • Başka bir kafa mümkün.

0|0
    0|0
  • Zina insanın kendisine saygısını yok ediyor. Serbest olsaydı kimin kimle olduğu karışırdı. Ve soylar da karışırdı. Hangi çocuk kimin, bilemezdik. İnsanlar yıpratırdı bunu, emin ol.

Boşaysa da kaybımız olmayacak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Diyelim ki yok. Bunca yapılan ibadetler din için harcanan zamanların insana bir zararı olmaz. Bu kadar zaman tasarrufu olan bir insanın bu sitede işi de olmaz. Olmasa bile İslam kuralı çerçevesinde yaşayan bir insan her yönüyle örnek bir insandır. Bunu sen de biliyordun. Yoksa bizim kaybedecek birşeyimiz yok. Peki ya varsa ? O halde inanmayanların kaybedecek çok şeyi vardır ama inananların yine kaybedecek birşeyi yoktur.

1|0
    0|0
  • yok olup gideceksen yaptığın yanında kar kalır...peki ya hesap günü varsa?

0|0
    0|0
  • Ya gerçekse

0|0
    0|0
  • Sen daha yolun başındasın :)

0|0
    0|0
  • ben ateistim.

-ee?

-bana öyle bir cevap ver kiii, bana verilen cevapların en güzeli olsun...

-arkadaş bi*git, camiye tövbe et.

- bu muydu yani?

-götün cayır cayır yanarken , bu sözümü hatırlarsın.

0|0
    0|0
  • Yok olduguna göre koymaması lazım ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...