Bu dünyada birlikte olamadıklarınız

Bu dünyada birlikte olamadığımız insanlarla cennette birlikte olabilir miyiz? Böyle bir şansımız var mı?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Şansı bir kenara bırak inanarak ruhunu teslim edersen Yani öldügünde hala inancını koruya bilmişsen 100 de 100 görürsün. Ama inançsız şekilde gidersen işte o zaman o şansına veda edebilirsin. Ondan sonra gelsin cehennem partileri zebanilerle alevler eşliginde kopmalar halay çekerek toplu işkenceler :D neyse konuyu dagıtmayalım. Anladıgım kadarıla inancında zayıflama olmuş. İnancından asla vazgeçme. Bir çokları inanmaz inanmadıgı gibi inananları da vaz geçirmeye çalışırlar. Diyelim ki Allah cennet cehennem yok, şu halde Allaha inanıp iyi ve doğru olanı yapmanın kötü şeylerden uzak durmanın ne zararı var ki. Diyelim ki Allah var cennet cehennem de var o zaman zaten doğru olanı yapıyoruz demektir. Her halükar da inanç seni doğru ve güzel olan yola sevkeder. Bu arada Allah öyle yüce ve öyle güçlü ki biz inansak da var inanmasak da var.Bu arada cehennem için fazla endişe etme. Nedenini hemen açıklayayım. Diyelim ki bir günah işledin ve bu gunah hanene yazıldı. Ölene kadar daima tövbe ederek o günahı hanenden silme şansın var. Tövbe edip sildirdigin taktirde yerini de boş bırakmıyorlar günahı silip yerine sevap yazıyorlar. Ama aynı şey sevapların için geçerli degil. Yani bir kusur işledin diye sevabını silip yerine günah yazmıyorlar. Diyelim ki bir fidan diktin. O fidan büyüdü ağaç oldu. O ağacın gölgesiden faydalanan her insan için yuva yapan her kuş için kısacası o ağaçtan faydalanan her kez için hanene ciddi sevaplar yazılır. Üstelik bunlar sadece o ağaç için geçerli. Bir de o ağaçtan türeyen tohumlar ve o tohumlardan oluşan onlarca yeni yeni ağaçlar olacak her bir ağaç için ayrı ayrı yüzlerce sevaba sahip olacaksın.Günah defretin sadece ölene kadar açık kalacak oysa sevap defterin öldükten sonra bile açık kalıp işlevini sürdürecek. Bu güzel sistem En yüce olan Allahın merhametinden kaynaklanan bir lütuf. Bu sisteme rağmen kişi cehenneme girmişse bilmen gereken tek bir şey var. O kişi cehenneme girmeyi bileğinin hakkıyla kazanmış cehenneme girmek için gerçekten büyük mücadele vermiş demektir :) O yüzden söylüyorum cehennem korkusuna kapılma diye. İnanan herkez bir gün mutlaka yeniden buluşacak hiç kafanı yorma.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• burada olamayacaksın onu bilirim ama diğer taraf için bir şey diyemem

0|0
    0|0
  • Şu dünyada Megan Fox'u istediğim kadar hiçkimseyi istemedim :)

Teoriye göre Hristiyan olduğu için pek sanmıyorum :D :D

0|0
    0|0
  • kimi istiyorsun kıvanç mı tarkan mı ? brad pitt mi ? :))

0|0
    0|0
  • Nikahlı eşiniz kim ise onunla birlikte olursunuz.

0|0
    0|0
  • Ölmuşsun hala neyin pesindesin ölusün ölü

0|0
    0|0
  • önce cennete gitmen lazım bunun için

0|0
    0|0
  • hoş olmaz bence :)

0|0
    0|0
  • cennete gideceginden cokmu eminsin ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• platonik mi :( öbür dünyada kocanla birlikte oluyorsun diye biliyorum.

0|1
    0|0
Yükleniyor...