Okunması gereken siyasi görüşler hakkında bilgiveren kitaplar.

18 yaşındayım. 15 yaşından beri siyasetle ilgiliyim. yalnız ailemin baskıları yüzünden fazla geliştirebilmiş değilim. sol'a yatkın bir düşüncem var şuanda. ve düşüncelerimi o yönde geliştirmek, bu ülkede geçmişte veya şuanda olup biten şeyleri bilmek istiyorum.

koyun olup bilmeden etmeden oy verip bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek istemiyorum.

önerebilceğiniz kitaplar nelerdir ?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• böyle güzel bir sorunun sahibi kendini niye gizler onu anlamadım.

neyse sola yakınım diyorsan ilk başta nutuk. tamamiyle özümsemen lazım. onun yanında deniz gezmiş ile ilgili kitaplar,zülfü Livaneli , olmassa olmaz can dündar kitapları.

tek bir yönden beslenmemen dileğiyle de Adolf hitler in kavgamını oku mesala.

yalan yazan tarih utansın diye bir seri var onu oku. saygılar.

1|1
    0|0
    • çok teşekkür ederim :) açık kimliğe gerek olmadıgını düşündüm, :)

adolf hitler kavgam kitabını okumak istiyorum evet.. diğer kitapların da listesini yaptım tek tek alıp okuyacağım teşekkürler.

• rica ederim başarılı bir siyasetçi olman dileğiyle. emin ol çok ihtiyacımız var ;)

Erkekler Ne Diyor 10

• babam çatlı

reis

efendi

behçet cantürkün anıları

bay pipo

mitin gizli tarihi

yeni türkiye cumhuriyeti

derin devlet

al sana siyaset bunların hepsini oku öğren

1|0
    0|0
  • Sana bir tavsiyem var genç dostum. Sol görüşü benimseyebilirsin ama kendini sadece bu yönde kitaplar okumak için şartlama . Her tarz akımı ve düşünceyi oku daha sonra sana yakın geleni tercih edersin. Her açıdan bakış açısını bilmek yararlıdır

Uğur Mumcunun tüm kitapları

Jelü Yelev - Faşizm ve totaliter devlet ( ağır bir kitaptır ama kült bir eserdir)

1|1
    0|0
    • diğer görüşlerden bildiğiniz bir kitap var mı peki?

buarada çok teşekkür ederim.

• Alparslan Türkeş - 9 Işık

İsmail Cem- Türkiyede Geri Kalmışlığın Tarihi

Sızıntı Wikileaks'te Ünlü Türkler

• soner yalçinin efendi adli kitabiyla başlayabilirsin. feçmişte neler yaşandiğina, şimdi neden bunlari yaşadiğimiza işik tutan bir başyapit

1|0
    0|0
  • Komunizm, sosyalizm kavramlarını ve farkını iyi öğren. Solcu ama dindar, solcu ve din karşıtı görüşleri incele.

1|0
    0|0
    • bu konu hakkında bilgiliyseniz bir şey sormak istiyorum?

• komunizm ve sosyalizm arasındaki farkı az çok biliyorum.

bir yerde şöyle bir şeye denk gelmiştim. Komunist veya Sosyalist olan bir kimse aynı zamanda Atatürkçü olamaz diye. nedeni nedir?

• En başında Atatürk komünizme karşıdır. "Komünizm tehlikeli bir yılan gibidir, nerede görülürse başı ezilmelidir." demiştir Mustafa Kemal Atatürk.

Atatürkçülük, Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını benimsemekle başlar. Oysa Atatürk liberal ekonomiyi savunmuş ve Halkçılık ilkesi çerçevesinde hareket etmiştir.

Sen hem Atatürkçü hem komünistim dersen bu laikliği savunuyorum ama devlet şeriat kurallarına göre yönetilsin demiş gibi olabilirsin.

• deniz gezmişi oku ya da zülfü livanelinin kitaplarını oku

1|0
    0|0
    • Deniz Gezmişle ilgili birkaç kitap okudum. özellikle ''gülünün soldugu akşam'' kitabında gözyaşlarımı tutamadım..

teşekkür ederim.

• rica ederm ne demek :)

• Recep tayyip erdoğan bir liderin doğuşu.

1|0
    0|1
    • ya önyargı mıdır nedir bu bilmiyorum bunu hiç okuyasım yok ya :D

• Adolf hitler kavgam ve bu önerebilceklerim oku pişman olmazsın :))

• adolf hitleri okuyacağım :)

• Mein Kampf

1|0
    0|0
  • Her görüşü iyi bilmen şart.Sadece bir görüşe sahip kitaplar okuma.

0|0
    1|0
    • peki, her görüşten kitaplar önerin. okuyacağım.

• sadece öneri istiyorum başkalarının düşünceleriyle haraket etmek istemediğim için kitap önerisi istiyorum. bu başkalarına göre hareket etmek değil.

• sana önerebileceğim tek şey her görüşten kitabı oku kendini sınırlama

1|0
    0|0
    • her görüşten kitap önerir misiniz?

• inşallah peki yazarım:)

• hadi bakalım sınavdan bir önce başarılar yazıcam :)

• Bahoz fırtınayı izle

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...