Mahkemede tanıklık yapmak ıstemıyorum ?

arkadasımın kavgasına sahıt olunca o da benı tanık olarak yazdırmış. tamam gıdıcem ama tekrar tekrar gıtmek ıstemıyırum. hakım soruyormu tanık olmak ıstıyomusun dıye yoksa benım mı soylemem gerekıyor?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• tanıklık kamu görevi ve tanıklık yapmaktan kaçınırsan polis zoruyla götürülürsün ve tanıklık yapıp bildiklerini gördüklerini doğruları söylemek zorundasın yalan söylersen yalan beyandan hakkında ceza davası açılır.

Ben adli personelim ordan biliyorum :)

0|0
    0|0
    • yalan soylemıcem . tanık olarakta katılıcam . polıse verdıgım ıfadeye ekleme yapmıcam zaten . ama tekrar tekrar gıtmek ıstemıyorum. bunu hakım soruyomu yoksa bnn mı solıcem ?

• sorulması unutulan bir konu vardır. ya da yeni iddialar atılmıştır ortaya ya da anlattığın bir konuda çelişki oluşmuştur. anca bu tür durumlarda tekrar çağırırlar

• merhaba ben arkadasımın bosanma davasında sahıtım sıldırmek istiyorum nasıl sıldırebılırım

Erkekler Ne Diyor 3

• seni şahit olarak gösterdiğinde sen de tamam giderim diyorsan ve şimdide vaz geçiyorsan arkadaşın tarafından okkalı bir hakareti hak ediyorsun demektir.kimseyi yolda bırakma.korkma şahitlikten zarar gelmez o eskidendi.

0|0
    0|0
    • ya arkadasım ıyı oku vazgectım demıyorum. zaten polıse ıfade verdım. aynısını tanık olarak hakımede soylıcem ama hanı tekrar tekrrar cagırılmak ıstemıyorum onu sordum

• yapcak bişey yok tekrar çağıra da bilirler çağırmayada bilirler.bunu kimse bilemez hakim bilir.

• bence git. hem para veriyorlar.

0|0
    0|0
    • aynen 15 tl

• gerek yok. yani büyük ihtimallede zaten seni çağırmazlar bir daha. çünkü şahitler sanıldığı kadar kesil delil değildir mahkeme heyeti için. kamera kaydı gibi kesin delil yoksa ceza bile vermezler öyle şahidin ifadesine dayanarak. kendini mahkemenin öyle çok önemli bir düğümü sanmana gerek yok. rahat olabilirsin :))

• tekrar cağırılanlar varmıs ama

• şikayetçi misin diye sorucaktır, sen de o zaman, değilim bir daha çağırılmak istemiyorum demelisin

0|0
    0|0
    • şikayetcımısın derken

• kardeşim tanıklıkla mağdurluğu şaşırdın sanırsam

• sana da sorar, şikeyetin var mı diye.. orda değil miydin?

Kızlar Ne Diyor 1

• oraya gittiginde mecburen yaptırıyorlar namusun ve şerefin üzerine yemin ettiriyor tek giriyorsun ama öyle ...

0|0
    0|0
    • tek gırıyosun derken?

• nese tartışmıcam 8 yıllık adli personel olarak ben bilmiyom sen biliyon anasını satim

• amma inatlaşıyorsun ben dedigimi sonuna kadar savunuyorumm sen nasıl anlarsan anla...

Yükleniyor...