Hangisini seçerdiniz?

Diyelimki niyeti bozdunuz ve tefecilik yapacaksınız, elimizde 4000tl var ve kazanmak istediğimiz miktar 1500tl, hangisini seçerdiniz? (Tefeciliğin kan emicilik olduğunu hepimiz biliyoruz, lütfen işin ahlaki yönünden çok mantıki yönünden bakın soruya)

• 4 kişiye 1000'er tl borç verir yine %37.5 faizle toplamda 5500 olarak alırdım
    44% (4)75% (3)54% (7)Oy Ver
  • 2 kişiye 2000'er tl borç verir yine %37.5 faizle toplamda 5500 olarak alırdım
    11% (1)0% (0)8% (1)Oy Ver
  • 1 kişiye 4000tl borç verir %37.5 faizle 5500 olarak alırdım
    45% (4)25% (1)38% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Hanigisini seçtiyseniz sebebini yorum olarak yazarsanız sevinirim (Gizli olarak yazabilirsin kullanıcı adının görünmesine gerek yok :) )

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Tamamda sonucu napacaksın merak ettim:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Önce gider saglam adamlar tutarım, parayı alırken sorun çıkar diye düşünüyorum sonuçta ortada yasal bir işlem yok, adam veremiyorum der giderse 2 topuguna sıkmak lazım olacak

0|0
    0|0
    • Peki nasıl adam tutarsın mesela nereden ?

• Tefeciliğin o kadarda riskli bir iş olduğunu sanmıyorum, bilirsin yahudilerin geleneksel mesleğidir tefecilik ve hayatımda yahudiler kadar korkak bir millet tanımadım sence bu kadar korkak olan bir millet yüksek hayati risk taşıyan bir şeye bu kadar meylederlermiydi ?

• OVV bir ırkçı gördüm sanki, benim yahudilerle bir alıp veremedigim yok, insanları milletlerine göre genelllemem ama filmlerde sürekli hitler tarafından ezilen, her yerde 2.sınıf insan onu geçtim şeytan muamelesi gören insanlar. Tek suçları yahudi dogmak. Bunu onlar seçmediler. Hiç yahudi tanımıyorum ama filmlerde zeki olarak lanse ediliyorlar. Bunu boşverde, iş büyüdügünde etrafdaki tek tefeci sen olmayacaksın, topuguna sıkmak zorunda kaldıgın adamları polis araşırıcak yani işi ciddiye almak gerek

• 4 kişiye 1000'er tl borç verir yine %37.5 faizle toplamda 5500 olarak alırdım

0|0
    0|0
  • 4 kişiyle neden uğraşayım ki birine verirdim c şıkkı

0|0
    0|0
  • C dedim bir kisiye veririm bir kisiden alirim dort kisi parayi ayni anda vermez vermeyince adamlari yollamak gerekir riske giremem

0|0
    0|0
  • abicim bir kişiye verir onla uğraşırım ne diye 4 kişiyle uğraşıyım

0|0
    0|0
  • 4 kişiye 1000'er tl borç verir yine %37.5 faizle toplamda 5500 olarak alırdım.

0|0
    0|0
  • C: 1 kişiye 4000tl borç verir %37.5 faizle 5500 olarak alırdım

0|0
    0|0
  • bankacılıkda resmi tefeciliktir bunu unutma :D

0|0
    0|0
    • :D :D aynen öyle, ama bilirsin işte toplum ikiyüzlüdür Bankadan faizli borç alıp,kara listeye alınınca evine haciz gelince problem yoktur banka namusludur ama tefeciden faizli borç alıp ödemeyince tefeci de yakasına yapışınca tefeci namuzsuz, kan emici olur :)

• töbe yarabbi bela okuma gündüz gündüz :D

• :D

Erkekler Ne Diyor 3

• A iyidir daha çok kişi tarafından tanınmış olurun onlarda söler ihtiyacı olana vs vs A daha mantıklı ;)

0|0
    0|0
    • Bi bakıma öyle ama diğer yandan da borcunu ödemekte sorun çıkarabilecek kişi ihtimali artıyor :)

• Ozamanda reklamın yapılmaz namın yayılmaz yani 4 kişide daha iyi yayılır büyük oynucaksın risk alıcaksınki büyüyesin yoksa 1 kişiyle al gülüm ver gülüm zor :)

• o da bir bakış açısı :)

• bilemedim valla,bu konuyu başçalana sormak lazım,o anlar bu işlerden

0|0
    0|0
    • Bu bahsi geçen mevzu hırsızlık değil arkadaşım kimsenin malını çalmıyorsun, karşındakinin ihtiyacı var gelip senden borç istiyor(dikkatini çekiyorum zorla para verilmiyor kimseye, onlar gelip istiyor) sen de "babanın oğlu olmadığı için" belli bir rakam karşılığında karşıdaki kişinin ihtiyacı olan parayı veriyorsun anlatabildimmi ?

• ya 1 kişiye 4 ver ama sağlam biri veya diş geçirebileceğin biri olsun,yada 4 kişiye bir bir ver ki risk azalsın

• hmm

• 4 kişiye verirdim zor olmasın faiz var faiz var sonucta

kaldırabilecegin vicdana göre

0|0
    0|0
    • hmm değişik bir bakış açısı

Yükleniyor...