Bayanlar uçak seyahati yapacakları zaman daha şık mı giyiniyorlar?

havaalanlarında genelde şık giyimli, göze çarpan bayanlar çok oluyor.sebebi nedir?

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• Uçakla çok sık seyahat ediyorum, ama şıklıktan önce rahatlığıma özen gösteriyorum. Aksi takdirde uçaktaki o saatler işkence haline geliyor. Bir de kızım olunca daha da zor oluyor. Kucağımda uyuyor uçuş boyunca. Dolayısıyla şıklıktan çok rahatlık önemli benim için.

Dediğin doğru aslında, ben de hep şık giyimli insanları görüyorum. Belki de uçağı lüks bir ulaşım aracı gördükleri için o tarz giyiniyorlar; ama uçak günümüzde, otobüsten bile daha makul ulaşım aracı oldu. Tabii ulaşım saati olarak daha kısa olduğu için şık olmak sorun olmuyor, otobüsteki gibi rahatsız edici değil.

1|1
    2|0
    • Bebekle uçak yolculuğu nasıl oluyor oto koltuğu falan mı kullanman gerek yoksa kucağında kalabiliyor mu ? Bikaç gündür aklıma takılmıştı bu :)

• Thy den başka kullanmıyorum zaten canım yanlış bilmiyorsam Nevşehir e bir tek thy nin uçuşu var. Teşekkürler :)

• Günaydın canım :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Belki bir iş gezisidir veya günübirlik bir toplantıya gidip döneceklerdir..

Ayrıca kadın dediğin her ortamda şık va bakımlı olabilmeli..

Ben de 2 sene önce Ankara'ya 1 günlüğüne bir seminere katılmak için uçakla gitmiştim ve aynı özeni gösterdiğimi hatırlıyorum..Saçlar, makyaj, kıyafet, çanta- ayakkabı uyumu vs..Çünkü havaalanından direkt seminere gidecek 5-6 saat sonra yine uçakla geri dönecektim ve haliyle üst başıma ayıracak vaktim yoktu..

0|1
    2|0
  • Bence de öyle..

Sebebi daha önce uçak bilet fiyatları dudak uçuklatan cinstendi.Orta halli insan bile zorunlu haller dışında uçağa binmeye gücü yetmezdi. Elit kesimin,üst tabaka insanların kullandığı ulaşım aracıydı.Onlara uyum sağlamak için,aşağı kalmamak için özenle seçilen kıyafetleri tercih etme alışkanlığı bilet fiyatlarının ucuzlayıp sıradan insanın kullanabileceği bir araç haline gelmesine ragmen yerleşti diyorum..

Şu konuya değinmeden geçemiyeceğim, Otobüs biletinin fiyatıyla uçağa binmeyi alışkanlık haline getirenlere diyorum ki,bu rahatlık,beğenmediğiniz eleştirdiğiniz Akpartinin eseridir..

0|3
    1|0
  • Belki işten çıkıp uçağa gelmiştir veya indiği yerde işiyle ilgili bir durum vardır.Bende genelde şık insanlar görüyorum kadın erkek farketmeden. Birde otobüs yolculuğu olsa daha rahat şeyler seçilir eşofman falan belki ama uçak bu kısa süreli bir yolculuk sonuçta.

0|1
    2|0
    • 2 yaşına kadar ayrı koltuk alamıyorsun canım, kucakta olması mecburi. Bebek kemeri veriyorlar, onu kendi kemerine ekliyorsun, o şekilde seyahat ediyorsun. Bileti de seninkine ek oluyor zaten, ayrı bir bilet değil. Kısacası sen seyahat ederken yanında bir yetişkin daha olmalı :)

• Ufak bir öneri daha; bebeklerle birlikte uçağa binersen sakın Onur Air tercih etme, THY ile uç. Onur Air'in koltuk araları çok dar, hiç rahat edemezsin; THY geniş, rahat rahat gidersin. Acil çıkışların olduğu aralık da çok geniş ve rahat ama bebekli yolculara oralar verilmiyor maalesef. Bunlar da aklında olsun.

• Hani olur da başka yere gidecek olursan aklında olsun o zaman ;) Rica ederim.

Günaydın size :*

• ben rahat giyinirim uçakta şık değil şahsen...

0|3
    2|0
  • çok ilginçmiş..

0|1
    1|1
    • bana öyle geliyor?

• anladım. ama havaalanına gitmek için illaki uçağa binmek gerekmez:)

• öyle ama yani hiçyolum düşmedi:))deyim

• aksine normalden daha rahat giyinirim

0|2
    1|1
  • bence bir alakası yok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hiç görmedim la öyle bir şeyi :/

0|1
    0|0
  • olabilir evet

0|1
    1|0
  • Katılmıyorum. Erkekler de gayet çok şıklar. En azından ben her uçuş öncesi gayet şık giyiniyorum. :))

0|1
    1|1
    • neye katılmıyorsun? erkeklere bişey demedim ki?

• Tabi, erkeklere bir şey dediğiniz için de bağlacını kullanmadım. Ek bilgi vermek için hani erkekler de iyi giyiniyor anlamında de bağlacını kullandım. Katılmadığım kısım bayanların uçak seyahati yapacakları zaman daha şık giyinmeleri hususu. Sanmıyorum böyle bir şey olduğunu. Sonuçta her insan dışarıda daha özen gösterir kıyafetlerine. İyi geceler. :)

Yükleniyor...