Caferilik Mezhebi diye bir mezhep var mı?

Caferilik Mezhebi diye bir mezhep var mı? "Uzun kısa fark etmez anonim yazar affetmez."

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• mezhep diye birşey yoktur..mezhepler yüzünden islam dünyası birbirine düşman.savaşlar eksik olmuyor, adam öldürme hızla devam ediyor yok sen sünnisn yok sen şiisin yok sen alevisin diyerekten bir KURŞUN!

EE hani İSLAM DİNİNDE ADAM ÖLDÜRMEK SUÇTU.BİR İNSANI ÖLDÜREN TÜM İNSANLIĞI ÖLDÜRMÜŞ GİBİDR DİYE HZ MUHAMMED SÖZ SÖYLEMİŞTİR!

bir müslüman olarak mezheplere asla ve asla inanmıyorum kabul da etmiyorum.. Allaha kulum sadece...

1|0
    1|2
    • Peki dini hükümleri neye göre uyguluyosunuz?
      Ayrıca, "ümmetimin ihtilafı rahmettir" diye bir hadis var. Mezhepler dini hükümleri yerine getirmede daha çok kolaylık sağlanması için varlar. Ayrıca mezhepler sadece yorum farklılıklarıdır.

Erkekler Ne Diyor 10

• 0|0
    0|0
  • var evet duydum öyle bir mezhep

0|0
    0|0
  • Öyle bir mezhep vardir ama hak mezhep olarak sayılmaz.

1|0
    0|0
  • tabi var siilerin bagli oldugu en büyük firka

0|0
    0|0
  • Eski sevgilim bu mezhebe bağlıydı.

0|0
    0|0
  • evet var.şiiliğin ana kolu

0|0
    0|0
  • Şiiler Caferi Alevi Kızılbaş ve bir tane daha var ama aklıma gelmedi :)

0|0
    0|1
  • Şia mezhebidir. İran'ın resmi görüşüdür Caferilik. 12 İmam'ın masumluğu / günahsızlığı gibi inançları bulunur.

1|0
    0|0
  • var. asıl adı "İmamiye-i İsnaaşeriye" dir. İmamiye-i İsnaaşeriye onikicilik demek yani temelde 12 imam var. kurucusu imam cafer-i sadık'tır. safevi devletinin resmi mezhep olarak seçmesinden sonra caferilik ismini almıştır.

0|0
    0|0
  • şiilikle oldugu nu duydum sadece nedir ne degildir bilmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Var sanırım ama şiiliğin alt kademesi gibi galiba

0|1
    0|0
  • Evet var Şiiliğin alt koludur turkiyede agri van gibi yerlerde seyrek olarak gorulurler iranda irakta cogunluktadirlar 12 imamciligi benimsemislerdir

0|0
    0|0
  • evet var,örneğin kurtlar vadisinin polat alemdarı olan necati şaşmaz,caferidir

0|1
    0|1
Yükleniyor...