Türkiye'nin dogusu neden geride kaldi ?

selam ,

Sizce Türkiye'nin dogu tarafi neden geride kaldi ?

Devlet mi suclu ya da orada yasayan insanlar mi ?

Sizin fikirlerinizi cok merak ettim

1|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• araya nifak tohumu sokanlar baş suçlu.onların taşeronluğunu yapanlar ondan sonraki suçlu.ona kanan bütün insanlarda en son suçlu.eğer doğuda şimdi batı gibi olsa bak türkiyenin karşısında durabliyorlarmıydı.teröre harcanan para türkiye bütçesini 3 te biri.biz ne zaman tek umruk olmayı öğrenirsek o zaman karşımızda kimse duramaz.aralara sokulan nifaklar neticesinde müslüman ülkelerin halini hepimiz görüyorz ırak.suriye,filistin,mısır v.b hepsi dağıldı ne can güvenliği ne mal güvenliği neden namus.aklımızı millet olarak basımıza almamız lazım avrupanın desteklediği hiç bir şeyden müslümana hayır gelmez bunu millet ve devlet olarak anlamamız lazım artık.

1|0
    0|0
    • Doğu'yu kötülemek istemiyordum , tek merak ettim .

Hem de senin dediklerine katiliyorum

• doğuyu elbette kötülemeyelim.bu nifak tohumu sokanları önce temizlemeli.türkiye hepimizin devleti.bu ülkeye bişey olsa kim kapısını açar bize kimse açmaz.doğusuyla batısıyla hep birlikte sahip çıkmamız lazım bu topraklara

Kızlar Ne Diyor 5

• Devlet yatırım yapmadı uzun zaman boyunca, şimdi tayyip erdoğan sağolsun yapıyor ki ben yeterli görmüyorum başka şeyler de şart .

2|0
    0|2
    • Neden yeterli görmüyorsun ?

Onu merak ettim

• T.c. yıllar boyunca doğudaki halkı aşağıladı , hor gördü , yetmedi katletti . Şimdi iki yol yapıp iki havalimanı açmakla o iş olmaz , görüşüm bu yönde.

• Hem devlet suçlu hem de doğuda yaşayan halk. Doğuyla batı arasında sistemli bir şekilde müthiş fark yaratıp, doğuyu geride bırakmak için imkanlarını seferber eden devletin suçlu bulunduğu taraf, bunlara baş kaldırmayıp boyun eğen de halkın suçlu bulunduğu taraf.

0|0
    0|0
  • Artık o kadar geride kalan bir bölge değil .

0|1
    0|0
  • Suç devletindi. Şimdi gelişiyor.

1|1
    0|2
  • şu anda devletin buraya verdiği hizmet çok fazla. Fakat gelişmeye engel olan doğudaki varlıklı bazı sektörleri elinde tutan bu insanlar, kendileri sömürdükleri için halklarını, devlet hizmet verince hiçbir imtiyzalarının kalmayacağını bildiklerinden, her gelişmeye karşılar. devletin hizmeti güzel, bunların hizmeti yarım yamalak, düzensiz, pahalı, insanları yolunacak kaz gibi görüyorlar. rekabete de karşılar her yerde tekel kurmuşlar.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• giden öğretmeni mühendisi kalleşçe öldürdükleri için. Akp nin saçma politikası sayesinde açıkça görülmüştür ki, kürtler türklerin kardeşi değil düşmanıdır. Hiç bir Türk doğuya gidip yatırım yapmamalıdır, batıda Türk illerinin zenginliğinden faydalananlar da doğuya yollanmalıdır. kürtlerin vatandaşlıkları iptal edilmeli, devlet tarafından hiçbir hak verilmemelidir. Bu söylediklerim ırkçılık değil, çerkezle boşnakla gürcüyle kısacası kürtlerden kalan herkesle hiçbir problemimiz yok ve kürtlerle varsa, bunun sorumlusu kürtlerin önemli bir kısmının yaptığı türk düşmanlığı ve kürt ırkçılığıdır.

1|1
    1|0
  • Bazı yaşamsal alanlar için illa suçlu aramaya gerek yok bence, kendimizden başlayarak çevremize ve tüm ülkeye düşen görevler var elbette, ama şöyle düşünürsek olayı, herkesin yaşayacağı bir kaderi var doğacağı bir yer var, doğunun kaderinde yoksulluk ve ger kalmışlık varsa ne yaparsan yap orası gelişmez, ikisini birlikte ele alırsak eğer; geri kalan yerlerin çoğu insanların o bölgeye yeterince önem vermemesinden kaynaklandığını görürürüz, afrikada, asyada her yerde durum böyledir, suçlu aramaya kalkarsak işin içinden çıkamayız

0|0
    0|1
  • Türkiyenin doğusu geri kalmadı türkiye zaten bir kaç turistik şehri hariç geri kalmış bir ülke mesela onlarca şehirde hala doğalgaz yok -Baraj yok (tarım yapılan bölgelerde bile) halk cahil bırakılmış durumda okullara yeteri özen gösterilmiyo hem halk, hem devlet tarafından ,daha o kadar çok şey varki

0|0
    0|1
  • Orada yaşayan halk suçlu.Doktor gidesi gelmez öğretmen gitmek istemez neden terör olayları yüzünden.Güvenlik olmadığı için o yüzden.Halk suçlu terör desteklemeye devam ettiği sürece bu böyle olacak.

0|0
    0|1
  • sadece türkiyenin değil şehirlerin bile doğusu geride kalıyor

0|1
    0|1
  • Doguda bile hava limanı var benim yaşadıgım şehirde yok

0|0
    0|1
  • Pkk yüzünden ve oradaki Aşiretler yüzünden

1|1
    0|1
  • yaşayan insanlarda suçlu devlette suçlu