Kapat

İtalyan mafyaları üzerine çekilen filmler ne kadar gerçekçi?

Ben italyan filmlerini bayilarak izlerim. Ozellikle mafyalarla ilgili. Amaclar icin yapilanlar...

Acaba gercekten filmlerdeki gibiler mi?

Güncellemeler:
Eksiciler gorev basinda...

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• mafyalar mı ? nasıl çoğul oluyorlar yaa mafyalar . neyse neyse benim var öyle izlediğim once upon a time in america var ve de Oscar filmi var. italya sonuçta akdeniz kültürü bize yakın sırf o zeytin ağaçları falan için izlenir o filmler.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 18

• the Godfather (Baba)'ı 10 kere izlemişimdir diye düşünüyorum 3 serisini de o çok güzel filmdi.İtalyanların zaten aileye verdikleri önem aile bağlarının güçlülüğü meşhurdur o yönden ve bana göre daha birçok yönden türklere de benzerler.Mafya yönü de doğru bence zaten İtalya'ya bağlı sicilya adası Mafya tarzı örgütlenmenin dünyada ilk ortaya çıktığı yer olarak kabul edilir.Baba filmindeki Don Carleone karakterinin de zaten ünlü bir italyan mafyasını temsil ediyormuş galiba ama bütün italyanlar'da mafya'nın içinde değildir tabi aralarında işinde gücünde kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayan da vardır abartmamak lazım :)

0|0
    0|0
  • mafya cennetide ondan

1|0
    1|2
  • mafya italya’ya özgü bir kavramdır. dolayısıyla italyan filmleri dışındaki mafya filmleri bana hep inandırıcılıktan uzak ve suni gelmiştir. mafya dediğin ravioli yiyip 1200 dolarlık neredeyse kendi yansımanızı görebileceğiniz krom kaplı valentino takım giyen, tony bennett şarkıları dinleyen bu aradada birilerinin ölüm emrini veren kişilerdir..

2|0
    1|1
  • italyanları severim.

1|0
    1|2
  • bu konuda çekilen belgeselleri izlersen filmlerin az bile anlattığını anlarsın.

vahşilik zaten her mafyada var, bugün bile rusyada kolobiyada çok daha vahşi şeyler oluyor

ama italyanın bu kadar öne çıkmasının sebebi mafyanın gücünün polisten hakimlere milletvekillerine her yere eli ulaşır vaziyete gelmesidir. kolombiyada mesela bazı bölgeler şu an tamamen uyuştururcu kartellerine terk edilmiş durumda. bir bölge vardı, yıllardır kimse emniyetin o bölgesinin başına geçmek istemediği için üniversite öğrencisi bir kız başvurup o bölgenin komseri gibi bir şey olmuştu. benim bunu öğrenmemde şu haberle oldu "ölüm korkusu ile kimse aday olmayınca ,yıllardır emniyet müdürü bulamayan bilmemne bölgesinin başına geçen genç kız görevinin ikinci haftasında öldürüldü..."

0|0
    1|2
  • O kadar gerçekçi ki bir kaç yıl öncesine kadar tüm sezonları tamamlanıp final yapan Sopranos adlı dizinin ABD'de ki birçok mafya üyesi tarafından seyredildiği ve bu kadar çok bilgiyi kimden almış olabilirler diye fikir yürüttükleri FBI dosyalarında yer almış bir gerçekliktir.

link

0|0
    0|0
  • Mafya bakımından dünyanın en tehlikeli 2.ülkesi.En iyileri,üst düzeyleri ABD'de yerleşiktir.Filmlerin gerçekçiliğini bilemem ama hapishaneden helikopterle Süper Türk lakaplı bir suç liderini kaçırdıklarını biliyorum.Nette de görebilirsin.Adamların her konuda yasadışı işi var.Futbolu bile geçim kaynağı haline getirmişler.( Bkz.İtalya Serie B )

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.Ancak yönetim birşey yapmamak için kararlı.

1|0
    1|2
  • Hiç İtalyan mafyası ile tanışmadığım için tam birşey demek zordur.

1|0
    1|2
  • filmdeki gibilerdi gerçekten ngeo da zaten belgeselleri de olabiliyor otur izle mutlaka derim sicilya :)

0|0
    1|1
  • sicilya bölgesi öyle.

0|0
    0|0
  • Bazı ülkelerin kendine has mafya tarzları var mesela en belirgin olanlar İtalya,japonya,rusya ve Türkiye .Bu ülkelerin mafyaları diğerlerinden çoğu bakımdan farklıdır .İtalyan mafyasını en iyi yansıtan film ise Godfather filmidir .

0|0
    1|2
  • mafia her ülkede benzerdir.ancak tanzanya, papua yeni gine liberya gibi ülkelerin mafiasının yanında italyan mafiası süt çocuğu kalır.

0|0
    1|2
  • link

bunu mutlaka izle en sevdiğim sahne bu

0|0
    1|2
  • milleti mafayacılığa özendiriyorlar. Türk filmlerinn hali ortada.

0|0
    0|0
  • türk mafyaları 1 numara

0|0
    0|0
  • The Godfather'ın senaryosu vesaire gerçek diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • gerçetir,mafyanın anavatanı...

0|0
    1|3

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...