Mahkemeye tanık olarak yazdırılınca gıtmek zorundamıyım?

bır arkadasım kavga ettı ve ben kavganın sonnunu gormustum. polıse ıfade verdım. tanık olarakda mahkemeden cağırılıyorum. mazaret gostermeksızın gelınmelı yazmışlar. başka şehırde okuyorum. bunu nasıl halledebılırım. gıtmezsem sorun olur mu?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Gitmezsen zorla getirme cikarir mahkeme. Bulundugun ilde adliyeye git sulh ceza ise sulh ceza agir ceza ise agir ceza kalemine davanin goruldugu il, mahkeme, ve dosya numarasini ver sehir disindayim ve ifademi burada alinmasini istiyorum de onlar yazisma yapar nobetci mahkeme ifadeni alir oraya yollar. Her turlu mahkemeye gireceksin yani. Girmezsen dedigim gibi zorla getirme cikar aeni bulamazlarsa hakkinda yakalama karari cikarirlar ifaden oldugu icin

0|0
    0|0
    • pekı cok uzarmı mahkeme. asliye ceza mahkemesi yzıyor. bıde tekrar tanık olarak cıkmak ıstemıyorum desem olur mu. hayatında hıc adliyeye yolu düşmemış bırı olarak orda ne soylıcem nasıl davranıcam onu bıle bılmıyorum :(

• tamam teşekkür edıyorum. ınan hıc alakam olmayan bır yer Allahımda düşürmesın.

• Amin adliye duvarlari soguktur ne olursa olsun. Rica ederim bende tesekkur ederim seçimin için

Erkekler Ne Diyor 4

• Çağrı yapıldığı halde mahkemeye gelmeyen tanıkların, tebligat yapılarak polis veya jandarma eşliğinde mahkemeye götürülmesi sağlanır.

0|0
    0|0
  • zorlan getiriler.

0|0
    0|0
  • adliyeye git orda ver ifadeni onlar öbür tarafa iletirler müdür.

0|0
    0|0
  • gitmek zorundasın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• mahkeme gününde başka şehirde olacaksan eğer, oradaki adalet sarayına gidip mahkemeden önce ifadeni yemin ederek yazdırıyorsun görevliye ve daha sonra kopyasını alıp çıkıyorsun odadan. baska da bir sey yapmana gerek yok mazeret olarak ifade sırasında bildiriyorsun görevli oraya yazıyor zaten şu şu nedenden dolayı şuan gelip yeminli ifade vermiştir diye.. sıkıntı olmuyor yani mahkemeye çıkmana gerek yok arkadaşım, aynısını ben uyguladığımdan biliyorum ;)

0|0
    0|0
    • mahkemeden once derken mesela ne kadar zaman once?

• hatırlayamıyorum ben ne zaman gitmiştim ama mahkeme tarihinden önce adliyeye uğraman çok iyi olur 2-3 hafta öncesinden mesela

• Gitmezsen yakalama emri çıkarma hakları doğar.Eğer ifade verirken sürekli bulunduğun şehirdeki adresini verseydin ordaki ilgili mahkemede ifade verme şansın olurdu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...