Soyumun nerden geldiğini öğrenmek istiyorum bunu nasıl öğrenebilir?

Bugün nüfus müdürlüğüne gidip sorunumu dile getirdim fakat artık böyle bir isteğe cevap veremediklerini dediler ne yapmam lazım?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Bununla ilgili bir site vardı google da aratırsan bulabilirsin tükürük örneğini alıp dna analizi ile bir şeyler yapıyorlardı. Bir de başka bir sitede kimlik no ile sorguluyordun epey bir kuşak cıkarıyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bunlarla ilgilenen şirketler vardı babam da yaptırmıştı bir tanesine ama bilmiyorum hangisi, istersen sorup dönebilirim :) bir de bayagı maliyetli oluyor onu da söliyim :)

0|1
    0|0
  • Bende çok arastirdim bunu. Yaşlılara falan sor. Nüfus müdürlukleri isteğe göre çıkarıyormus diye duymuştum.

0|1
    0|0
  • Bunu ben de merak ediyorum ama dedemin babasından ilerisini bulamadım. :/

0|1
    0|0
    • En azından nereden göçtük nerelerden geldik falan bunları öğrenmek istiyorum aslında..

• Göçtüğümüz yeri biliyorum ben ama ondan öncesi neydi merak ediyorum. :)

Aslında dedene, anneannene sorabilirsin. Ben öyle öğrendim.

• Ben anne tarafımı avukat tutarak arastırdım.

0|1
    0|0
    • Sopumu araştırma niyetinde değilim ya

Soyumun nerden nereye göçtüğü falan öğrenmek istiyorum.

Erkekler Ne Diyor 3

• en garantilisi ankaraya başbakanlık arşivlerine gitmek soy kütükleri var..

0|1
    0|0
    • Valla en son çare öyle yapcam gibi gözüküyor sağolasın..

• Kürt,gürcü,çerkez,muhacir,türkmen ve alevi var daha ne olsun hacı? :D

• onlardan heryerde var. çokmu önemli ne olduğun . Türk olman yeterli değilmi? 12 yıl içerisinde ülkede bir ırklara bölünme türklüğü reddetme başladı böyle bir ortamda bence gel sen hiç uğraşma zaten şimdiye kadar kökeniizi ailedekiler kurcalamamışsa ve bilgi vermemişse vardır bildikleri sen türk oğlu türküm de kafan rahat etsin. benim soy ağacım 1700 yılların başına kadar belli ondan önceside zaten nerden gelindi ne yapıldı malum.. türklüğümle ne kadar övünsem yeridir deyip geçeceksin..

• ben biliyorumda noluyor sanki.

0|1
    0|0
  • ademden geliyosun panpa

0|0
    0|0
Yükleniyor...