Nemfomanyak-itiraf filminin Turkiye 'de yasaklanmasi hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Nemfomanyak gectigimiz gunlerde fazla cinsel icerikli oldugu kanisiyla Turkiye 'de yasaklandi .Berlin film festivalinde adini cok sik duyurmustu ..

Demokratik bir ulkede yasadigimizi bir an icin varsayarsak bir takim kisiler toplum adina nasil ve ne hakla bu kadar kati karar verebiliyor?Diger ulkelerin hepsinde sadece yas siniri konan film ya da filmler neden Turkiye de ''kotu ,kaka bu psikolojiyi bozar'' gibi gubidik soylemlerle yasaklaniyor?

Her turlu sucun alenen islendigi ve ''yasaklanmadigi'' suc yemedigi ulkemde is sanat olunca niye bu kadar kati bir toplumumuz var arkadaslar?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• filmin afişlerini gördüm, türkiyede o afişleri asacak pek sinema çıkmaz. abazan gençler dışında izleyicisi de olmaz o filmin. zaten yönetmenin eski filmleri de sanat filan kasan filmler. sıkıcı yani. pek talep olmaz.

bence ticari bir hamle. kimse sinemada gitmeyecekti ama dvd'si piyasaya sürülünce herkes alacak.. herkes değil tabi böyle bir alışkanlığı olanlar...

0|0
    0|0
    • Dvd si piyasaya surulmeyecek diye biliyorum ,buyuk ihtimalle el alti bulur isteyen...Zaten festival filmiydi bu ,ona bile ..

• :\ merak ettim ben de.. blue is the warmest color diye bir film vardı. aynı adamın herhalde. lezbiyenler filan sevişiyor sürekli. o halde bile sıkıcı bir filmdi...

Erkekler Ne Diyor 2

• 2 filminide izledim ve eğer izliyecek olan varsa bir kaç tavsiyede bulunabilirim. ilk filmin başında Seligman ve Joe arasında geçen konuşmada Seligman'ın bakir olduğu ile ilgili bir diyolog geçiyor tahmin ediyorum ki senarist bu diyoloğu filmin '' kullanma klavuzu '' olarak bırakmış oraya. Filmi izlemek ve anlamak isteyen birisi ilk önce cinsel ön yargılarını ve cinsel duygularını bir kenara bırakıp tamamen tarafsız bir şekilde seyretmeli. Filmin eğitici yanlarının olduğunu savunamam ama insanların çıkarması gereken dersler olduğunu düşünüyorum. p*rno izler gibi izlenirse hiç bişey anlaşılmıcağını kesinlikle söyleyebilirim ve yorumlardan da anlaşılıyor zaten. Festival filmi sonuçta isteyen izler istemeyen izlemez ama dediğim gibi tarafsız olmak zorundasın. Belli bir olgunluğa tecrübeye erişememiş insanlar filmin odak noktasını göremicekdir.

0|0
    0|0
  • ergen gençler seks yapmak istedikleri kızları o filme götürüp ilk adımı atacaktı.. yazık oldu <3

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...