Türkiye'de yaşamanın zor yanları nelerdir?

Bence bir bayanın istediği gibi giyinememesi bir zorluk.herkes dik dik bakıyor rahatsız edici bir durum.peki ya sizce?

0|0
12|25

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyede kadın olarak doğmak çoğu açıdan hayata 1-0 yenik başlamak anlamına geliyor..

Korumacılık adı altında önce babanın, erkek kardeşin sonra kocanın idaresi altına girilir..Dayak yer, şiddet görür..Başlık parası ile alınıp satılarak mal muamelesi görür..

Tecavüze uğradığı için hakkını ararken tacize uğrar..Tecavüze uğradığında mutlaka '' kaşınmıştır ''..

Sevdiği ve sevildiği için töreye kurban gider..Kendi seçtiği ile değil kendine uygun görülenle evlenir..Daha beşikte iken huyunu, suyunu bilmediği, yüzünü görmediği biri ile kertilir..Yeri her zaman erkekten 1 adım geridedir..

Açık giyinir '' tacizi hakeder '', kapalı giyinir yobaz olur, suç olur..

Erkeğin olduğu yerde susar, izin verilirse konuşur..

Boşanmak ister günahtır, yasaktır..Boşanırsa kötü kadın damgası yememek için evden çıkmaması gerekir..

Çocuk mühendis olur babadan , katil olur anneden bilinir..Kız çocuk doğurur suçlanır, kuma getirilir..

Ataerkil ülkemin sırtından sopası karnından sıpası eksik olmayan kadınları..1 gün değil 365 gün , günümüz olsa yine de erkekler hakkımızı ödeyemez..

Şu yazıyı bilhassa okumanızı tavsiye ederim link

Dünya kadınlar günü hepimize kutlu olsun..

5|2
    0|0
    • Okudum,gerçekten çok anlamlı ve gerçeği yansıtan bir yazı.Paylaşıp okumama vesile olduğun için teşekkür ederim.

• türkiyenin doğusundan bahsediyorsun herhalde, ya da belki 100-200 sene öncesinin türkiyesi?

• aynen budur.. türkiye de kadın olmak hayata 0-1 yenik başlamaktadır. doğusu batısı yoktur. bu türkiyenin 2014 gerçeğidir...

Erkekler Ne Diyor 25

• -Tek başına yaşayamazsın. Direk yiyeceğin damganin ve arkandan edilecek dedikodunun haddi hesabı olmaz.

-Tehdit edilirsin taciz edilirsin polis görmezden gelmeye çalışır. Yargı ya para cezası verir ya da tehdit eden torpilli ise hiçbirşey yapmaz. Kadın esir gibi olur.

-Tecavüz olur taciz olur bozulan psikoloji yetmez bir de suçlu damgası yer.

-fotosu videosu alınır. Ailesine göstermek ile tehdit edilir. Kız yalnız kalır adalet aile susar kız boyun eğer.

-çocuk yaşta evlendirilir muhtemel bir güzel geleceği küçücük yaşlarda zehir olur.

-Cinsel obje haline getirilir iki sokaktan birinde görenler üçkurunu kaşir.

Ve böyle ciddi konular da bile hala eli uçkurun da tipler kaçınılmaz olur.

cut.

2|0
    0|0
  • bahsettiğiniz zorluğun temeline indiğimizde gene aslında kültürümezde bize öğretilen yanlışların kurbanı oluyoruz

Yani bir erkeğin mini etek giyen bir bayana sanki ilk defa görüyormuş gibi bakması eğitimsizlikten kaynaklanıyor

neden diye soracak olursanız

Dünyada bir ders olan cinsellik türkiye de 14 yaşında ergenliğe girildiğinde öğreniliyor da onun yüzünden okullarda son derece ciddi bir ders olan cinsellik yerine saçma sapan dersler okutuluyor da ondan tamamen eğitim sistemimizden kaynaklanan bir durum elbette bu

0|0
    0|0
  • kim için giyiniyorsunki. o insanların sana bakması için giyiniyorsun sonucta. kimse sana bakmasa neden giyinesinki?sadece sen kendıne bakacak olsan. aynada saatlerce bakarsın kendine. sen birileri için giyiniyorsun. o birileride sana bakınca. rahatsız oluyorsun. . .

0|0
    0|0
  • sanırım bu fotoğraf anlatıyor link

0|1
    0|0
  • bakmasalar bu sefer de ondan rahatsız olurlarrrr. karikatür de anlattığı gibii. biz kimizz? kadıııııınnnnn.. ne istiyoruz? bilmiyoruzzzzzz. ne zamannn? hemeeeeeeennnn:)))

0|0
    0|0
  • Yanımda güzel giyimli bir bayanın olması :)

0|0
    0|0
  • Ozaman özgür ülkelere gidip edebin hayanin önemini anlamalisin fazla olan hersey rahatsizlik verir herkese topluma kitleye sahsa

0|0
    0|0
  • 60 Yasında amcaları kac defa yakaladım kızı keserken anlamadım bu kadar seks merakı nedir yalnız bir kız görüp yazmak o yuzden cok haklısın

0|0
    0|0
  • bu milletten adam olmaz,hakkaten bak.Gidin o özendiğiniz ülkelerde bir süre yaşayın,yoksa komşunun bahçesi her zaman daha yeşildir..

0|0
    1|0
    • ben özendiğim için söylemedimki.sadece insanların düşüncelerini merak ettim ve sordum.Bunda yanlış olan ne?

• O kadar + yani varki kotu tarafi devede kulak bunu yurtsisina cikip orda yasamak zorunda kaldiginda anlarsin basit seylere takiliyorsun.

0|0
    0|0
  • En büyük sorun kırolardır başka tanımam.

0|0
    0|0
  • Hoşunuza gidiyor sanıyordum

0|0
    0|0
  • Sadece cinsellik diledigin gibi seks yapamiyorsun

0|1
    0|0
  • aslında Türk insanı çok mükemmel fakat istisnalar var. mesela kör bir adamın 15 lirasını çalacak kadar şerefsiz olanlar da var.

0|0
    0|0
  • Ulaşım araçlarında telefon tablet gibi şeyleri kullanamamaktır,at hırsızı gibi bakıyorlar daha bir çok zor yanı varda say say bitmez.

0|0
    0|0
  • taciz

0|0
    0|0
  • dövizle satılan kamera,bisiklet,telefonun pahalı olması

0|0
    0|0
  • Şimdi varoş mekanda takılırsan bakarlar tabi

0|0
    0|0
  • büyükşehirlerde böyle problemler yok. fakat diğer şehirler tutucu

0|0
    0|0
  • Farklı insanların bir arada yaşamasına tam olarak alışamamış bir toplum olması galiba

0|0
    0|0
  • güzel süslenmiş o kadar, nasıl bakışlarımı kaçırayım...

0|0
    0|0
  • Bir rivayete göre otobüste fordluyorlarmış

0|0
    0|0
  • bir erkeğin bir kıza dilediği gibi teklif edememesi .. namus cinayeti çıkıyor. hapse düşüyoruz.

0|0
    0|0
  • o dediğin her yerde var

0|0
    0|0
  • say say bitmez aslında şunu sormalıydın türkiyede yaşamanın kolay yanları var mıcevap veriyorum hayır yok

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• türkiye de kadın olmak hayata 0-1 yenik başlamaktadır.

kızını okula göndermeyip hastaneye gittiğinde kadın doktor kadın hemşire isteyen beyinlerin ülkesi türkiye... o kadar çok yönü var ki saymakla bitmezz..

mini etek giyemezsin. aşırı makyaj yapamazsın.. uzun kırmzı tırnaklar kullanmazsın bunları kimler yapar sana da öğretilir ... hemen etiketi yersin...

kimseyi öpmemeli kimseyle sevişmemelisin. namusunu korumalısın. illa bir erkek seni hep koruma ve kollama adı altında sana üstünlük kurmaya çalışacaktır. bu baban abin sevgilin sein olarak gider. yeri gelir arkadaşım dediğin erkekte bunu yapar..

zordur bu ülkede kadın olmak çok zor..

dayak yersin tacize uğraarsın küfr duyarsın. eşin seni aldatır kızım yuva yıkmak olmaz dön kocana biz neler yaşadık diyen annen bu şekilde teselli eder seni...

boşanmaya kalkarsan çocuklarını babasında bırakamazsın. vicdansız olursun o zman. böyle anne olmaz..

tabi bir de anne olmak var işin içinde.. anneysen hep fedakar olmak zorundasın. kendi hayatını hiç yaşayamaz sadece etrafındakiler için yaşarsın

zordur bu ülkede kadın olmak ;)

1|0
    0|0
  • Turkiyede bir elalem derdi var ondan zor yasamak, cok merak ediyom bu el olan bir alemse niye bukadar tinlaniyoo?

1|0
    0|0
  • Türkide hiç bir resmi kurum ve sistem doğru düzgün işlemez ve asla bencil olamıyorsun acayip bir toplum baskısı vardır. Edindiğin sosyal çevrenin 100 de 10 luk kısı mutlaka doğuludur ve acı gerçekleri sana hep hatırlar..

0|1
    0|0
  • kısa giyinememek gece özgürce dışarı çıkamamak

0|0
    0|0
  • Kadına kadınlar gününde bile ısrarla bir kadın tarafından dahi kadın denmemesi acayip sinir bozucu ve rahatsız edici

0|0
    0|1
  • kız kısmıyla başlayan her cümleyi yazmak isterdim de karakter limiti var ;/

0|1
    0|0
  • Bence de. Dis gorunusten yargilanmak cok uzucu. Tarz olsun diye bisey giyemiyoruz. O kadar o.luk yapan varken kiyafete kaldilar zaten.

0|0
    0|0
  • Bakmak her ülkede var gibime geliyor. Laf atmak felan. Yani bu erkeklerin abazanyusluğuna bağlı bir şey. Bence sığ görüşlü insanlar yüzünden yaşamak zor. Her seyin karısan inancına,fikirlerine,özgürlügüne. Bu tür insanlar oldukca yasamak zaten zor.

0|0
    0|0
  • kısa giyinen makyaj yapan özgüveni olan ve bekar yaşayan bir kadına ahlaksız bir kadın gibi bakılması çok zor ve çok rahatsız edici

0|0
    0|0
  • Aynen bencede öyle. Abaza dolu ya

0|0
    0|0
  • Turkiye, Islami kabul etmis, musluman bir ulke. normal degil mi bakmalari? turkiye'de yasamanin zor yanlari felan yok, turkiye'de yasamak basli basina zor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...