Evlatlarıma helal lokma yedırmem dedi, Allah mı söyletti?

Gecen gun Eskısehırde ''Evlatlarımı helal lokma yedırmedıgım halde; haramdan bahsedemessın dedı..Ilk defa doğru soyledı .. Gözlerim doldu.. Ilk defa doğru soyledıgıne ınandım.. Allah razı olsun.

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan hatalı olduğunu bildiği bildiği bir anda hatasının bilincinde olup bu yanlışından vazgeçer. Fakat birde doğru bildiği yanlışları vardır. Kişi böyle bir durumda hatalı olduğunu kabullenmez , bunu yapabilmesi için bilinçaltına hükmetmesi gerekir. Yalan yanlış yargılara , bakış açılarımıza , isteklerimize ,hayallerimize , egolarımıza etki etmek ancak bilinçaltımızı kontrol etmekle mümkündür.

Freud'a göre konuşurken ya da bir şey yaparken, bilinç altında bastırılmış bazı olgular beyin tarafından açığa çıkar. Bu aslında dil sürtçmesi değil beynin insana oynadığı bir oyundur.

Dil sürçmemiş saklanan dile kaçmış .Beyin bir şeyleri bastırma süreci içindeyken, çok şeye yoğunlaşarak odaklanmaya çalışırsa bir yerde açık verir. Benim kriptolu telefonlarımı bile dinlemişler derken de aynı şeyi yaptı . Çok zeki bir insan olduğunu hiç bir zaman düşünmedim artık o bile bastırdığı yanlışlarından kaçamayacak noktaya geldi.

Allah bu topluma akıl fikir versin ne değim.

1|1
    0|0
    • evt gerçekten yorumun takdıre şayen.. gene en güzel puanlar sana gelıcek.. bılımsel olarak açıkladığın ıcın tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 12

• Hayır. Nadiren de olsa doğru söylemekte fayda var diye düşünmüştür.

3|4
    0|1
  • gaf sonuçta gülüp geçmek lazım.

bilinçli ve ne dediğini bilerek çok daha tehlikeli laflar söyleyen bir adamın şaşırıp yaptığı bir gafına gülüp geçmek lazım,bunu siyasi malzeme yaparsak ne kadar b.ktan bir muhalif olduğumuz ortaya çıkar

1|0
    1|0
    • neden sonuçta kılcdaroglu ya da bahcelı gaf yapıyor gerızekalı oluyor.. erdogan yapıncamı olmuyor.?

• yoo gaf yapmasını beklemıyorumkı: bana gore zaten hayatının gafını yapmış olan bırı olarak bunlar kucuk seyler tabı..

• bende öyle demeye çalışmıştım işte

• Rabbim doğruyu emreder... Ama eğri ya da doğru yapmayı iradene bırakır...

1|0
    0|0
  • Allah söyletmiş işte :))

1|2
    2|0
  • işteee YÜCE RABBİM yaaaa ;)

2|2
    2|1
  • Allah biliyor tayyibi zerre kadar sevmem hatta nefret ederim ama yanlışlıkla söylenmiş bir söz herkesin yapabileceği dil sürçmesi abartmamamk lazım

2|2
    3|1
    • abartmak deıl; takılıyorum ıste.. halkada takılıyorya arada.. o herkese takıldığı gıbı

• Gaf ta yapmaz o montajdır montaj :)))

0|0
    0|0
  • Montaj o kısım arkadaşlar haram dedi aslında orda :D

0|1
    1|0
  • İnsanda nefs ve İrade var söylettirende odur yapdıran da odur .

0|0
    0|0
  • Kendisinin yeni misyonunu kutluyorum ve şuana kadar gayet güzel beceriyor

0|0
    0|0
  • kim ne dedi ya :D

0|0
    0|0
  • nerden anladın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Halk hala helal diyor

Çükünü açıp millete sallasa Daaşaanı yiyim diye bağıracaklar

1|4
    2|1
  • Bozuk saat hesabı arada doğru konuşuyor.

1|2
    2|1
  • Aynen Allah söyletti doğruları

1|2
    2|1
  • Bizim halkımız 3 maymunu oynuyo hla

0|0
    0|0
  • Ayda yilda bir dogruyu soylemis.

0|0
    0|0
Yükleniyor...