Seçimlerde oyunuzu hangi parti için kullanacaksınız?

Partinizin savunucu yönü nedir? Neden bu partiye oy kullanacaksınız?

• AKP
    18% (4)29% (9)25% (13)Oy Ver
  • CHP
    55% (12)32% (10)42% (22)Oy Ver
  • MHP
    14% (3)26% (8)21% (11)Oy Ver
  • BDP
    5% (1)3% (1)4% (2)Oy Ver
  • DİĞER
    8% (2)10% (3)8% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|33

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• OY vermek kendimizi güdecek bir çoban seçmek için yapılan eylem ne yazıkki bu ülkede hangi başa geçen götürmediki ceplerine milyar tl $ ları ? hangisi bu ülkeye hukuğu adaleti eğitimi eşitliği getirmişki şimdiye kadar kimler doldurmadı bu ülkeye itler ile çakalları ? bu ülkede Tam 56 yıl önce Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen bir kararla Adnan Menderes ve arkadaşları Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu, cunta idaresi tarafından idam edilmedimi ? partiler yandaşlarına peşkeş çekmedimi ? yolsuzluklar sona mı erdi ? zarrafmış sarrafmış ağanın oğullarıymış herşey piyasaya bunlar ımı çıkartmak kaldı bu ülkede ? hocalı katliamı denildiğinde bu ülkede sivas'ın galiba bir köyünde pkk nın köyümüze saldırması ya da bomba patlamış flan gibi bulutcuklar çıkıyor halen ülkemin insanların beyinciklerinde yazık bu katliam ermenilerin 650 ye yakın azeri kardeşlerimizi katletmesi ile ünlü hani onlar fransada kendilerini soykırım yapmamızla kendini acıtan bir toplum bunu her ermeni vatandaşına bağlamak tarihi deşmek ne bana nede milletime düşüyor peki bana düşmüyor peki politikaya neden düşmüyor ? bunu soykırım olarak kabul eden ülkeler ise bosna hersek peru çek cumhuriyeti kolombiya pakistan meksika ve bide yaralı azerbaycan ülkesi birde ardalı atletico madrid..bumu şimdi sizin politikanın ne için oy istiyorsunuz amerikanın hemen hemen 10 eyaleti bile kabul etmişken nedir senin bu iki yüzlülüğün sen benden ne için oy istiyorsun beni gütmek içinmi ? beni yönetmeyi düşünen o küçük beyinlere selamlar olsun ölene kadar benden sana ne sağ ne sol nede oy...oy vermek için 1 kez düşün ve bu ülkede neden oy vermek gerektiğini kendine sor ! neden ve ne için ?

2|2
    0|0
  • Akp bu arada CHP diyenler daha nereye mitinge gitceğini bilemeyen adam ülkeyi nereye götürür bunun sağlamasını yapamayacak kadar mı durdu beyinleri ?

link

1|7
    2|7
    • Sizinkide bol bol caliyo acaba hangisi daha aci ve vahim ?

• Evet gercekten cahil olmayan kesim gozunu acti ve oyle bir düşüş yasacak ki akp hepiniz ortada kalacaksiniz allagun hırsız yalayicilari

• 31 martta burada görüşmek ümidi ile ;)

Bakarız o zaman kim cahil kalmış kim gözünü açmış

• ak partiden başkası bu ülkeyi yönetemez. ha onlarında hataları yok mu var tabi ama şu an tek alternatif ak parti. 2001 krizi günlerini bile ararız bende birşey biliyorum ki konuşuyorum burada

1|7
    1|8
    • merdivene ters binen adam ülkeyi ne hale getirir düşünün mhp zaten kuru gürültü icraat yok. biraz vatanını seven aklı çalışan adam takım tutar gibi parti tutmaz realist olur

• kardeş sen beni en iyi cevap seç ibret olsun seçmesensde önemli değil

• kadına şiddet yüzde 1400 artmışken her ay en az 30 işçi ölümü olurken basına yöenlik sansür ve baskı alttan geçen yazıyı kaldır haline gelip alo fatih hatları çıkmışken yargıya müdahale o hakim alevi zaten deyip fişlemelerle gündemdeyken ülkedeki mahkemelere güven tamamen yok olmuşken polislerin gezi direnişinde gençleri katlettikten sonra polise güven bitmişken kendi azıyla paralel devlet var deyip devletin üst kademelerinde kadrolaşma olduğunu söylerken bu akp nin başarılı halimi diyesim var

• Tamamen isminden dolayı CHP

Cumhuriyete açım onun için

2|6
    2|6
  • Chp. Bakırköyde tahta koy ne koyarsan koy chp her zman kazanır

3|4
    2|7
  • Keçiörende Turgut'a Ankara'da Mansur'a vericez kim işini iyi yaparsa o AKP hariç tabi :)

4|1
    0|4
  • saadete vereceğim

1|4
    1|4
  • Mhp

.

1|2
    1|4
  • Yerel secim oldugu icin sirri sureyya tabiki:) gezide yanimizda tek o vardi:)

3|3
    2|7
  • Ordaki ismini yazmayacagim D sikkini kaale almak da nedir ya . Onun yerine saadeti yazman daha uygundu ya da bir dunya parti var ...

1|2
    1|4
    • Aramizda sanirim D sıkkina uygun kisiler yer aliyor... Cocuk katilleri ...

• Yoksulluğa, yolsuzluğa, çaresizliğe, bölücüye, teröre, işbirlikçiye tek bir cevap yeter: Tek Başına MHP.

Ülke senin, karar senin: Ülken için yüreğini koy!

1|4
    2|8
  • AKP

..

2|5
    1|7
  • Bdp sadece 21 veya 22 ilde seçime giriyor batıda girmeyecek bunun yerine 40 tane bileşeni olan çeşitli partilerin birleştiği Halkların Demokratik Partisi girecek aslında Bdp de HDP çatısı altında en azından şıkkı BDP-HDP olarak yapabilirdin demek istediğim biri BDP li olmayabilir ama Hdp ye oy verebilir o yüzden 21 ilde giren parti ismi yerine çatı parti HDP konulması daha iyi olurdu diye düşünüyorum

2|2
    2|8
    • terör bitti imfye borç bitti merkez bankası tarihin en yüksek doluluğuna ulaştı onları neden sötyylemedin kardeş. kadına şiddt işçi ölümleri her zaman oluyor keşke hiç olmasa ama

• sanırım yargı polis fişleme sansür kadrolaşma kısımlarını es geçtik :) daha yolsuzluklara girmedim 4 bakanın istifası olayına :) imf ye borç bitti ama ortadaki yanılgıyı dikkat imf ye borç varken dış borç ne kadardı şimdi ne kadar ben enson bir iki ay önce bakmıştım 4 katıydı şimdi ne bilmiyorum tarımda üreticilik bitti hayvanı bile dışardan getirir olduk hayvancılıkta bitti :) terör meselesine gelince çözüm süreci tek taraflı bir şey değil bu süreçte akp nin ne kadar emeği var o da tartışılır

• akp asdfghjkllkjhgf

1|4
    1|7
  • Sadece ve sadece Şafak Pavey için Cumhuriyet Halk Partisi'ne verirdim.

2|1
    0|2
  • Teknokrat Parti

1|1
    0|4
  • sonuna kadar AKP sonuna kadar ERDOĞAN...

THE END...

1|2
    2|5
  • AMpul harici bir partiye atarım ha bir de bdp vardı onu da at çöpe

1|4
    1|5
  • chp ye vericem ama bir şey olacağından değil işte

2|2
    0|5
  • AKP can can <3 <3 <3

1|2
    2|4
  • link

Ne derse desin hülo.

1|0
    0|3
  • Gezi partisinden daha temizi yok şuan için

1|3
    0|6
  • DİĞER

0|0
    0|0
  • Farklı bir cevap vereyim TKP :)

1|1
    0|4
  • MHP tabikide ..

1|2
    0|6
  • olursa çatal partisi

1|1
    0|6
  • Türkiye Anarşist Partisi. TAP.

1|0
    0|4
  • H. D. P

1|2
    0|9
  • akp çünkü çalışıyolar belediye olarak chp geldi bu 4 yıl antalya geriye gitti trafik çilesi istanbuldan beter mederes türel alt geçitler yaptı ve yaptıklarım yapıcaklarımın teminatıdır diyo başbakanı seçmiyoruz embesiller bunu anlayamadı bir ama genel seçimde mhp diye düşünüyorum ben çalışana ve düzgüne bakarım takım tutar gibi parti tutmuyorum

1|2
    3|7
  • akp

2|5
    0|6
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 10

• Bu soru çok sık sorulmaya başladı gerçi sizde haklısınız gündem hergün değişiyor nede olsa ama güzel bir seçim olacağına inanıyorum baya çalkantılı :)

1|3
    0|3
  • BDP/HDP'ye oy vereceğim. Nedenine de gelince ; Çiftçilerin, işçilerin, eşcinsellerin, en çok da kadınların haklarını

savundukları için. Türkiye'de çözülmesi gereken en önemli sorun olan Kürt meselesini çözecek olan tek parti olduğu için...

Azınlıkların haklarını savunacağından, Alevidir diye yakmayacağından, Ermenidir diye öldürmeyeceğinden emin olduğum için...

BDP/HDP milletvekilleri hakkında en çok fezleke olmasına rağmen diğer partiler gibi İhaleye fesat

karıştırmak, zimmet, sahtecilik,

dolandırıcılık gibi suçlardan haklarında tek bir fezleke bulunmamasından dolayı veriyorum oyumu ve vermeye de devam edeceğim.

1|0
    0|3
  • Mansur yavaş yani CHP

2|5
    0|6
  • CHP tabikide

3|4
    0|7
  • AKP için kullanacağım

2|3
    3|8
  • Geçmişle şu an ki halimiz kıyaslanamaz bile bu bile yeterli bir sebep bence şu an ki iktidardan memnunum açıkcası umarım hizmetlerini biraz daha arttırabilirler.

1|3
    3|6
    • 20 yaşındaki çocuk geçmişle günümüz kıyaslanamaz demiş.

Ya bu akpliler hep aynı şeyi neden söylüyor? Hepsinin ağzı aynı. Hiçbirinde farklı bir kelime yok.

Beyin yıkama değilde ne?

• ben 7 yaşındayken ekmek almak için 2 saat kuyrukta bekliyordum. Hasta oldugum zaman ilac almaya gidiyordk hastaneye aksama kadar ilac için bekliyorduk annemle. Gelip burada bana hala su söyle bu böyle diye savunma yapmaya kalkma ben neyin ne oldugunu çok iyi biliyorum. Şu anki halimizi begeniyorum umarım böyle devam eder.

• SUO partisi...

1|2
    2|5
  • CHP 👍

0|0
    0|0
  • İzmir için Akp.

1|4
    2|4
  • melih'ten kurtulmak için pazar uykumdan fedakarlık edip mansur'a oy vericem

3|5
    0|3