Ateistler ve Hristiyanlar neden musluman degilsiniz?

Neden musluman degilsiniz islamda ve kuranda ne yanlis gordunuz neresi anlamsiz celiskili geldi?

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• Erkekler, mallarından (kadınlar için mehir ve nafaka olarak) harcamaları sebebiyle ve Allah'ın, onların bir kısmını, diğerlerine üstün kılmasından dolayı, kadınların üzerinde daha çok kâimdirler (koruyup gözetici, idare edicidirler). Bu bakımdan salih amel (nefs tezkiyesi) yapan kadınlar itaatkârdırlar, Allah'ın (onların haklarını ve iffetlerini) korumasıyla, onlar da gaybde (kocalarının yokluğunda hem kendilerini, hem kocalarının mal ve şerefini) koruyucudurlar. İtaatsizliklerinden (baş kaldırmalarından) korktuğunuz (kadınlara) ise (önce) nasihat ediniz. Ve (sonra da) yataklarında yalnız bırakınız. Ve (hâlâ itaat etmezlerse) onlara vurunuz. Bundan sonra eğer size itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Muhakkak ki Allah Âli'dir (yücedir), Kebîr'dir (büyüktür) <3

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Herkesin Kur'an okudugunu düşünme. Müslümanım diyenlerin de bazıları baştan sona okumamıştır. meali ve arap harfleriyle yazılanını

Ama bunu sorgulamak bize düşmemeli. sadece soru sekli bu olmamalı derim sana.

0|0
    0|0
  • sormazki bilsin bilse sorar.bilmezki sorsun sorsa bilir...mevlana hazretlerinin hoş sözlerinden biridir.bilseler zaten dediklerinden olmazlardı.

0|0
    0|0
  • Öncelikle ataist ve hristiyanlar diye hitap ederek ikisini aynı kaba koymuş olman çok komik..

Ayrıca sen tevratta ve incil de ne yanlış gördün ? onlara neden inanmıyorsun ?

3|0
    0|0
  • Kur'an da ve İslam' da yanlış olmaz yanlış kişilerde olur

Mükemmel olan Müslümanlar değil İslamdır..

0|1
    0|0
  • sana burada ayetleri saysam kendinle çelişirsin... Yazdım defalarca burada ayet ayet acıklayamayıp sacmaladılar.O yüzden paylaşmıcam.Aç oku biraz

0|0
    0|0
  • Kainatta hayırlarla birlikte şerlerde mevcut ,karanlık varsa aydınlıkta olacak ,sıcak varsa soğukta olacak,cehennem yaratılmışki cennetin bir çok güzellikleri daha çok anlaşılsın.

Arkadaşım Allah insanları inanmaları veya inanmamaları hakkında özgür bırakmış ,insnanlar kendi iradeleriyle bir seçimde bulunacaklar.bununla birlikte inananlar olduğu gibi inanmayanlarda olacak.herşey bir denge içerisinde.

0|0
    0|0
  • Ateist değilim ama bir arkadaşım çok oldu dediklerine göre Kuranda herkez hayatında kendi kararlarını kendi verebilir yazıyormuş ama Ben bu dünyaya gelip sınanmak istemedim o yüzden diyen var Veya Hz. Muhammed (SAV) peyğamber olmuş o niye oldu ben nie olmadım die cevaplar veriyodu 2 sinide pataklayıp gönderdim

0|0
    0|0
  • Allah'ın dini ile dinsizleri aynı kefeye koyarak cahilliğini belli etmişsin. Hadi hadi senin uyku saatin gelmiş ...

0|0
    0|0
  • sen niye müslümansın. kuranda ne gibi güzellikler gördün.

1|0
    0|0
    • Kalbten inaniyorum ama inanmayanlar ? Gordukleri birsey olmali

• belki görmedikleri şeylere inanmıyorlar

• hakketten oha o_O prezervatifin icadına sevinme sebebisiniz dostum o_O

2|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
  • Allah herkesi ozgur iradesine birakmis, bunu senin sorgulaman yanlis

0|1
    0|0
  • Sen neden ateist/hristiyan değilsin. Havadis'in neresi yanlış, anlamsız ve çelişkili geldi?

1|0
    0|0
  • herkes kendi mezarına girecek dostum herkes kendine baksın her insan istediğine inanmakta hürdür

0|0
    0|0
  • herkesin kendi secimi

0|0
    0|0
  • çünkü beni kısıtlıyo. evlenmemi çoğalmamı engelliyor .. :/

0|0
    0|0
  • valla ben şahsen doğduğumda nasılsam öyleyim :DD

1|0
    0|0
    • kim la bu atesitler çıksınlar ortaya mk!

Kızlar Ne Diyor 2

• muslumanım ama karşı cevap vermek zorunda hıssettım kendımı.. neden ateist ya da hrıstıyan değilsin ? ... neyse şakası bir yana bence baskasının ınancını sorgulamamak lazım..

2|1
    0|0
    • +1485555564047065351135441 felan butonu talep edicem sizin için hanımefendi

• bu soruyu sadece dini olmayan insanlara sorsan tamamdı da işin içine hristiyanları katman empatiden ne kadar yoksun olduğunu gösteriyor.

doğduğundan beri hristiyan olarak yetiştirilen birine göre onun dini doğru, seninki değil. bu yüzden müslüman değil.

sen de ailen tarafından müslüman olarak yetiştirildin diye tahmin ediyorum. sen incil'i veya tevrat'ı okudun mu ?

veya diğer inanç sistemleri hakkında araştırma yaptın mı?

0|1
    0|0
Yükleniyor...