Sizce insanlar ne zaman olgunlaşır?

Sizce insanlar ne zaman olgunlaşır? Bunun belli bir tanımı ve zamani olmaz ancak bana göre zamanın hızlı geçtiğini fark edip, sevdikleriyle daha çok zaman geçirmeye çalışan ve o vaktin kıymetini bilen biri az çok olgun demektir. Sizce?

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Yaş ilerledikçe omuzlarına yüklenen sorumluluklardan başka türlü davranarak kurtulamayacağını anladığında olgunlaşmaya başlıyor çoğu kişi.

0|0
    0|0
    • Evet o da var. Hep bir zorun altinda kalınca olgunlasiyoruz ne yazık ki.

• mahvederken bir yandan olgunlaşırsın da ama, aileni kaybettiğinde çocukluğun gider, birden olgunlaşman beklenir senden.. umarım ki herkes mahvedecek kadar büyük acılarla değil daha sıradan acılarla olgunlaşır. söz de güzel ve anlamlıymış ayrıca.

• Senden bir parça götüren şeyler her zaman seni olgunlaştırmaz aslında. Olgunlaşmak çocukluğunu unutmak değildir. Hayatın gerçeklerini görüp gerektiği yerde gerektiği gibi davranıp olaylarla bu çerçevede mücadele edebilmektir.

Erkekler Ne Diyor 17

• Üzülmeyen mutlu olmayı bilemez.

Zoru görmeyen kolaylığı anlayamaz.

Acıyı tatmayan ise olgunluğu yakalayamaz.

0|1
    0|0
    • Acı evet çok önemli bir rol oynuyor olgunlaşmakta.. acının yaninda geçen zamani unutmadan toparlanmayi bilen insan olgunlasir ama bence. Aciyla bas başa kalan öyle suruklenir gider..

• Bir söz aklıma geldi.

Şımaracak kimsen olmadığı zaman hayat seni koskooca bir adama çevirir.

Bob Marley'in sözüdür bu yani demek istediğim yalnızlıkda olgunlukta büyük bir etkendir.

• evet öyle tabii ki.. ama hiç bir zaman, sevdiklerimizin yokluğuyla olgunlaşmayalım eğer olgunlaşmak oysa. dilerim ki herkes daha sıradan acılarla olgunlaşır.

• yaşadıklarıyla olabilir, düşüncelerle olabilir, hiç olgunlaşmaya bilir, olgun doğabilir belli değil kişiye göre değişir bana hep derler ne zaman adam olacan diye inat ettim olmuyorum ameka :D

0|0
    0|0
  • her geçen sene bir yaşıma daha girdiğimde

0|0
    0|0
  • öldürmeyen acı güçlendirirmiş sanırım film şeridini görene kadar acı çekmek gerek †

0|0
    0|0
  • istedikleri zaman.

0|0
    0|0
  • Tecrübe ve alabildiğine acı.

0|0
    0|0
  • Çok sağlam bir acı hayatta tek olduğunu anladığı zaman

0|0
    0|0
  • Kıçına parmağını bastıracaksın... eğer yumuşaksa olgunlaşmış demektir...

0|0
    0|0
  • Hayat otobusu coktan kalktiginda...

0|0
    0|0
  • Insanlar zoru görmeden olgunlaşamaz

0|0
    0|0
  • her geçen sene bir yaşıma daha girdiğimde

0|0
    0|0
  • Düşünmeye başladığında.

0|0
    0|0
  • Ölmeye yakın olduğu zamanlar olgunlaşır

0|0
    0|0
  • yarın olgunlaşır

0|0
    0|0
  • ne zaman düşünceli davranırsa işte o olgun bir davranıştır.

0|0
    0|0
  • Aci cektgnde olgnlasr

0|0
    0|0
  • acıları kadar olgunlasır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• para kazanmaya başlayınca

0|0
    0|0
  • bence acı çekmiş insan olgunlaşmıştır, aşk olur ölüm olur bunlar büyütür insanı

0|0
    0|0
  • tecrübeleri arttıkça.. omuzlarına yükler bindikçe..

0|0
    0|0
  • yaş olgunluk belirtisi değildir evet.bunu bana gösteren dostuma bir kere daha teşekkür.

0|0
    0|0
  • Ölümle tanıştıklarında.

0|0
    0|0
Yükleniyor...