Pargalı İbrahim neden bunca sene sonra çok popüler oldu?

pargalı ibrahim neden bunca sene sonra çok popüler oldu? ne özelliği var sanki .

0|0
16|14

En İyi Kız Görüşü

• Muhteşem yüzyıl dizisini izlemeye başladıktan sonra tarihe merakım arttı bilmediklerimi öğrendim kaynakları tek tek okuyarak.Bu tarz diziler insanların tarihe bakış açılarını değiştiriyo bence.Ben tarih derslerini hiç sevmezdim.Ama şimdi pişmanım.En güzel dersmiş.O dönemi yaşamak isterdim.Pargalı ibrahim nasıl öldürüldü görmek isterdim.Dizi sayesinde bir nebze görmüş olucam.Ayrıca sadece pargalı değil Hürrem, Mahidevran, Ayşe Hafza Sultan, Hatice Sultan ve daha niceleri popüler oldu tabiki dizi sayesinde.Şunuda söylemek istiyorum sevişme sahneleri içerdiği için bir çocuğu nefret ediyor diziden.Sevişme olmasaydı o kadar çocuk nasıl doğacaktı.Ayrıca sevişme sahnesi olmayan dizimi var.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Oyunculuğunun güzelliğinden diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Süleyman'ın en yakın arkadaşıydı kendisi. Süleyman tahta geçmek için İstanbul'a geldiğinde onuda getirdi ve en üst kademeye yerleştirdi.

Ayrıca Avusturya ile yapılan İstanbul (İbrahim Paşa) Antlaşması ile birlikte, Avusturya Kralı Osmanlı'nın Sadrazamı İbrahim Paşa ile eşit sayıldı. O zamanlar çok yükseldi ve bütün devletler tarafından tanındı.

Dizide ki rolünü de Okan Yalabık oynuyor ve herkes onu seviyor.

0|0
    0|0
  • Dizi sayesinde.

0|0
    0|0
  • hem dizi yüzünden hem de padişaha çok yakın olmasından dolayı

0|0
    0|0
  • popüler mi olmuş haberim bile yok yeni öğrendim senden saol ekinoks

0|0
    0|0
  • muhteşem yüzyıl sayesınde tabıkı.okan yalabık ta karızmatık e olmasın mı ?

0|0
    0|0
  • Okan çok yauşuklu ondan :))

2|0
    0|0
  • Şuna bak allasen kurbağa gözlü link

0|0
    1|0
  • o serserı dızısınden berı popüler zaten :))

0|0
    0|0
  • dizi yüzünden neden olacak...

0|0
    0|0
  • Yakında ölecek zaten unutulur 2 günde

0|0
    0|0
  • Pargalı değil Okan Yalabık popüler oldu.

0|0
    0|0
  • sarışınları pek sevmem ama o karizma

0|0
    0|0
  • dizide yakışıklı çünkü:)

0|0
    0|0
  • okan yalabık yakışıklı bi adam sonuçta ekinoks.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Dizi yüzünden ama gerçekten de sultan süleyman'ın taaa şehzadelik döneminden beri en yakınındaki kişiymiş.babası öldüğünde tahta geçmek için pargalı ile beraber geldi Kanuni İstanbul'a.sultan süleyman tahta geçince de padişahtan sonra en büyük makam olan vezir-i azamlığa geliyor.önemsiz biri değil yani :)

0|0
    0|0
  • dizi çıkmadan önce pargalıyı falan bilmiyordum ben. diziyi de izlediğimden değil medya pargalı pargalı diye bağırıyor ordan biliyorum.

0|0
    0|0
  • iyi oyuncu ve rolu gereği ön plana çıkması diyebilirz ..!

1|0
    0|0
  • avrupada sultan süleymandan sonra en etkili kişi olarak görülür ve tabiki imparatorluktada,çok hızlı yükselip çok hızlı alaşşağı edilmiş bi devlet adamı,devletler arası antlaşmalarda isminin çokça geçtiği görülmüş,ki avusturya kralının osmanlı sadrazamına eşit sayıldığı dönemde pargalının dönemi,siyasi başarıları var,ama kaderinde sarayında yay kirişiyle boğulup öldürülmekte varmış,müslümanmı yoksa hristiyan olduğu konusunda tartışmalar çok ama pekte belli değil..

0|0
    0|0
  • pargalı damat ibrahim paşa tüm dünyada oldukça meşhurdur..osmanlı imparatorluğunda sokullu mehmet paşa ile birlikte en etkili sadrazamdır..Dönemine göre oldukça yenilikçi kültüre sanata ve sanatçıya oldukça önem verdi her zaman.heykele müziğe çok düşgündü.osmanlının ilk kaliteli keman sanatçısıydı denebilir..ayrıca ortodoks olduğuda iddaa edilir

0|0
    1|0
  • 2 hatunu birden idare ettiği için bence.

0|0
    0|0
  • Şu an dizinin baş rollerinden biri olduğu için olabilir mi ?

0|0
    0|0
  • xD

0|0
    0|0
  • Dİziden dolayı

0|0
    0|0
  • Serseri dizisindede popüleridi.

0|0
    0|0
  • dizide karşımıza çıktığı için olmasın.

0|0
    0|0
  • pargalı değilde mantisası taş gibi neydi o nigar kalfa mı, taş gibi maaşalalhı var :))

0|0
    0|0
  • Bkz. Okan Yalabık

0|0
    0|0
  • Dizi olduğu için olabilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...