Sınava 4 ay kala kendinizi nasıl motive edersiniz?

az bir sürem kaldı...ama ben yorgunluk ve bıkkınlık hissediyoru şimdiden.tempom düştü.böyle olunca moralim bozuluyo.nasıl toparlanmak lazım,4 aycık diyorum,istersen öl geber diyorum ama insan bu dayanamıyorum.var mı tavsiyeleriniz

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Çalışmazsan düşük puan alacaksın. Konu eksiğin varsa ve o eksiği bir an önce kapatmazsan sınavda o konularda bir halt yapamayacaksın. Çalıştıkça bu sorunların üstesinden geleceksin. Bilgin ve pratiğin artacak. Yüksek puanlar almaya başlayacaksın. Ne kadar çalışırsan o kadar iyi olacak. O yüzden bütün planlarını çalışmak üzerine yapmak zorundasın.

Bunları düşünmen yeterli sanırım. İnternete erişimini tamamen engellersen iyi edersin. Televizyon çok az seyret. Kendine göre molalar ayarla. 2 saat ders çalışıp yarım saat ara vermek gibi. Seni oyalayacak herşeyden uzak dur. Arada kafanı dağıtacak bişeyler yap. Ama çok fazla zaman kaybettirecek şeyler olmasın. Öyle işte. Umarım başarırsın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• çalışamıyorum son haftalarda kpss için bunaldım...ders sürekli bişeylerle uğraşıyorum gün bitiyor gecede adam akıllı çalışamıyorum. :/

0|0
    0|0
    • çalışmak lazım://ben de bu ara pek iyi değilim

• ya sen bir gir bir yere de kız arkadaş gelir boşver.hem zaman kaybı o...

• benim için geçerli değil o pek aslında.biraz gaza gelmeme sebep oluyor olunca.daha sorumlu hissediyorum.tabi beni sıkıntıya sokacak şeyler yapma olasılığıda var ve tabii olarak ders çalışmamıda etkileyebilir ama astarı yüzünden pahalıya gelmez diyorum olsaydı :)

• sınav sonrası hayatını hayal ederek daha iyi motive olursn :D ya da kendine bir ugraş bul ders aralarında hem eğitici olacak hem eğlenceli olacak :D

0|0
    0|0
  • sınava 4 ay kalmadı 2-3 haftamı ne kaldı 20 gün hatta yapcak bir şey yok hayatının sonu deigl

0|0
    0|0
    • şu memlekette bir öss mi var ya

• Takma bu kadar ya bak ygs ye kaç gün kaldı ben kitap açmıyom :D

0|0
    0|0
  • onu dört ay olarak değilde 2880 saat olarak düşünürsen motive olman daha kolay olabilir

0|0
    0|0
  • Koy g.tüne rahvan gitsin modundaydım yıllarrrrrr yıllar önce.

0|0
    0|0
  • yapacak bişi yok zorlayacaksın kendini

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ne sinaviymis bu

0|0
    0|0
  • Evinde bir iki yere kpssyi kazandığında olmak istediğin mesleğin fotoğraflarını yapıştır baktıkça hırslan baktıkça hırslan :))

0|0
    0|0
    • bir ton konu olduğu aklıma gelince nasıl hırslanıyorum bir bilsen:(

• Seni anlıyorum bende öyleyim:)

• Valla canım belki anlatacağım şeyin yardımı olur. Benim kuzenim inanılmaz başarılı bir kızdı hergün abarta abarta ders çalışırdı eve misafir kabul etmiyolardı yüklendi de yüklendi hepimiz yapma böyle yüklenme diyorduk ama ancak çok isteyen biri bu kadar yüklenebilir sınav geldi kesin yapar dedik ama sınav stresi çok ağır bastı ve notu 200 puan düşük geldi. Çok istediği üniversiteyi ve dalı kazanamadı ama buna rağmen seneye tekrar sınava girecek ve 1 senesini çürütecek. Sen şimdiden stres yapmışsın daha sınava 4 ay varken ki bu 4 ay senin için bir hazine yani çalışmak senin elinde tabiki peşinden atlı kovalamıyor ama şimdikşi 4 ay çalışacağın şeyler sonraki tüm hayatını yıllarını aileni ortamını kaliteni etkileyecek biraz akıllı olun kardeşim ya. Zararın neresinden dönersen kardır bak ben en basitinden 5 günde 2 kilo hemde hiç ummuyordum öyle aleleade bir spor yaptım ve sağlıklı beslendim bu da en basit örneği. Bazen umduğundan fazlasını alırsın. Arkadaşım tüm derslerden kalacağını düşünüyordu bak tümünden diyorum, inanır mısın hiç 1'i gelmedi 1 tane bile gelmedi bak görüyo musun sen de bu yazıdan bişeyler çıkar yani.

1|0
    0|0
  • hangi sınav?

0|0
    0|0
Yükleniyor...