Sizce yeni düzenleme nasıl?

sizce yeni eğitim düzenlemesi nasıl? Hani 10 gün devamsızlık, geçer not 50 vesayre. Size göre bu düzenlemeler nasıl?

0|0
11|2

En İyi Kız Görüşü

• gün geçtikçe ülkeyi saçma sapan bir hale sokuyorlar ki zaten eğitim sistemi çökmüş durumda.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bu konuda fikir yurutebilmek icin, sizin gibi daha onceki duzenlemeyide bilmem gerekli, ama ben bilmiyorum, 2013 temmuz 19 da Turkiye'ye geri dondum, 13 yasindaki kizimla birlikte. O, londra'da dogdu, biz eski esimin isi dolayisyla oraya once turist sonrasinda kalici vatandas statusunde kaldik, onun sonrasinda da ingiliz vatandasligini aldik, kizim dogdugundan beri Ingiliz egitim sistemiyle okula gitti, orda en son okudugu sene 8,sinifti, buradaki adiyla Orta son, 9,sinif mi 8, sinifa mi denk geliyor burada diye benim icimi kanirttilar burada? 3 kez Izmir il milli egitim mudurlugune gitmem gerekti, 1,de ne yapmam gerektigini ve nasil kizimi okula kaydettirebilecgimi ogrenmek icin, 2. seferde gereken evraklari goturmek icin, 3, defasinda ise Denklik Belgesi dedikleri, yurt dsindan gelen ogrencilere uygulanan, hangi sinifa denk bir egitim almis onu gormek ve hang siniftan basalatacaklarini belirleyen... ben 10 gun sinirlamasini normal buluyorum, cunku 10 gun raporsuz gelmeme izni gibi oluyor. ama 50 yi not laraka gecer not yapmalarini biraz fazla buldum, nacizane fikrim...

0|0
    0|0
  • Bence iyi. Böylece eğitim seviyesi artıyor. 45 alınca sevinilmemeli. Devamsızlık içinse zaten zorunlu için rapor var. Tek kötü yanı: kobay gibi kullanılıyoruz. Biz ve bizden küçük kardeşlerimiz. Yani eğitim sistemi çeşitlerini üzerimizde deniyorlar. Diğer yandan finlandiyada öğretmen seçimini duysalardı hallerine şükrederlerdi

0|0
    0|0
  • ben liseye gıderken daha iyiydi 20 gun devamsızlık vardı geçme notu 45 ti. şimdi getırılen bu duzenlemeyı tasvıp etmiyorum

0|1
    0|0
  • İyi ki liseyi bitireli çok oldu.

0|1
    0|0
  • bence gayet iyi. kalitesiz öğrenciler sınıfta kalabilmeli. herkes geçirilmemeli.

0|0
    0|1
  • Acıyorum şimdiki liselilere.

1|1
    0|0
    • aynen, artık rapor almak için gittiğimiz doktorlarda bizi tanıyorlar. Yalan söyleme deyip gönderiyorlar. Ama haklılarda bir yerde. :))

• hangi öğretim için geçerli bunlar? ilkokul ve lise mi?

0|0
    0|0
  • Cok kötü ilk duydugumda inanmamistim ama dogru cikti. Seneye de acik uclu sinav sistemi olacakmis artik buna da inaniyorum yani deneye deneye bir hal ettiler.

0|0
    0|0
  • berbat.biri 96 lılara lanet okumuş olmalı.

1|0
    0|0
  • Berbat. Deneme tahtası olarak kullanılıyoruz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Okula ve derse bağlı tutmaya çalışılmış. Devamsızlık çok olunca gitmemezlik çok olup geçme notu düşük olunca ders çalışmaları olmuyordu bu yüzden iyi bence.

0|0
    0|1
  • Geçer notun 50 değil en azından 70 olması gerekir.

Söyle düşünün bir dersin yarısını bilmiyorsunuz ama o dersi biliyormuş gibi muamele görüyorsunuz. Onun da zaten çoğu kopya.

Eğitim zorlaştırılmadıkça kaliteli mezun veremeyiz.

0|0
    0|1
    • çok acımasızca düşünüyorsunuz bence. :D öğrencileride düşünmek lazım.

• Ben onları düşündüğüm için böyle olmalı diyorum. Bunları öğrenmeliler.

Size göre o zaman hiç sınav olmasın. 4 sene beklesin öğrenciler belgelerini alıp gitsinler.

İyi düşünün hangisi öğrencilerin yararına.

Yükleniyor...