İş Görüşmelerinizde değişik anılarınız ?

Hayırlı Akşamlar

İş görüşmelerinizde komik değişik anılarınız var mı ?

Bugün bir tane insan kaynakları yöneticisinin yüzüne sövdüm hak ediyordu

Bazıları ile de komedi şeklinde görüşmeler olur

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Okulumdan ilk mezun olduğumda aklımda olan tek şey bir bankada çalışmaktı,bunun için başvurduğum ilk iş görüşmemi hiç unutmam;çok büyük bir heyacanla akşam üstü civarlarında 2 kişi mülakat görüşmesini bekliyorduk diğer kişide bayandı,bayanı görmüş olmam beni daha çok heyecanlandırmıştı çünkü manken gibi bir bayandı üstelik çok bakımlıydıda henüz o yaşlarda olamayacak kadar bakımlı ...bense ne sorarlarsa neye nasıl cevap vereceğimi düşünmekten kafayı yemek üzereydim sıra bana geldi bir odaya girdik görüşme başladı ...ancak okadar heyacanlıydımki tarif edilemez birşeydi,karşımdaki insan gözümde dev gibi görünüyor nereye nasıl oturacağımı bilmiyorum,aramızda klasik bir tanışma faslından sonra günlük hayattan konuşmalar geçti fakat bu sırada adamın gözlerini üzerime öyle bir dikmesi vardıki tarifi imkansız resmen ciğerlerimi deliyordu o bakışıyla hiç duraklamadan gözlerini bile kırpmadan...onun bu hali beni dahada telaşlandırdı ellerimin titremeye başlamasıyla birlikte nereye koyacağımı bilememe durumu ...ayağımı uzatmalımıydım üstüstemi atmalıydım elimi elimin üstünemi koyacağım yoksa yanlarımı ? derken bedenimle bir savaş içerisinde buldum kendimi ... sırtımdan ter akıyordu suratım kıpkırmızı olmuştu artık sorularada tam olarak ne cevap verdiğimi bilmiyordum ve görüşme bitti odadan nasıl çıktığımı hatırlamıyorum bile :) aradan yıllar geçti tabi bu anıyı hiç unutmadım o gerzek adam bana bakışıyla kendime güvenimi ölçmek istemişti gel görki güven aralıksız kesintisiz bakışla ölçülmez bu karşı tarafı rahatsız eden bir davranıştır,sadece konuşurken gözlerine arada bir bakmanız yeterli olur bunu ölçmek isterseniz,eğerki insanlara dik dik bakarsanız birgün biriside çıkar ; ne bakıyorsun dik dik ebenimi ? *ktik der :))) yaaa iştee öyleee ...:))

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• İsmini vermek istemiyorum bir sigorta şirketinin genel müdürlüğünden çağrıldım ve gittim.

Bana şu meşhur cemaatte hizmetlerimi sordular açık açık. Bende cemaatte hiç bulunmadığımı söyledim.

İsim karışıklığı olmuş af edersiniz dediler.

Saçma bir görüşmeydi.

1|1
    0|0
  • Patron tacizine uğramak...

1|1
    0|0
  • Of benimki çok tuhaftı ben gittim böyle hiç bilmediğim bir yer zaten iett den incem şirket o kadar ıssız bir yerde ki durak bile yok taa bilmem neresinde bıraktı yürü allah yürü köpekten mi kaçmazssın çamurlardan mı geçmezssin zaten bir vardım ayakkabılarım batmış o gün lanet okudum ama 2 sene olacak bırakamadım :)

0|1
    0|0
    • hayırlısı olsun bak değmiş :) bende bugün bir 15 km yürümüşümdür geçmişimdir

• Çoook var. Hele bir çağrı merkezine insan kaynakları pozisyonu için başvuru yapıp görüşmeye gittiğime bin pişman olmuştum. 'Bu iş bana uygun değil' deyip vazgeçmeme rağmen 4 gün boyunca arayıp 'Lütfen tekrar düşünüp teklifimizi değerlendirin' dediler. Gına geldi, en sonunda azarladım da bir daha aramadı.

0|1
    1|0
    • beni de hiç alakası olmayan yerlerden çağırıyorlar neler var aynen

• Allah yardımcınız olsun inşallah.

• Amin sağ olun

Erkekler Ne Diyor 6

• ilk görüşmeye gittigimde kadin elimi tuttu senden masör olur dedi:)

Aslinda is yeri sahibi senden masör olmaz demisti.

Gidiyorken hatiri sayilir bir musteriymis kendisi onun tavsiyesi ile girmistim o ise :)

0|1
    0|0
    • olur böyle şeyler bugün bir firmaya gittim büyük ismi olan yumurtalı sucuk kokuyordu içerisi :))

• hahahaa :) Patron bana sonra demisti oglum az kalsin seni kaciracaktim elimden :) İyi günlerdi onlar özlüyorum:)

• Benimde özlediğim zamanlar var

• cv doldurup vermıstım

benı gorusmeye cagırmıslardı

gıttım

ordakı sığır cv den tutmus hobılerden gıtar çalıyorum dıye belırttıgım yerden sorular sormaya basladı

o iş ile gitarın alakasını hala kuramamakla beraber sordu sordu

en sonunda dedım kı

bılseydım gıtarımı alır gelırdım bı düet yapardık sesın guzelmıs

adam dedı kusura bakma senın gıbı bencıl kustah ınsanlarla aynı iş ortamını paylaşamayız

:)

bende çokta tın dedim

0|1
    0|0
  • Meslekte pişeyim diye staj yapmak ıcın gıttıgımde büro sahıbı dırek ''tamam zaten yenı fıkırler lazım sen dırek gec dosyalara bak'' dedı. Acıkcası adamın tek derdı ıs yuku hafıflesın benı de esek gıbı kullansın. Neyse sanırım o kadar profesyonel degılsınız dıyerek cıkmıstım. Staj yapmaya gelene o kadar yuk verılır mı?

0|1
    0|0
  • staj için görüşmeye gitmiştim patron hemen iş kitlemişti ilk günden görüşmede çıktım geldim :D

1|1
    0|0
  • hiç iş görüşmem olmadı :( şirket bizim olunca görüşme olmuyo :((

0|1
    0|0
  • Beni almazsanız camdan aşağı atlarım dedim atla dediler şaka mı yapıyorsunuz dedim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...