Öz güven mi, Özgüven mi?

"ön yargı" ayrı yazıldığına göre, "öz güven" sözcüğü de ayrı yazılması gerekmez mi?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Ön yargı ayrı yazılır. Öz güven'de ayrı yazılır.

2|0
    0|1
    • Teşekkürler

• O kadar haklısın ki .. adam tam kara cahil çıktı, herkes seferber olup doğruyu anlatmaya çalıştı ama yok inatla kabul etmiyor :D

• Yalnız "Öz güven de" şeklinde yazman gerekirdi. Oradaki "de" bağlaç olduğu için kesme işareti ile ayrılmaz.

Erkekler Ne Diyor 6

• Öz güven.

1|0
    0|1
  • 1|0
    0|0
  • Özgüven değil doğrusu öz güven.

1|0
    0|1
    • Ben de ayı yazılmalı diye düşünüyorum ama herhangi bir kaynak bulamadım, TDK'da da bulamadım bu sözcüğü :/

• link

öz güven olarak ararsanız çıkar :)

• Teşekkürler :)

• önyargı ayrı yazılmıyor canım kacıncı sınıftasın sen)

0|0
    6|3
    • asıl sen kaçıncı sınıftasın Allah'ın cahili. git araştır TDK'ya bak bakalım ayrı mı yazılıyor birleşik mi diye !

• "varyaşu anhalen " Bu ne demek ? Sen hayatında hiç okul görmedin sanırım, sen bayağı cahilmişsin ya, yazmaktan bihaber olduğun gibi, okuduğunu anlamama gibi bir problemin de var :( Oysaki şöyle bir atasözü yazmıştım; " bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır" diye. Bunu yazmama rağmen şu an nasıl oluyor da sorduğum soruyu sorgularsın şaşırıyorum:( Okuduğunu da anlamıyorsun, yazık. Şu an inan harcadığım vaktime acıdım :(

• canım klavyeden olusan bı yazım hatası senın ıs guc yok sanırım evde bos bos dolanma gel yardımcı olayım)

• kafana göre takıl yav ne varkeder:D

0|0
    0|1
    • Türkçeyi düzgün kullanmaya özen gösteriyorum :)

• olabilir mantıklı

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...