AK partinin yaptığı güzel şeyler?

Arada bazen düşünüyorum ben mi olaya çok yanlı bakıyorum,Akp'ye haksızlık mı ediyorum diye ve bu yüzden soruyorum Akp ye neden oy verirsiniz?

Güncellemeler:
Evet Türkiye 10 yıl içinde ileri gittik ama dünya nereye gitti Günümüzde İngiltere de 4 asgari ücretle 2. el 2010 BMW alınabiliyor iken Türkiyede 40 asgari ücretle biraz zorlayıp anca alabiliyorsun...

Bu yüzden 10 yıl önceki halimizle değildi de daha çok dünya standartlarında bir karşılaştırma yapıyorum ve sonuç hep çok geri olduğumuz yönde çıkıyor.

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim milletin %60'ı aptaldır. Alın bu da 1964'te yapılan bir arastırma ; link

Peki neden çocuklar gerizekalı çıkıyor, halkın %60^ı aptal biliyor musunuz ? Akp'ye oy verdikleri için değil, körü körüne bir siyasi partiye baglandıkları için.

Devlet kavramını bilmedikleri için, devlet zaten halk için var. Yol yaptı diyor, Marmaray yaptı diyor. Lan hayatında marmaraya binmemis, binemeyecek olan adam bile bunu savunuyor.

Topladıgı vergileri çalarsa, ve bunun telefon kayıtları ortaya çıkarsa sen hala bunlar montaj, bunlar yalan, ölümüne RTE dersen kusura bakma da aptalsın,gerizekalısın,koyunsun, sen adam akıllı yönetilmeyi hak etmiyorsun, lütfen üreme.

Bak laflarımı çarpıtmayın. Memleketi soyan CHP de olsa, MHP de olsa hesabını sorun.

Mitinglerde ateist,solcu, terörist diyerek halkı bölüyor mu bu adam ? Evet.

Memleketi soydu mu ? Evet.

Bakanlar soydu mu ? Evet

Bakanlar ogullarına ne oldu ? Bir bok olmadı

Bu ülkede baklava çalan çocuk hapis yattı mı ? Evet

4.90 lira zarara ugratan güvenlik görevlis hakkında dava açıldı.

Ama memleketi milyarlarca dolar vuran devlete sesiniz çıkmıyor.

Bu mesajıma 4 artı 6 eks gelirse. Halkın %60'ının aptal oldugunun kanıtıdır.

Tayyip Allah değil, peygamber değil, babanız değil. Körü körüne baglanmayın, koyun olmayın. Kulagınızla duydugunuz, gördügünüz şeylere montaj deyip geçmeyin.

6|10
    2|9
    • esas aptallık bu ülkeye yıllardır darbe yapan ve halada yapmak isteyen zihniyeti görmemek ve ısrarla görmemektir.hırsız olan neden hizmet yapsın bir sor kendine.hırsız olan senin küçümsediğin milyarlarca dolarlık projeleri neden yapsın nasıl yapsın.hırsızlığın olduğu yerde hizmet olurmu bir sor.tayyip babamın oğlu değil hizmeti kim yaparsa oyum ona

• cuma günleri namaz kılabilyormuyuz peki? heryerde çeliştirmtir ikisi zıt

• Atatürk olmasaydı nerede kılardın namazını hem dinimizce her şeyin alternatifi vardır nedir seni engelleyen?

Kızlar Ne Diyor 4

• @thefollow, senin gibi insanları seviyorum. Yanlı bakıyor muyum diye kendini eleştirebilmek güzel bir şey.

0|1
    0|0
    • sectıgı en ıyı cevaba bakılırsa amacı farklıydı

• Hayır 2 tarafı da dinledim hatta bazı Ak partili arkadaşlarımızı da artıladım en iyi cevaba gelince +14 almış kendileri... kısacası genel karar zaten bu yönde :)

• Ben bu ülkeyi yöneten adam akıllı biri çıkmadığı taktir de oylarımı boş vericem. Bu da böyle biline. Siyasete Allahtan çok kafamı yormuyorum. Ama Tayyiple de olmuyor.. Onda da var bir şeyler eksik yaptığı çok şey var. Yoksa neden ülkede ki insanlar bu kadar nefret ediyor ondan. Zaten ona çok bağlanan seven insanlar o naparsa yapsın ona oy verirler. Yani körü körüne bağlananlar. Yani ben o yüzden çok kararsızım. Bazen pozitif bakmaya çalışıyorum yani diyorum metro,marmaray,tesettür için yaptığı şeyler felan Allah razı olsun ama gene de eksik çok şey var.

0|0
    0|0
  • Ingilterede asgari ücret 10 milyar mı ?

0|1
    1|1
    • hıc bısey bıldıklerı yok bos konusuyorlar ıste

• Git ingilterede yaşa sen bişey sordum triplere girdin düşüncelerin güzel sorgulaman ama insanların fikirlerine açık ol fikrimide sölemedim bişey sordum sadece

• Pardon yanlış anlamışım o zaman

• oturduğum yer babadan oğula MHP idi.

her seçimde seçilirdi.

gnde 1 kaç saat tte bir otobüs vardı.birini kaçırırsan yandın demekti.

bir seçim sonrası akp geldi her saate otobüs koydu. yetmedi park yürüyüş alanları yaptı. yetmedi gitti ismek vb kursları açtı ve destekledi.

MHP ya da chp de bunları yapaydı da sonra akp ile kıyaslama yapaydık.

kısacası mükemmel değiller ama en azından yaptıkları bir şeyler var.diğerlerinin yaptığı ne var gözle görülen ? herkes birşeyler gördüğüne gider yanılıyor muyum ?

1|8
    4|0

Erkekler Ne Diyor 20

• muhalefet partilerinin liderlerinde ülke yöneticek kapasite göremiyorum kaldıki bakanlık kadroları içinde sağlam adamları yok kendimçe

bahçeli zaten koalisyon hükümetindeydi ülke nasıl battı herkes biliyor

kılıçdaroğlu ssk nın basındaydı oda nasıl battı manşetlere cıktı

akp ninde yanlışları oldu elbet

ama gel görki ülke hizmet manyagıda oldu hastahaneler yollar ulaşım konutlar dönüşümler tüneller köprüler bir cok yönden bircok projeye imzada attılar yigidi öldür hakkını yeme demişler

ama secimlerde belediye secimleri dahil oyumu boş kullanacam :)

2|4
    0|1
  • Yaptığı tek iyi şey var.

Sağlık alanında gerçekten büyük güzellikler yaptı.

Hakkını vereyim.

Ama yaptığı iyi şeylerde olsa hırsız diye anılacaklar.

Milletin parasını çalmak, 70 milyonun parasını çalmaktır.

1|1
    1|2
  • 1|1
    1|1
  • bmw orda ucuz buradaki parayla ordan ucuz alrsn akp ii şeyler yaptı aslında diğerlerine göre hırsızlık olayına gelince yapmayan parti yok gülen tayyiple ugrasıyo düşünün amerikanın isralin adamı gülen tayyiple neden ugrassın demekki cıkarlarına değil tek sevmediğim yanları emeklilk yaşı ve pkkya apoya verilen taviz bu ikisi olmasa bende desteklerim bütün menfaatlerden önce vatan gelir

0|0
    1|0
    • adamların parası bizimkinin kaç katı birde üzerine gümrük girince... daha fazla düşünmek istemiyorum :D

• avrupa ülkeleriyle kıyaslayamazsın zaten bu gidişlede avrupa diye bişey kalmicak ama

• Ben demiyorum ki hepsi harikaydı diye :D gelin sizde soru sorun onlarında eksiklerini tartışalım :))

• ''Allah'' diyerek hipnotize etme güçleri

2|3
    2|6
  • Cumaya helikopterle gitmek

16. köprü

RTE'nin Abd'ye gitmesi

sırf bunlar için bile AKP'ye oy veriririm

cayırt

2|2
    1|6
  • Doğru diyosun 4 asgari ücretle 2. el 2010 BMW alıyoruz ama gel gelelim o aldığımız paralar nedense vergilerden dolayı elimizde kalmıyor. Ota b*ka vergi olan avrupa ülkelerinde asgari o kadar yüksek olduğundan gelir-gider dengesi bakımından Türkiye daha gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir ülke..

İnsanları yanıltmaya çalışmayın tam olarak ayrıntılı bir şekilde anlatmadan bir şeyi..

2|0
    0|0
    • Vergi oranlarına bir göz gezdir derim :D fazla uğraşmana da gerek yok Benzine telefona baksan yeter :)

• Vergi fiyatları bizden düşük olabilir ben de biraz daha iyi araştır derim.

Bizde 50 vergi kalemi varsa onlarda 200 vergi kalemi var..

;)

• Bak doğruya doğru yaşadığım yerden biliyorum belediyecilikte üstlerine yok. Ama sırf belediyecilik yapıyorlar diye de oy vermem.

2|2
    1|3
  • Hadi ama çocuklar. link

1|1
    2|4
  • Çalmaktan hortumlamaktan gemicik almaktan ormanları yakıp b2 arazi diye satmaktan ve devletin malını sözde özelleştirmek altında satmaktan arta kalan zamanlarda yapıyorlar tabi bir şeyler ak partiye oy veren kendisine başbakan değil çoban arıyor sanırım yaptığı tek iyi iş o

1|1
    3|5
  • saymakla bıtmez

1|4
    2|2
  • Akpartinin sitesine gir kardeşim ve bak neleri yaptıklarına. Bide öbür partilerinkine bak. Bide devlet nasıl yönetilir hangi evrelerden geçer oku. Ama internetten okuma ansiklopedilerden oku.

1|1
    1|0
  • akpye 1 değil 1000 oyum olsa vermem... zaten bu yerel seçimlerde oyları fazlasıyla düşecek gibi gözüküyor...

2|1
    2|5
    • zannetmiyorum son anketlerde çoğu yer gene akpde üstelik ankarada önceki seçime göre oylar artmış gözüküyor neyse az kaldı ak koyun kara koyun çıkacak ortaya

• ankaranın koyunu meşhur ondandır:) google ac orduya eskişehire antalyaya izmire bak kimin oyları artıyo

• Koyun olduğumuz için akepeye oy veririz pardon daha doğrusu verirler :D

1|1
    3|2
  • En iyi cevaba sonuna kadar katiliyorum eyvallah kardesim acikladigin icin

1|0
    1|1
  • Koyun oldukları için ;)

2|1
    4|7
    • Her seçimde koyuyoruz işte ne istiyorsun daha

• arkadaşım burada maç yapmıyoruz biz diyoruz ülkenin geleceği sen diyorsun yok biz koyduk yok hakem şike yaptı :D

• arkadaşım senin yaptığın kıyaslama mantıksız çünkü Türkiyemizi sen Dunyanın en gelişmiş ülkesiyle kıyaslıyorsun İngiltereyle kıyaslıyosun. Bu dediğin şuna benzer diyelim bir market açtın 3 yıl sonra marketi büyüttün hatta 3. şubeni açtın. 3. şubeni açtın diye kendini carrefour migrosla kıyaslayamazsın. ama onların seviyesine gelmek için o yolda ilerliyosun.

Bak o övdüğün ingiltere bizim gibi 35 yıl terör belasıyla uğraşıp 300 milyar dolar harcamadı. İngilterede 10 sende bir darbe olmadı ingilterede yine 10 yılda bir ekonomik kriz olmadı .Kaldıki bunları benım yazmamda bir garip çünkü Dünya ordan yönetiliyor. Orda bunların olması imkansız. Batı avrupa ve kuzey amerika hariç diğer bütün ülkelerde refah seviyesi yüksek diğer ülkeleri ise sömürmek için kullanıyorlar Türkiye bağımsız olarak onların seviyesine gelme fırsatı yakaladı bu 3-5 yılda olmasını bekleyemeyiz ama olacak.

Aşağıda yorumlara bakıyorum "benzim 5 lira asgari ücret 800 lira" sonuç" ülke ileri gitmedi".bunları tartışmaları için insanların ciddi ekonomik bilgileri olması lazım. Yani iktidar chpde olsa mhpde olsa bunlar kolay kolay değişmşcektir.

Ama şuan bunu değiştirme umudu var insanların o yüzden Ak partiye oy veriliyor.

0|0
    0|0
  • eski ile kıyaslıyorum ben.on sene öncesine bakıyorum.bu ülkeye eskiler bir çivi bile çakmamış.şunuda biz yaptık diyecek hiçbirşeyleri yok.yollar parklar köprüler üniversteler barajlar hastahaneler ımf e olan bocun ödenmesi haliç in temizlenmesi çöp dağlarının kalkması susuzluk sorununun bitmesi sağlık sektöründeki deişim.eskiye göre daha yaşanılır bir ülke olduk

2|1
    1|2
    • peki sence o borç nasıl ödeniyor? ithalat ihracattan kat ve kat fazla iken? Yani kim veriyor bunun parasını? Neyse ben söyleyeyim yeni borçlarla :)

• işte sen söylüyorsun yeni gelişen ülke.bende diyorumki eskiler neden gelişmeyi seçmemiş.onların zamanında bu yatırımlar neden yapılmamış.yani sonuçta doksan yılın son on yılında yavaş yavaş gelişiyoruz.bu da bence akp nin bir başarısıdır.keşke bunu chp de yapsaydı onlara oy verseydik yapmadılar

• Amerika karşılıksız yardım yapacak bir ülke değil genelde 2 katını geri alır kendilerini :D

Tamam biz gelişiyoruz da dünya ne yapıyor? Mesela ben geçen yaz gittiğim İngiltere'ye baktığımda soruyorum bazen biz nereye gelişiyoruz diye :D

• adam gerçekten çalışıyor 10 yıl önceki türkiyeyle şimdiki türkiye çok farklı eskiden sabah 5:30 6 gibi hastaneye gidip sıra alırdık muayene olmak için şimdi arıyorum randevu alıyorum randevu saatinden 30 dk önce hastanede oluyor muayene mi oluyorum, sırf bu yüzden bile oy verilir allah razı olsun başbakandan daha çok şey var...

1|4
    1|2
  • ilk defa turkiye bu kadar ileri göruslu bir zaman yasadı. bu kadar önu acık bir sure.

yıllarca insanlar cemaati akp ye calısıyor sandılar ama iyi bir sekilde bakarsanız dsp daha cok calıstı cemaate. bugun herkez bulent eceviti sever?

neden?

cok akıllı ve iradeli bir biçimde ilerliyor basbakan helal olsun dedim ilk defa.bu montaj olaylarına kadar bende kafam karısıktı aslında ama gercekten bu defa akp ye verecegim.

2|4
    2|0
    • Konuşmada vurgular net ve doğal olarak yapılmış yani montaj değiller google dan araştırabilirsin :)

• Sonuç ne oldu? :) merak ettim şimdi

• montajmıymışşşş

Yükleniyor...