Che Guevara çok abartılmıyor mu?

5 yaşındaki çocuk bile tişörtünü giyiyor. 15 yaşındaki solcu çocuklar adını sayıklıyor, ama sorsan tam olarak Che'yi tanımazlar. İlginçtir ki kapitalizm, bu adam üzerinden bolca tişört/meta satıyor. solcu çocukalr saolsun diyor kapitalizm :)

Tamam karizma fotosu var anladık :)

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• Che kolpacının teki, anadoluda Che gibilerini cebinden çıkaracak binlerce kahraman vardı. Ama devrim hayali ile yanıp tutuşan birtakım kesim tarafından tutuluyor olması şaşılacak bir şey değil tabi.

4|1
    2|3

Erkekler Ne Diyor 15

• Malesef Ulkemızde Cahıllık oranı çok fazla, Ulkemızde Ilkokuldan kalan bılgılerle, Anne baba arasında konusulanları aklına kazımıs ve baska bırsey ogrenmeye kendı zıhnını kalıplastırmıs bır zıhnıyet var ulkemızde.

Ülkemizde Zenginde Fakirde Malesef cahil..

Bir İnsan Hem Kemalıst,Hem Komünist olabılır mı? Veya Bır Insan Hem Dıncı hem Kemalıst olabılır mı? Bır Insan Hem Sağcı Olup Hem solculugu savunan zıhnıyet olabılır mı? Bır Insan Hem Osmanlıyı sevıp Hemde Batıya özenmıs tarzda onlar gıbı yasamayı ıstıyen zıhnıyet olabılır mı? :Evet olabılır malesef, Burası Turkıye..

1|1
    0|1
    • hem dinci hem kemalistlikte ne var arkadaşım? benim bir tanıdığım her türlü ibadetini yapar, aynı zamanda da kemalisttir. cahillik oranı fazla demişsin de sen de o cahillerdensin.

• Ben Cahıl Olsaydım, O kelımeyı Kunlanmazdım degıl mı ? :) Sen M.Kemal Hakkında Ne kadar Çok şey bılıyorsun, Veya O tanıdıkların M.kemal hakkında Ne bılıyor ? HİÇBİRŞEY.. ama ben sızden cok şey bılıyorum kı bu kelımeyı kunlandım. Sana M.kemalın Islam Dınıne yaptıklarından sadce 1 2 ornek verım.. Istıklal mahkemesınde 5.000 Hoca Idam edıldı, 2. Arabça ezan kaldırılıp Turkce ezan okutuldu. bırde ataturkun konusma kesıtını sana soylıyeyıım: BIZ bu ulkeyı gokten ınme sanılan dolmalarla(ayet) kurmdık.

• bu ülkede siyaset bilmeyenler konuşunca mustafa kemal inkilaplarına devrim yapmaya çalışan deniz gezmişi savunup kemalisttim denmezdi che eşitlik için ülke kurdu diyenler kurduğu ülkeye bakıp nasıl fakirlik içinde süründüklerini bilirlerdi 75 modelden üstün araç bile yok neyse zaten bu ülkede...

Bu ülkede insanlar İlkokulda Atatürkçü, lisede ülkücü, üniversitede Komünist, is kurunca kapitalist, bir ayağı çukura düşünce de Müslüman olurlar.

1|2
    2|2
  • Abartılıyor elbette.

Paranın, ihalelerin peşinde rahat kanguru derisi koltuğunda hayatını sürdürmeyip, elinde silah her daim namlunun ucunda yaşayan ve güçlünün değil halkın yanında olan bir insandan daha çok ne var bu dünyada?

Klavye başında oturup, her türlü haksızlığa boyun eğen insanların Che Guevara yı abartı görmesi olağandır.

Atatürk bile ne yapmış, Çanakkale'de görünmez aslanlar kaplanlar kazandı savaşları diye inanan kitleye Che Guevara dersi vermek zamanı öldürmeye teşebbüse girer.

0|0
    0|0
  • link çoğu böyle :D

2|0
    1|1
  • Başlığın ile içeriği alakasız farkında mısın ?

0|1
    0|0
  • anakin skywalker foto kullanman hoş. sahne 3 filmden. severek izliyoruz.

1|0
    0|1
  • ya insanları çoğu ünlü ve birazda akrizmatik diye sempati duyuyor sorsan %99 kim olduğunu ne yaptığını bilmez. sorarsın şöylder ''insanları kurtardu haksızlar içins avaştı'' gül geç :D bizimle alakası olmayan biri napim onu

1|0
    1|2
  • evet katılıyorum son zamanlarda dahada çok abartıldı

1|0
    1|2
  • çüküvaraya bir hayranlığım yok giyeceksem Atamın resminin olduğu tişörtümü giyerim onun üstüne devrimci onun üstüne önder onun üstüne lider tanımam Ne Mutlu Türküm diyebilene !

0|0
    0|0
  • Solculuk mu :) o devir bitti artık yapılan ülkeler belli gerisi tutsak o yüzden demokratik sola kayma zamanıdır kimse bu ülkede sosyalizmi ve ardından gelen komünizmi kabul etmez :D

0|0
    0|0
  • Sen tanıyormuş che kim de böyle bir soru soruyorsun?

0|0
    1|1
  • Cok dogru bir nokta. Solcular che baskili tshirt giymek icin kapitalistlere para kaptiriyorlar. Gerci lafta solculuk moda. Ulan hic kafalari calismiyor ya

0|0
    0|0
  • Kapitalist ve emperyalistler düşmanından bile kar etmeye bakar ve yapıyorda. Bu şaşılacak durum değil. Che'ye gelince o büyük bir lider.

0|0
    0|0
  • Her iki tarafta ezbere konuşuyor.

0|0
    0|0
  • merrill lynch ailesinden olduğuda bilinmeli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• che guevarayı hem severim hem saygı duyarım, ama atatürkten önde tutanlar var. işte buna çok karşıyım.

2|0
    0|0
  • Che Guevara abartılmıyor mu ne ya? Tamam bu cocuklar zaten kim oldugunu bilmiyor ama bu o adamın büyüklügünü degistirmiyor.Adam acayip zengin kökenli olmasına ragmen sırf esitlik için ülke kurmus lan bundan büyük abartı mı olur?

1|1
    2|2
  • özentilik işte

1|0
    1|1
  • Cok katiliyorum sana benim herkese saygim var ama bazi özentilikler tam ne oldugunu bilinmeden yapiliyo zaten decrimci gruplara pek de inancim kalmadi cogu baska yerlere calisiyor neyse che gibilerinede hayran olmalari zaten milletin yabanci hayranligindan

0|0
    0|0
  • tarafsız bir gözle söylüyorum, anladığıma göre sen sağcısın ve solculuk sana batıyor?

0|0
    0|0
    • evet sağcıyım. ama batmak gibi bir durum söz konusu değil, sadece bir şeyleri tartışmak istiyorum :)

• bilmeyenler yapmasın.doğru

0|0
    1|1
  • cahillik başa bela aileleden başlamak lazım yontmaya

0|1
    1|0
Yükleniyor...