Doğru Söyleyen Her Zaman Kazanır

Arkadaşlar,bi münazara yapılacak ve bende münazara üyelerinin başkanıyım münazara konusu DOĞRU SÖYLEYEN HER ZAMAN KAZANAIR/DOĞRU SÖYLEYEN HER ZAMAN KAZANMAZ ben doğru söyleyen her zaman kazanırı savunacağım sizden rica etsem bulduğunuz bulguları ve yorumları benimle paylaşın

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• yalancının mumu yatsıya kadar yanar. eninde sonunda ortaya çıkar ve kaybeden olur. doğru söyleyen ise ortaya çıkacak bir yalanı olmadığından hep kazançlı çıkar.

Bence burada yalanın kötü özelliklerinden git konuya... yani yalanın kaybettirme özelliğinden doğruluğun kazandırmasını çıkart.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Dogru söyleyen heryerden kovulandır. o yüzden yalancı olmak kadar güzel ne var ki?_ yalancı ve kötü olmazsan bu dünyada yerin yoktur

Ben bunları beceremiyorum işte.

0|0
    0|0
  • stv dizilerinden alıntılar yaparsın flashbeckler le kötülerin hep layığını bulduğunu gösterirsin olur biter. yanlış gruba düşmüşsün ayrıca.

0|0
    0|0
  • Her doğru her yerde söylenmez. Ben bunu ogrendım. Doğru soyleyenın tek avantajlı noktası içinin rahat aklının söyledigi yalanı hatırlama gereksinimi olmamasıdır. İnsanlar acı gerceklerı duymak ıstemedıklerı ıcın dogruları kabullenmez senı dıslar. Ha sonucta obur tarafta sen kazanırsın orası ayrı ama bu kapıtalıst dunyada pek rahat vermezler. Hiç bir iyilik cezasız kalmaz bu dunyada :)

0|0
    0|0
  • Bence aradığın cevabı en iyi Peygamber Efendimiz Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in hadislerinde bulursun.

0|0
    0|0
  • bu çok göreceli bir konu. her zaman ne kaybeder ne kazanır ama senin savunduğun çok basit tarafı çünkü bilineni kabul görmüş olanı savunacaksın. karşıtın olmayı çok isterdim doğru söyleyen her zaman kazanmaz

0|0
    0|0
  • sen doğrundan şaşma asla ozaman doğrular bulur sneı hep

0|0
    0|0
  • Doğru söyleyen her zaman somut olarak kazanmasa da soyut olarak her zaman kazanır

0|0
    0|0
  • dogru söyleyen her zaman kazanır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Doğru söyleyen insan her zaman kazanır. Karakter olarak kendini geliştirmiş tek insandır. Doğru söylemeyen insan kazanamaz çünkü sadece kendını kandırır..Doğru söyleyen insanlar pişmanlık duygusu duymazlar ve asla keşke dogru söyleseydim diye bir şey demezler. Doğru söylemeyen insanların içini hep birşey kemiriR /sfkjsdgdfh

0|0
    0|0
  • En acı doğru, en iyi yalandan iyidir...Bir kere vicdanın rahat..

0|0
    0|0
Yükleniyor...