Türkiye'deki ateistlerin çoğunluğu Allah'a inandığını söylüyor. Nedir bu?

Türkiye'deki ateistlerin çoğunluğu Allah'a inandığını söylüyor. Nedir bu?

Güncellemeler:
En iyi cevap seçtiğim arkadaş da okumuş aynı yazıyı sanırım. Arkadaşlar, araştırmayı ben yapmadım. Ben okuduğum bir yazıdan bahsettim.

Saçmalayan, mantık hatası yapan ya da bana ne diyorsanız onları yapan onlar ben değilim.

Kavramları ve ne anlama geldiklerini biliyorum. Sırf bu yüzden gizlendim. Biz her şeyi çok bilenler ah ah. Buyurun haber.

link

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen bende sastim kaldim. Yapilan bir calismaya gore ateistim diyenlerin yuzde 61 I Allah`a inaniyormus.

Kavram karmasasi yasiyorlar herhalde. Daha ateistlik nedir bilmeden ateist olduklarini dusunuyorlar.

Hatta bir tanesi “Ateistiz dediysek Allahsiziz demedik ya“ gibi bir tepki ortaya koymus.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Türkiye de bu araştırmayı kim yapmış yazarsanız sevinirim.

1|1
    0|0
  • Aklın yolu bir. Allah`a inanmayıp ne yapacaklar..

1|0
    0|0
  • Sacmalamissin

0|1
    0|0

• Millet ne b*k yedıgını bılmıyor ki.

0|1
    3|1
  • Bilip bilmeden ateist olma, özentilik.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben ateistim deyip Allaha da inanıyorum demiyordur.Mantık hatası.Senin yargın olmasın bu.

0|0
    0|0
  • Trollük yapıcaksınız diye bir saçmalamayın la

0|1
    0|0
  • g. t korkusundan.

1|0
    0|2
  • 0|0
    0|0
  • Allaha inanıyorsa deisttir zaten bu ne saçma bir cümledir ateist ve allaha inanıyor:D

0|0
    0|0
  • ateistlik zaten allahın varlığını inkar etmek nasıl inanıyorlar anlamdaım bir çelişki var bunda

0|0
    0|0
  • Onlar teist oluyor.

0|0
    0|0
  • Kaç tane ateist tanıdın lan hırbo. Çogunlugu diyor bir de.

Dötünüzden istatistik uydurmayın a..k cahilleri

1|0
    1|0
    • Olayı kişiselleştirmeyin. Yukarıdaki linke bakın yeterli. Bu da hırbo'nun anlamları. link

• Deistmiş ataistmiş arkadaş insanın kendini kandırması için ne kadar çok yalan uydurulmuş.Kalkmış eline türkçe çeviri Kuran almış ya buradaki yazılar anlaşılmıyo e hristiyanlıkla yahudilikte gerçek din değil o zaman ben ataist oluyum diyo.Sonra lan biz ölünce nolcak geride dönemicez dünyaya e dünyada kendiliğinden olmuşa benzemiyo.O zaman ben deist oluyum tanrı vardır ama gizlenmiş öylesine yaratmış koca alemi deyip geçiyim diyo.

Yahu biraz gerçekçi düşünelim arkadaşlar.Arapça çok geniş bir dil.Kuran özellikle arapça indirildi.Ve bırakın bir dini kitabı.10 Sayfalık hikayeyi bile başka bir dile tam manasıyla çeviremezsiniz.Kaldıki bizim gibi azıcık farsça azıcık arapçadan azıcık ingilizce ve fransızcadan devşirme oluşturulmuş bir dile çevriliyosa eğer o metin çok zordur anlamını kaybetmemesi.

Bu yüzden türkçe çeviri değil tefsir okucaksınızki ayetleri anlayabilesiniz.Onun içinde adres belli yanlıs hatırlamıyosam ismi mahmut ustaosmanoğlu idi cübbeli ahmet hocanın hocası

0|0
    0|0
    • Ataist değil yalnız Ateist. Yani Teist'in negatif/olumsuz hali, Ateist. Hayır sonra sen ne diyorsun lan bilmedigin konu hakkında cahil cahil konusma, gerizekalı mısın derler sana. Bastan uyarayım ben ;)

• Cahillikten gebereceksin hala kendini akıllı sanıp laf sokmaya calısıyorsun. Ateist yerine ataist yazan bir adamdan hiçbir bok olmaz. Keske ölsen

• Hahahah engellemis bir de. Ulan ne cahil ne gerizekalı adamlar var memlekette ya. Sayıyla mı gönderiyolar sizi a..k

Yükleniyor...