İntahar edenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hiç mi hiç doğru bulmuyorum. Çok saçma bence. Hem de Allah katında nasıl hesap vericez bilemem.

0|0
5|19

En İyi Kız Görüşü

• İntahar etmek sorunlardan kaçanların, korkakların yaptığı bir şeydir.

Allah katında kimse hesap veremez..

1|1
    3|1
    • Bence de.

Sınama dünyasındayız. Herkes kötü şeyler yaşar. Hayatın bize iyisiyle veya kötüyüsüyle neler getirebileceğini bilemeyiz. İntihar etmek çözüm değil. Burada ölüp kurtulduk sayarsak bizi bekleyen öbürkü bir dünya olduğundada buradakinden kötü şeyler yaşarız..

• Bende böyle düşünüyorum.

Erkekler Ne Diyor 19

• sorunları çözmek yerine sorunu ortaya çıkaran her ne ise onu ortadan kaldırmak gerekir.

yani intihar edeni suçlamak engellemeye çalışmak pek bir şey kazandırmaz.

intiharın çeşitli nedenleri vardır: stres, yalnızlık, ayrılık, zihinden silinmeyen olaylar.

mesela ; bir kadın tecavüze uğradıysa intihar eder. kadını intihar etti diye yargılamak yerine önce tecavüzü engelleyip, işi kökten çözmek gerekir.

bir insan yalnızsa intihar eder. insanı yalnız bırakmayacak. kalabalıklar içinde yalnız olmamalı insan.

bir insan umudu kırılırsa intihar eder yani ölümü seçer.

kısaca biz intihar edenleri yargılaamak yerine intihara sebep teşkil eden durumları önceden belirleyip önlem almalıyız ki, "kötü son" ortaya çıkmasın.

0|0
    0|0
  • Karışık bır konudur bu genelde ruh sağlığı bozulmuş karar verme yetenegını kaybetmıs insanlar ıntıhar eder hepsı ıcın gecerlı olmasa da bu ekserı böyle olur bu durumda ahırette ceza alıp almayacaklarını biz bilemeyiz ama yadırgamak kolaydır onların ne cektıgını bılmeden ayıplar yadırgarız herkesı aynı kefeye koyarız asıl bunun hesabını nasıl verecek insanlar herseyı necok bılıyoruz

0|0
    0|0
  • düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • İnt"İ"har kolaya kaçmaktır.

0|0
    0|0
  • bazen tek çözüm o kalıyor. para veya aile bu sıkıntılardan kaynaklanıyo. kimseyi de kınamayın derim. keşke olmasa ama bir şekilde oluyo ne yazık ki. hem psikolojik olarak iyi durumda olan kişiler intihar edermiş genelde. çok ilginçtir nedenini bilmiyorum .

0|0
    0|0
  • intihar edenlere hak verebilirm çünkü bende denedim bıçakla kolumu kesmeyi ama beceremedim. bazen çektiğin acılar taşıyamacağın kadar sırtına birikiyor.. bunu ancak yaşarsan anlarsın.. gerçekten o boşluk o kadar çok acı çekiyorsunki artık herşey sana yalan geliyor allahın varlığını bile inanamıyorsun

0|0
    0|0
  • Onlar dünyanın en erdemli insanları

hap atıp edenler hariç

cayırt

1|0
    1|1
  • intihar edenler çıkmamak üzere cehenneme gider..

nasıl olsa insan hayatı kısa en babası 80 90 sene ömür geçiyor bir şekilde

0|1
    0|0
  • Asıl püf noktası da orda işte... :((

0|0
    0|0
  • Ölümü kurtuluş sanıyorlar onların durumunu düşünmek lazım kim bilir ne gibi bir psikolojik sıkıntı içindeler.

0|0
    0|0
  • Belki de herkes olmeden bir kere denemeli

1|0
    0|0
  • İnanç,itikat,irade yoksunluğu gibi nedenleri olabiliyor acizlik.

0|0
    0|0
  • allah rahmet eylesin der geçersin. gerisi seni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • dini inancım olmasa bikaç kez ederdim sanırım

0|0
    0|1
  • bir araştırma psikolojisi kuvvetli insanların daha fazla intihar ettiğini ortaya koymuş

0|0
    0|0
  • Mekanları cennet olsun allah kimseyi o duruma düşürmesin

0|0
    0|0
  • Mutlulugu baskalarinda arayanlar intihar eder

0|0
    0|0
  • onların sorunu

0|0
    0|0
  • yazık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir kişi intihar etmişse ya psikolojisi ciddi anlamda bozuktur ya da inancı tam değildir. Yoksa insanın bir cana hemde kendi canına kıyması kolay bir şey değil. Yeri geldiğinde bir iğneyi elimize bile batırmaya çekiniyoruz. Ölünce yok olacağını düşünüyor çoğu. Mesela Güney Kore intiharın en çok olduğu ülkelerden biri dinlerine baktığımızda en az %50'sinin Allah'ın varlığına inanmıyor. Allah'a inanmayan bir daha dirileceğine, hesap vermesi gerekeceğine, günahları için cehennemde yanacağını bilse intihar eder mi? Zor...

0|0
    0|0
  • Ben bu nickle hesap açtıktan sonra intihar soruları çoğaldı cidden. Eskiden de üyeliğim vardı çünkü, oradan biliyorum.

İnancım var o yüzden intihar etmiyorum. Bence de intihar etmek saçma bir şey. Ahiretin gidiyor, yasak olan bir şeyi yapıyorsun. Ama onlara da hak veriyorum o acının aynısını çekmeyen bilemez onun halini.

0|0
    0|0
    • Hayır senle ilgili birşey değil lütfen üzerine alınma.

Ben de öyle acılar çektim.

• Yasamayan anlamaz

0|0
    0|0
  • ne kadarda geri kafalı bir düşünce. belki yaşadıkları çok fazladır ? sen intihar edenlerin yaşadıklarını sadece gördüklerinle ölçüp biçersen saçma bulursun.yaşamak seni cennete götürmediği gibi ölmekte cehenneme götürmez. Allah katında kimin hesap vereceğini Allah bilir. bunun sorgusu kimseye düşmez.

0|0
    0|0
    • Hepimiz kötü şeyler yaşıyoruz merak etme. Benim annem babam 16 yaşındayken trafik kazasında öldü intihar etmedim ama!

Kuranda yazana göre arafta kalınır.

• 30 yaşındayım neyi yememişim allah aşkına. Sana burada neler yaşadığımı anlatsam azın açık beni dinlersin!

Benim yaşadığımı normal bir insan yaşasa neler olabilir bilmiyorusun. Bura da bilmiş bilmiş konuşma!

• belli fazla şey yaşamışsın kabul ettim. bu yüzden psikolojin bozuk birisi gibi konuşuyorsun. haklısın tatlım :)

Yükleniyor...