Kadinlarla neden felsefe konusulmaz?

genellemelerden her ne kadar kacinsamda tanidigim tum karsi cinslerin buyuk bir cogunlugu felsefeden yani sorgulamadan uzak (iliski bazinda cok fazla sorgularlar o nokta haric :) ...) dipnot: acaba erkegi sorgulamaktan felsefeye mi vakit kalmiyo.

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• Neye kızıyorum biliyor musunuz, biz kadınlar bu kadar zekiyiz, akıllıyız ve kurnaz fikirliyiz ama filozofların büyük bölümü erkek...Kafamızı cidden boş şeylere ya da kişilere yorduk...

İnce bir ayrıntı...

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• hangi konuda konuşmak istiyosun ilgi alanına göre değişir , kadın genel olarak bir çok şeyi sorgular çünkü

1|1
    0|0
    • Bilgi kapasitemiz geniş. Onlar bizim onlara kafa yorduğumuzu sanıyor. Ne büyük bir yanılgı

• kadınla erkeğin beyninin çalışma şekilleri bile çok farklıdır erkek düzdür tek yönlü düşünür kadın ise çok yönlüdür

• Erkek direk netice odaklı biz ayrıntılara önem veren. Bu yüzden sorguluyoruz ama anlamıyorlar

• felsefeye çok büyük ilgim var felsefi kitapları okurum,sorgularım kişiden kişiye değişir bu bana göre kızların da erkeklerin de çoğu felsefeyle ilgilenmiyor.(not:erkekler de felsefe yapan kızları sevmiyor )

0|1
    0|0
    • evet kişiden kişiye değir (not: ben felsefe yapan kızları severim :)

• Aynı konudan şikayetçiyim, hemcinslerimle kültürel sohbet edemiyoruz, varsa yoksa Louis Vuitton yeni sezonu ne muhteşemmiş, yoldan geçen çocuğa sakalı ne de güzel yakışmış, yüzeysellik akıyor her tarafımızdan.

0|1
    0|0
    • katılıyorum sana, biyerden sonra sohbet sıkıcı oluyor maalesef

• şimdi söyle oluyo eskilerden bir hatun felsefeci var demiş ki erkekleri tanıdıkça köpekleri daha çok seviyorum ,böyle sorgulamalar insan varlığının sonu olablirdi ve kadın anneliği seçti :))

0|0
    0|0
    • iyiki öyle yapmışlar, filozofa genelleme yakışmaz :))

• belki de o da senin gibi başta genellemek istemiyorum ama bağzı erkekleri tanıyınca bağzı köpekleri seviyorm demiştir bunun alisi var velisi var alaskası var finosu var :)))

• dimi haklısın, bire bin katmak biz insanlara mahsuz finolara değil :)) belki de o filozof kızcağıda öyle bişey deyivermiştir, ama daha çok ses getirsin diye bütün erkekleri olaya dahil etmişlerdir genellemci ve fitneci insan müsveddeleri :))

• Sorgulamayı seviyorum ben ama anladığım bir konu olmalı, siyasetten pek anlamam mesela...

0|0
    0|0
    • haklısın, bilgi sahibi olmadığın bir konuyu konuşmak cahillikte nirvanaya ulaşmka demektir.

ama sorgulamak için bilmek gerekmez. insan bilgisi olmadığı konuları da sorgulamalı ve bilgi sahibi olmalıdır. tabi merak ediyorsa. siyaseti sevmiyorsan ve sorgulamazsın yani umursamazsın. peki hangi konuları sorgulamarsın mesela...

• değişmeyen tek şey değişimdir öylemi dersin :)

• Felsefede iki ihtimal var ve bu sizin agzınızdan laf almamıza yetmiyo... :)

0|0
    0|0
    • ağzımızdan ne almayı düşünüyosunuz peki :)

• Bugun neler yaptığınızı. Dün ne haltlar karıştırdığınızı. Yarın icin planının ne oldugunu. :))

• ne yapabilirizki rutin hayat işleri, koşuşturmaca filan işte, hem dinleyip napcaksınız sıkılırsınız :))

• Benimle konuşabilirsin :D

0|0
    0|0
  • bak bunun nedeni çok çok öncelere dayanıyor. kadınları eskiden hep erkekler tarafından ezilmesi hor görülmesiyle düşüncelerini ortaya çıkaramıyorlar ve sorgulayamıyorlardı. ''kız milleti nereden bilecekmiş'' düşüncesi tüm dünyada hakim bir düşünceydi. erkekler tarafından bu kadar zorbalığa karşı , eğitimsizliğe karşıyken neyi nasıl hangi bilgilere dayanarak sorgulayabilirdik ki ? şuan bizim kötü olmamızın, hala cahil yerlerin olmasının tek nedeni erkeklerdir. cahilliği bir kısmınız yok etmeye çalışırken bir kısmınız cahillik diye bağırıyor.bunu sorgulayın.kadınlar şimdilerde son yıllarda biraz biraz eğitime kavuştu. malesef daha yeni eğitime kavuşan bir cinsin neyi sorgulamasını bekliyorsunuz. kızların cahilliğini kızlara değil kendinize ve kendi cinslerine mal etmek zorundasınız bey efendi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Dur kimse cevap vermemiş ben sana sorunun tam, eksiksiz cevabını vereyim

Gördüğüm bitin kadınların ilgisi felsefeden çok farklı şeylere kaymış, bir erkeğin dikkatini nasıl çekerim? Nasıl daha çekici olurum? Nerede indirim var? Bu yazın modası ne mk?

vs vs. Gördüklerimin hepsi cahil. Başka şeyleri sorguluyorlar. İstisnalar sizi tenzih ederim hepinize aşığım <9

cayırt

0|1
    0|0
  • sonra kadın erkek esit mantıgı

0|0
    0|0
Yükleniyor...