Toplum olarak değerlerimiz ne durumda?

toplum olarak ahlaki,dini,manevi...gibi değerler olarak ne durumdayız,memnun musunuz?

değilseniz ne gibi çözümler üretilebilir?

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Değerler görecelidir. Kimsenin de karışmaya hakkı yoktur. Kimin ne yaptığı umrumda değil. Sadece bir başkasına zarar verdiğinde umrumda oluyor. Ama tabi onlar da mağduruz derken bir başka grubu mağdur ediyorlar ne yazık ki.. Her mağdur hizmet alanı mağdurluğunu kapatmak için kendi zıttını suçluyor. Seks işçisi mağdurum deyip: ''Ben özgürüm, istediğime hayır derim ama asıl köle evli olanlar, parmağına halka takanlar diyor; evlilere saygısızlık yapıyor. Eşcinseller mağduriyetini göstermek için heteroseksüellere saldırıyor, inananlara saldırıyor. Kadın haklarını savunduğunu iddia eden gidiyor ''Keşke erkekler olmasa.'' diyor. Ne olacak bu çelişkilerle halimiz bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • burada çelişki yok.değerler toplum tarafından,din tarafından belirlenen normlardır.bunlara aykırı hareket eden zaten yaptırım görür.

• yine bu görüş size göre.

iyi akşamlar

Kızlar Ne Diyor 7

• Toplum olarak Allah cezamızı versin. Ne acayip insanlar olduk be.

0|0
    0|0
  • herşey bok yoluna gidiyor.. nerde eski manevi değerler ? şuan zaman aşımıyla beraber onlar da kayboluyor.. ben çok korkuyorum artık bu toplumdan da insanlarından da..

0|0
    0|0
    • öncelikle güzel kelimelerle düşünceni aktarabilirsin çünkü insan önce bireysel olarak kendini düzeltmeli.

çözümün ne?

• en basiti insanların birbirine duydugu saygı ve sevgi çercevesi genişlemeli.. kimsenin kimseye yararı yok zararından başka bu bile topluma +1 kazandırır.. ayrıca toplumu oluşturan ailelerdir kii herkes kendi ailesnde iyiyse maddi manevi degerleri yuksekse zaten toplumda bir nebze düzelir.. açığa kapalıya saygı yok eğitim desen kötü yönde ilerliyor ne bileyim kendi düşüncem bunlar benm dediğim gibi bnları en azından birini bile yapmak +dır bana göre :)

• hepsi yıkılmıs durumda

0|0
    0|0
  • Manevi değerlerimizi kaybetmeye başladık resmen yobazlaşıyoruz batılılaşma diyorlar buna eskisi gibi birlik beraberligimiz kalmadı umarım insanlar daha bilinçli davranır.

0|0
    0|0
    • çözüm ne olabilir?

• Bu saatten sonra pek birşeyin çözüm olacagını sanmıyorum ama yinede insanlar biraz bilinçlense belki toparlariz yoksa sonumuz hiç iyi değil.

• Asimile olduk, değerlerden eser kalmadı.

0|0
    0|0
  • otoriteninde toplumunda canı cehenneme

0|0
    0|0
  • batıya nazaran iyiyiz ama eski haline nazaran kötü

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• sordugun soru cok geniş bir soru aslında ama şu kadarını söyleyebilirim eger degerlerim varsa ben varım yani aslında degerlerim kadarımdır ve degerlerim önemlidir onlar beni ben yapan seylerdir.

0|0
    0|0
    • memnun musun?

• senin gözünün önünde bir suç işlense görmezden mi geleceksin?

• haklısın ama birazdaha kal burada göreceksinki degmemeye baslıyor.

Yükleniyor...