Lütfen gerçekten bilgisi olan cevaplasın

Garip bir soru olacak ama merak ediyorum niçin kuran okunurken ya da mezarlığa girerken ya da tarihi eser olup kullanılmasa bile camii ye girerken baş örtülür vücutta hiç bir yer gösterilmez

0|0
210

En İyi Kız Görüşü

• inancımızdan saygıdan, Kuranda yazar ibadet ederken örtünün diye

1|0
    0|0
    • Hah bu :) Kimse de demiyor ki kuran da yazıyor diye çok sağol :)

• Kuranda öyle bir ayet yok arkadaşım. insanları yanlış bilgilendirmeyelim :)

• var arkadaşım örtünün mahrem yerlerinizi göstermeyin diye bunun gibi şeyler yazıyor

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Sadece o dediklerin yapılırken değil, kadınlar günlük hayatlarında da vücutlarının hiçbir yerlerini gösteremez zaten. Sadece camiye girerken ya da mezarlıkta örtülen kadınlar neyin kafasını yaşıyor o da ayrı konu tabi. Sanki Allah sadece camide, mezarlıkta ya da Kur'anı okurken var haşa ! Bakınız Nur Suresi 31. ayet...

1|1
    0|0
    • İyi hoşta mezarlıkta kim seni görecek hakkında farklı düşünecek

• Yahu yoldan geçen bir adam göremez mi ? Ayrıca Allahü teala, sokakta kimse yokken açılın demiyor, her türlü kapalı olacaksınız diyor. Temkinli olmak zorundasın. İslam, tesadüfler üzere yaşanan bir din değildir. Tedbirli bir dindir.

• insan beşerdir.

birisi eve girerken selam verilir kimse olmasa bile kime selam veriyorsun MELEK lere

üzür dilerim banyoya girerken kapıyı kapadığın an yanında daki melekler senden uzaklasır ve seni o kapının yanında beklerler..yani içeri girmezler. bu ihtiyacını giderirken bile yanından uzaklasırlar ne zaman kapıyı actın hemen omuzlarına otururlar. eeee

diyeceksin ki ben faln yerde bişey yaptım ne olacak merak etme onlar bizim ne yaptığımızın farkındalar neden farkındalar biliyormsun KOKUmuzdsan anlarlar

işte mezarda camide gibi yerlerde buan benzer şeyler oluyor

yazdığım yazılar hiç bir kelimesi hiçbir yorumu kendi kafamdan yazmadım...kendi kafamdan yazdığım yorumlar kuranda veya hadisten alıntı değildir. bilginize oradaki meleklerin hali hoacalardan kitaplardan aklımda kalanı yazdım...

0|0
    0|0
  • Allah çok süper <3

1|0
    1|2
  • aslında örtülür yozlaştırılmıştır

1|0
    0|0
    • neden örtülür ama

• kuran öyle emrettiği için normalde heryerde örtülmesi gerekir ama kadınlarımız sağolsunlar ölümü oralarda hatırladıkları için saygıdan da olsa örtelim de cemiyette adımız çıkmasın diye örterler ayrıntılı bilgi için özelden mesaj at

• kuranda örtünün der çünki ama şimdiki nesil bu cümleyi yanlış anlıyo saçını kapatmakla kurana uyduğunu zannediyo kuranda vucut hatlarınız belli olmayacak şekilde örtünün diyo bizim millet saçını kapatıp daracık taytları giyip geziyo

0|0
    0|0
  • Çok basit sen neysin Türksün yani islam dinine mensupsun islam da Kuranda bunları bize emrediyor bizle kalmayıp diğer dinleri de islam a çağırıyor

0|0
    0|0
    • nerden bilion türk oldunu -.- ben hristiyanım mezarlığa istediğim gibi gidiyorum

• sen hıristiyan olduğunu söylüyorsun 4 büyük incilin nasıl seçildiğini biliyormusun adamlar incil ile oynanıldı diyerek eyaletlerdeki tüm incilleri taplayıp bir masanın üstüne koyuyorlar ve masayı sallıyorlar masada kalan 4 incili alıp yere düşenleri yakıyorlar ve bunları isa babamız seçti diyorlar sence orjinali içerisinde mi 1000lerce incil den sadece bu 4 ü seçiliyorda orjinali bunlar mı oluyor

• kural değil hörmeten böyle

0|0
    0|0
  • islam da başörtülülük ve kapalılık gereklidir de ondan aslında tüm yerlerde öyle olması gerekirken sadece dini mekanlarda uygulayanlar var

0|0
    0|0
  • Ölüler sana hallenmesin diye panpa

0|0
    0|0
  • saygıdan .

1|0
    0|0
    • saygı türbanla mı gösteriliyor?

• işte sorunda orda turbanlamı gösteriliyor sorusu bir saygısızlık degilmidir?

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu tamamen kültürel bir durum. kapanmayan insanlar, kültürel olarak bir saygı gösterisinde bulunur.

yoksa İslam'da her zaman örtünmek vardır. Camiye girerken örtünün diye bir ayet/hadis yoktur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...