Normal konuşmada kekeleyen insanlar şarkı söylerken bülbül gibi şakıyorlar

hepsi böyle mi oluyor yoksa ayrı bir yetenek mi? Hüseyin Turan mesela, bide yeteneksizsinizde bir çocuk vardı rap söylüyordu.

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• Bu bir yetenek değil kekemelerin tümü şarkıyı kusursuz söyleyebilir çünkü şarkı söylerken kendini ifade edememe söz konusu değil. Kekemeliğin ana nedenlerinden biri psikolojik baskı ve kendini ifade edememe korkusu. Ayrıca ezberlenilen birşey söylemek ile konuşmak çok farklı şeyler. Kekeme insanlar şarkı söylerken rahat hissediyorlar, günlük hayatta rahat bir ortamda konuşmak tıpkı şarkı söylemek gibi kekemeliği azaltıyor.

Kendini rahat ve güvende hissettikleri ortamda da düzgün konuşabiliyorlar.

3|4
    3|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Güzel tespit..

Kekemelik konuşurken fazla heyecanlanmakla artan bir rahatsızlıktır..

Hızlı konuşmak ve şarkı söylemek kekemeliğin tedavi yöntemlerinden biridir..Doktorlar kişilere anlamlı bir bütünlük olsun ya da olmasın kelimeleri hızlıca arka arkaya söylemelerini salık verirler..Ya da karaoke tarzında şarkı okuturlar..

Düşünmeden hızlı konuşmak heyecanı azaltır, kekemeliği tedavi eder..

İlaveten, kitabı da hızlı okumak yararlıdır..

0|2
    4|1
  • Genelde ritim olduğu için kekemelerin nerdeyse hepsi şarkı söyleyebilir.

0|2
    1|0
  • büyük yetenek .

0|1
    2|1
  • kekemeleri tedavi ederken de şarkı söyleme metodunu kullanıyorlar ve çoğu kişiyi düzeltiyor,amahiç tedavi görmeden bunu başarmaları banada ilginç geliyor belki ritim duygusu birşeyleri aştırıyordur

0|2
    3|0
  • bazen bende sözcükleri toplayamıyorum o zaman aklım ve kalbim farklı söylüyor dile getirdiklerim bambaşka

0|1
    0|0
  • Acayip bir şey gerçekten.

0|1
    0|0
  • psikolojik çünkü.

0|1
    1|0
  • hepsi değil canım

0|1
    1|0
  • Kekeleyen kişilerin çoğu şarkı söylerken kekelemez. Bunun nedeni konuşmanın melodik bir şekilde ifade edilmesindendir. Şarkı söylediğimiz zaman, beyindeki dil ve konuşmadan sorumlu bölge değil, müzik ve melodileri yöneten başka bir bölge aktif hale gelir. Diğer bir değişle, konuşmadan beyindeki sol frontal bölge sorumludur, şarkı söylemekten ise sağ frontal bölge.

1|2
    3|0
  • Bu soruyu üniversitede biri sormuştu kekeme bir hocamıza. O da ritm ve vurguyla alakalı olduğunu söylemişti. Mesela cümlenin başına değil de sonuna vurgu yaparsa başı zaten akar gidermiş.

0|2
    4|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Söylenenlere + olarak gerçekliğinin araştırılması lazım bence. koca salonda binlerce insanın rap söylerken hiç mi heyecan yapmaz insan. Kaldı ki rap de fon müziğini çıkarsan konuşmadan farkı yok,nağme yok melodi yok...

0|1
    1|0
  • Adrenalinle, heyecanla ya da sinirli olduklarında akıcı konuşurlar bunun sebebi sanırım benim çalıştığım kurumda da vardı normal konuşurken kekeler ama heyecanlandığında ya da sinirlendiğinde hiç takılmadan konuşurdu anlayamazsın kekeme olduğunu.

0|1
    0|0
  • bildiğim kadarıyla hepsi böyle yine de ne bir bilgim yok ama çok ilginç ve enteresan bir durum benim de bir akrabam var oda rahatça şarkı söyliyebiliyor.

0|1
    0|0
  • Kekeme insanlar şarkı söylerken kekelemez. ritim ve nefes alışverişi ile alakalı bir durum bu.

0|1
    1|0
  • tam olmasada kekeleyen bir personelim var. şarkı söylerken ve oğluyla telefonda konuşurken hiç teklemiyor.

0|1
    1|0
  • olay tamamen i*neliğine birader.

0|1
    2|0
  • Bende var bu durum Cok değil ama günde 10-15 kere oluyor tedavi oldum % 70 gibi gecti ama sinir ve aşırı baskı heycan olduğu zaman oluyor bazen zor duruma düşüyorum acıkcası.

0|0
    0|0
Yükleniyor...