Osmanlı devleti hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Arkadaşlar bu konuda, sizlerin düşüncesini merak ettiğim için sizlere sormak istedim.Aydınlatırsanız sevinirim.

0|1
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• İmparatorluklar yıkılmak için kurulurlar.O dönemde bakıyoruz ki Selçuklu ya da Osmanlıya dış göçler çok fazlaydı.Vergi kolaylığı adalet vs bunların temel sebepleri.Bütün Türk devletleri askeridir.Bu su götürmez bir gerçek.Ortaçağ ve Yeni çağda askeri üstülük olduğu zaman siyasi anlamda da güçlü olursun.Ne zaman ki bunu yitirmeye başlarsın o zaman çıtın çıkmaz.İngiltere,Fransa devralır bu makamı.Osmanlı padişahlarında iyi de var kötü de mesela Fatih ya da 2.Murat ya da 2.Abdülhamit ya da 2.Mahmut gibi.Hepsini göklere çıkarmak falan gibi bir olay yok 36 padişahın hepsi iyi değildi hepsi de kötü değildi.Kimisi için kötü olabilir kimisi için iyi olabilir ancak ne olursa olsun her iki taraf için de ortak bir nokta olmalı o da şu;Reddimiras yapılmamalı.Ben Osmanlıyı sildim demekle onu silemessin bu olmamalı solcusu için de sağcısı için de.Çarlık rusyasını sevmeyen bir Rus ben onu reddettim demez.Yada bir Macar ben Habsburg imparatorluğunu reddetim demez.Yada bir Fransız bunu söylemez."Kötü insanlardı" der ya da başka birşey ama reddetmez.Lütfen bunu yapmayalım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Tarih kitaplarının yazdıklarını okuyarak sevgi beslemiyorum.

Dün olduğu gibi bugün de padişahlık ve şeriat isteyenlere de selamlar. Rüyalarda buluşalım.

1|2
    1|4
    • Biraz daha açarmısın ?

• Cevabım altında tartışmayın lütfen.

Kendi yorumlarınızı yapabilirsiniz.

• Osmanlıyı sevmem.

2|3
    2|4
    • insanlıgın yüz karası gelmş gemiş en lanet devlet

osmanlıyla övünenler onun kanlı barbar tarihiyle övünür

• öyle zaten osmanlıyla gurur duyan tipele özellikle bize ghitaben..

Siz hristiyanları nasıl ezdik nasıl burnunuzu yere eürrtük, işlerine gelmeyincede size iyi davrandık derler :)) her ne hikmetse bunların başaırsı sadece kılıçla..

• @Manuel-Hristiyan biz barbar olmakla,düşmanın kafasını uçurup kadınını savaş ganimeti olarak kullanmaktan gurur duyuyoruz sizin barbar diyerek bize hakaret ettiğinizi sanmanızdan artık sıkıldık.bizim kimseye kanıtlayacak bir şeyimiz yok

• Döneminin Emperyalist Amerika Birleşik Devletleri'dir

Amerika : Özgürlüklerin ülkesi, düşman ülkelere demokrasi götürür

Osmanlı: Hoşgörüler ülkesi, gittiği yerlere hoşgörü götürür

0|4
    1|1
    • Teşekkür ederim

• Sırf cami istenildiği içinmi bu olanlar?

• ne düşünmemi istersin?

hiçbir şey düşünmüyorum, tarih çok sıkıcı bir şey.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Osmanlı muhteşem yüzyılda anlatıldığı gibi değildi bunu bilmen yeterli :) :) :)

1|4
    4|3
    • Senden dinlemek isterim o halde.Ne biliyorsun osmanlı hakkında ?

• Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük türk düşmanı, insanlığın yüz karası devletlerinden birisidir.600 yıllık sözde şanlı tarihiyle övünenler kılıç sallamasından kan akıtmasndan başka bişeyle övünmezler.. Osmanlının türklere yaptıgı zulmü hiçbir devlet yapmamıştır.

Türkler kendilerini Osmanlının köleliğinden kurtaran son millet oldu diye meşhur bir söz var bunuda büyük TÜRK Atatürk sayesinde yaptık...

1|2
    2|4
    • Bende seninle aynı düşüncede olduğum için bu soruyu sormak istedim.Bakalım belki bizi yanıltacak birisi olur.

• ulan Türkleri öldürdü diyorsun Yavuzun alevileri katletmesini kastediyorsan aleviler düşman devlet safevi tarafındandı Yavuz Han babasını,kardeşini bile ülke için öldürmüştür alevileri mi öldürmeyecekti(bunu tarafsız bakan Beğdili boyundan bir Alevi Türkmeni olarak söylüyorum)ama diğer beylikleri ortadan kaldrmasını kastediyorsan eğer bana KökTürk-Avar.KökTürk-Kırgız.Safevi-Özbek.Kıpçak-Oğuz.Moğol-Kara Tatar savaşlarını açıkla.Tarihte Türkün Türkle savaşması kadar doğal bir şey yoktur

• Atlarlar onlar atlasın bakalım :)

• osman diye devlet ismi mi olur la :/

3|2
    2|3
  • osmanlı dünyaya barış ve saygı getirmiş bir millettir.

1|3
    4|3
    • Peki neden dünyada nice,nice.nice katliamlar yaptı ?

• Nöbetci mahkemeye başvuru yaparsın ;) oda bugün git hafta içi gel der (:

• sorun yok

• Gelmiş geçmiş en büyük ve yüce imparatorluk :))

1|2
    3|2
    • Neden ama onu soruyorum.

• Sen o zamanki terbiyeyi hiçbir devlette bulamazsın!

• Arabistan islam devletimi sanıyorsun? Amerikanın sömürgesinde :) dünyada adam akıllı kaldı mı islami devlet! Mısırda da türkiye deki gibi olaylar çıkardılar,suriyenin Hali zaten ortada! Türkiyeyi de öyle etmeye çalışıyorlar! Ama ben ve dostlarım şeriat getirmek için çalışacağız:) bakın irana en iyi ülkelerden :)

• tarihte sevmediğim devletler arasında ilk sırada

0|1
    0|0
  • Aklıma ilk gelen şey saygı

0|4
    3|3
Yükleniyor...