En akıl kurcalayan film hangisi?

Bazı filmler vardır, çöz çözebilirsen, zevklidir, eğlencelidir ancak insanı bulmacanın içine öyle bir sokar ki, zevk alındığı kadar baş da ağrıyabilir. Kendimden örnek vermem gerekirse C. Nolan'ın "Memento" filmi epey bir başımı ağrıtmıştı, her ne kadar izlemesi keyifli de olsa.

Sizin de var mı böyle aklınızda kalan, 3-5 kere izlemeye diretip anlamak istediğiniz karmaşık senaryolu filmler?

0|0
7|13

En İyi Kız Görüşü

• jacob's ladder

0|1
    0|0
    • attım bunu da listeye

• Yorumlardaki birçok filmi biliyorum,seyrettim ama soruyu ilk gördüğümde hepsinin aklıma gelmesi mümkün değildi.Ama bu film de olaydı harbiden.

• yorumlardakilerin çoğu zaten tipik başyapıtlar. Primer vardır, festival filmi. Herhangi bir oscarlık olayı yok ancak duymadıysanız tavsiye ederim ben de onu.

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 13

• 0|1
    0|0
    • evet evet, hatırladım. Şaka gibi; otobüs yolculuğunda izlemiştim bunu ben. :D Durgun ancak heyecan ve gerilimi yüksekti, SOnunu hatırlamadığım için bişey diyemiyorum şimdi.

• ziyaretçiler

0|1
    0|0
  • Prestij ve Donnie Darko

0|1
    0|0
  • dejavu 2 sene etkisinde kaldıydım.

0|1
    0|0
    • Danzel Washington filmlerinde Deja-vu kadar olmasa da daima bir gizem saklı kalmıştır.

• MAKİNİST. 3 arkadaş seyrettik.En çok konuştuğumuz cümleler ' bu ne lan,noldu lan şimdi,bu neydi lan ' :) Tekrar tekrar seyretmedim ama nedense canım sıkkın olduğunda direk onun DVDsini takarım :)

0|1
    0|0
  • Mulholland Drive.

The Machinist. ( Bunu ilk izleyişte anlamıştım. Bonus olarak verdim. İyi bir film.)

0|1
    0|0
  • Fight Club

0|1
    0|0
  • synecdoche new york...

aklını sadece kurcalamaz, kısa devre yaptırır.

0|1
    0|0
    • tarantinocuysan bu filmi söylemen normal :)

• sürrealist film.

ana akım sinemaya alışmış olanlar bir şey anlamaz tabi.

• doğrudur, eski bi film olduğu için tekrar izlemem gerekiyor. İzlediğimde anlayacak yaşta değildim :)

• zindan adası

0|1
    0|0
  • The Tree of Life

0|1
    0|0
  • Mulholland çıkmazı

0|1
    0|0
  • Lost Highway link

0|0
    0|0