Kendimi gelistirmem lazım...

18 yaşındayım ama mal gibi hissediyorum kültürlü dolu dolu birisi oolmak için ne yapsamki

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• spor insanı kültürünü değil kaslarını geliştirir. yapman gereken 1 şey var. Okumak. Ama nasıl? Tabiki doğru kaynakları okumak. Çevre önemli. Milliyet Sanat ve Cogito'ya abone ol. Bir ka yazar takip et ama siyasi olmasın. Çevre önemli. Sempozyumlara ve film festivallerine katıl. Çevre önemli. Rus klasiklerini Fransız Kalsiklerini bitir. Pop müzik dinleme. Rock veya Caz dinle ki ilerde klasik müzikten anlayabilesin. Sanat filmi izle. Tarkovsky falan ve fimlerin eleştirilerini oku. Dizi izleme. Felsefe metinleri ve mitoloji oku; kutsal kitapları oku. Asla ikincil veya üçüncül eser okuma. Hep birincil kaynaklardan beslen. Türkçe öğren.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bol bol oku.. Üstün Dökmen hocanın Küçük Şeyler'ini tavsiye edebilirim..

Televizyondan da mümkün olduğunca uzaklaş..

0|0
    0|0
  • kitap oku,farklı sporlar yap,sosyal ortamın biraz farklı olsun,bide neti sadece face ve chat için kullanma enteresan bir çok bilgi edinebilirsin.

0|0
    0|0
  • Daha genç yaştasın.Kitap oku

0|0
    0|0
  • SANA GÜZEL BİR HABERİM VAR KÜLTÜRLÜYÜM BİLGİLİYİM DEMİYORSAN ÖNCELİKLE FARKINDALIĞINDAN DOLAYI ÇOĞU İNSANDAN DAHA DOLU OLDUĞUNA İNANIYORUM. SOKRATESİN DEDİĞİ GİBİ BİLDİĞİM BİR ŞEY VARSA ODA HİÇBİRŞEY BİLMEDİĞİM FELSEFENİN BAŞINI KAVARMIŞSIN BUNDAN SONRA OKUMAK YETERLİ

0|0
    0|0
  • Haber sitelerini takip et her kategorisini. Gerçekten insanı çok kültürlü yapıyor. Arkadaşlarıma karşı konuşurken o sitelerde gördüğüm bazı bilgileri belirli zaman aralıklarıyla söylemiştim iki üç kişi bana sen ne kültürlüsün öyle demişti :)

1|0
    0|0
  • Felsefe öğren, psikoloji öğren.

0|0
    0|0
  • kendin ol yeter ;)

0|0
    0|0
  • çok kıtap okuman gerekir başka alternatif yok

0|0
    0|0
  • Bosverrr takma kafayaaa sen deee en fazlaa bir sobayaaaa odunn olursunn olur biterrrrr...::)-:-)

Secmece misinizz laa bu nasill soruuuu..:)

0|0
    0|0
  • magazini bırak ulke ile ilgilen biraz. bu seferde cok dolu hissedersin kendini :)

0|0
    0|0
  • derslerine çalış o kitapları oku kültürün hası sende olur

0|0
    0|0
  • okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır. karakterli ol yeter.

0|0
    0|1
  • xDD böyle bir soruyu ilk defa görüyorum bence sen kendi kültürünü yaratmışsın zaten :DD

0|0
    0|0
  • matematik öğren

0|0
    0|0
  • tasavvufa yönel

0|0
    1|0
  • en az bir dil ögren cok oku cok izle ve senden daha akıllı oldugunu dusundugun insanları taktir et.

0|0
    0|0
  • ben 23 yaşındayım ben bile gecen gün bir kızla karşılıklı oturup konuştuk karşışında kendimi senin gibi hissettim her konuda bilgisi var denemek yaşamak ne biiliyim vs vs. bazı şeyleri tartışarak eleştirerek gezerek görerek okuyarak öğrenirsin ama ben bile kendimi onun karşışında bir an bilgisiz cahil biri gibi hissettim yani normal hayata biraz aktivite filan vermek lazım sanıyorum

0|0
    0|0
    • 23 YAŞINDA OLMAN HERŞEYİ BİLMEN ANLMINA GELMEZKİ ZATEN BU ÇOK NORMAL BENCE

• işte problem burada başlıyor

• eğit kendini kültürel etkinliklerde bulun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• çok kitap oku ama nitelikli kitapları oku kalkıp da bestseller ları okursan istiyosan bin tane oku kendini geliştiremezsin geliştirdim zannedersin en fazla ama ilkel okuyucu olursun en fazla ayrıca felsefe ve psikolojiye yönel tavsiyyesi vermişler çok mantıklı geldi bana

0|0
    0|0
  • kitap okuyun,dergi ve gazete takip edin

0|0
    0|0
  • otuzluklarla takıl kırklılarla kırklan

0|0
    0|0
  • kendi yörenize ait seyleri öğrenerek..

0|0
    0|1
  • Yabanci film ve dizileri izleyip yerlileri takip etmeyi kes. Sadece aptallaştırir yerli diziler ve cogu filmler bu arada altyazili izle yabanci dilin gelişir.

yabanci müzikler dinle gruplari klasikleri herturlusunu

eski. Klasik kitaplardan basla kitap okumaya

Bilim ve teknik tarzi dergileri oku

belgeseller izle ve kuranin meallerini oku (okuyunca neden okumanı istediğimi anlarsın )

0|0
    0|0
Yükleniyor...