Hinduizm hakkında yazı

Hinduzim felsefesini ve yaşayış biçimini anlatan ya da en azından özetleyen Türkçe veya İngilizce bir kaynak arıyorum. Belgesel ya da doküman da olabilir, okumaktan ya da izlemekten çekinmem. Sadece doğruluğu kesin olsun lütfen. İnek kesmiyorlar bir de yoga yapıyolar ehehe tadında sığ şeyler görmekten sıkıldım. Şimdiden teşekkür ederim

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Budizm isteseydin elimde vardı. Hinduizm'e merak saran insanları görmek de çok sevindirdi beni. Ruhum Hintli.

Bu Türk kadının yazılarını oku kendinden çok şey bulacaksın onun yazılarında. Müslüman olsan da ateist olsan da.

link

" ..birçok kez - her kalp atışı bir evren dolusu olasılıkla doludur - demişti. Sonunda ne demek istediğini anlıyordum. Her insanın kendi kaderini değiştirme gücünün olduğunu söylüyordu bana. Oysa ben her zaman kaderin değiştirilemez birşey olduğunu düşünmüştüm. Doğumumuzla hepimize sabit bir kader biçilirdi. Fakat birdenbire, hayatın daha değişik, çok daha güzel birşey olduğunu farkettim. İşin aslı, kendinizi nasıl bir oyunun içinde bulursanız bulun, şansınız ne kadar iyi ya da kötü olursa olsun, hayatınızı bir düşünceyle ya da ufak bir sevgi gösterisiyle tamamen değiştirebilirdiniz..." Shantaram'dan...

İşte Hinduizm'in yaşayış biçimini anlatan kısa bir paragraf!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• 0|0
    0|0
    • teşekkür ederim google dışında da bir kaç databaseden araştırma yaptım zaten de denenmiş, yeterince nitelikli bir yazı olduğuna inanılmış bir tavsiye gelir belki diye sordum :) teşekkür ederim yine de tabiki

• Daha okumaya kısmet olmadığı için direk kitap adı veremedim. İleride okursam veririm.

• Ne bulacağını düşünüyorsun ki hinduizmden ?

0|0
    0|0
  • Yarın bizim uzak doğu tarihi prof. 'a sorayım verir kesin bir kaç kitap ya da belgesel ismi

0|0
    0|0
  • O saçma düşüncelerden kurtulmadıkları sürece kapitalizmin kölesi olmaya devam edecekler.

0|0
    0|0
  • hindistan civarına gitmek lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...