Doğanın kuralları sizce doğru mu?

Güçlü güçsüzü ezer, hiç kimse eşit olamaz vs...

Güncellemeler:
Ek olarak:

Güçsüz yok olmaya ve ezilmeye mahkumdur

__

ilk ve son güncelleme

0|0
3|21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Hiç kimse eşit olamaz evet bu doğru. İyi ve kötü vardır hiç bir şekilde birbirleriyle kıyaslanamazlar bile. Ama güçlü güçsüzü ezmeli diye ne bir kural ne de bir kanun vardır. Herkes kendi çapında bir yönden güçlüdür. Bazılarının vücudu gelişir bazılarının beyni bazılarının tipi iyidir bazılarının kültürü gibi. Duydugum en güzel sözlerden birini söylim size:

"Strong people don't put others down. They lift them up."

1|0
    0|0
  • bence yanlış, güçsüzlerin teselli için kullandığı bir kelime, böle olmamalı, yani güçlü güçsüzü ezmemeli

1|0
    0|0
  • Doğanın kuralları, doğruluğu tartışılmayacak kadar kutsal ve bir o kadar da acımasızdır. Olması gerektiği gibi.

1|0
    0|0
  • Allah katında herkes eşittir. Üstünlük iman ile olur. Diğer bütün adaletsizlikler inssan kaynaklıdır. Tabi kendimizi hayvanlarla kıyaslayacak değiliz.

1|0
    0|0
  • Doğanın kanunu budur. Kuralı değil.

0|0
    1|0
  • eşitilik diye bişey yoktur, farklı olanlarda eşitlik aranmaz, doğa çok çeşitlilik gösterir. kadın erkeklerde bir durum böyledir aynı cins olsak bile, insanın doğasında vardır güçlüyse herkes ezer, kimisi az kimisi çok

1|0
    0|0
  • Doğal seçilimi hep Hitlervari yorumluyorsunuz. Doğada güçlü güçsüzü ezmez, doğada ezme-ezilme gibi insan ekonomik ilişkilerine has kavramlar yoktur. Besin zinciri vardır, av-avcı ilişkileri işler.

46 kromozomlu insan 70 trilyon değişik kombinasyon oluşturur, bunların 1 kombinasyonu olarak doğarız, doğadaki canlılar da böyle (kromozom sayılarınca)

Hiçbir canlı birbirinin birebir kopyası değil, bilmem anlatabiliyor muyum? Sonuçta, değişen çevre koşullarına uyumu sağlayacak "genetik öz"e sahip olan canlı ayakta kalır, mesele bu. İlla ki "fiziken güçlü" olmak gerekmiyor. Kelebeklerin renk farklılığı bile bu farkı belirleyebilir...

0|0
    0|0
    • doğa acımasızdır belki bu yüzden böyle yorumluyoruz.

fiziken güçte gerekir, genetik özde. ben insanların birer hayvan olduğuna inanıyorum. hayvanlarla aramızdaki tek fark evrimleşerek kazandığımız düşünebilme yetkisi

• Herkes esittir.kimisi ezikligi secer kimiside otekilerin secimine saygi duyar ve ezer😎

1|0
    0|0
  • dogru ne demek kesinlikle doğru

1|0
    0|0
  • İnsanlık tarihininde hiç bir dönem eşitlikten söz etmek mümkün değil

1|0
    0|0
  • Hayvanlar için geçerli evet.. Kişi kendisini hayvan kabul ediyorsa bu felsefe ona doğru..

Seleksiyon kafası.. İçinde ruh barındırmayan gerekirse insanları kuluçka makinesinde türetecek tipolojide zırvalar.. Kısaca Güncellemene: B*k mahkumdur.. Bak ben seni ezdim nasıl hissediyorsun?

1|0
    0|0
  • sanırım burada bunun nedeni insanların bilgisizliğinden.çünkü Allah bilgisiz insanlara ceza vereceğini söylüyor.

0|1
    0|0
  • insan icin gecerli olmayan kurallar bunlar

1|0
    0|0
  • Bilmem doğrudur

0|0
    0|0
  • geberesiceler !

0|0
    0|0
  • doğa kanunu böyledir.büyük balık küçük balığı yer.bunun tersi istisna olur.av ile avcı nın yanyana kanka modunda olmaları da istisna olur.

0|0
    0|0
  • doganın kuralları tek geçerli kurallardır bence..

0|0
    0|0
  • ben genelde güçsüz yanında olur güçlü olanı ezerim. güçsüz de benimle olur ve diğer taraf güçsüzü ezemez. durum bir şekilde eşitlenir.

0|0
    0|0
  • doğal seçilimi mi diyosun? doğal yani daha çok uyum sağlayanın daha uzun süre yaşaması böylece yararlı özellikler bir sonraki kuşağa da geçer

0|0
    0|0
    • doğal seçilimi de kast ediyorum evet

• ya doğal seçilim mantıklı yani acımasız ama doğru.. tabi doğa için yani bizleri soruyosan, dediğin gibi şu an aç yatan insanların olması yanlış, bizimki sadece aç gözlülük, doğa kuralları değil

• doğal seçilim bence de çok mantıklı. diğeri kötü evet

• gucsuz yok olmaya mahkumdur .

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bu her zaman böyledir zayıf insan hayatın zorluklarıyla karşılaşınca yıkılır kaldıramaz zor toparlanır güçlü insan ise bunların üstesinden gelir

1|0
    0|1
  • capitalisimin oyunlari bunlar. koyunlar karsi cikmi

0|0
    0|0
  • Bu devirde en büyük güç paradır.En büyük güçsüzlük ise cehalettir.

Cahil insan kendini ezenin bile farkında olmaz,hala onun yolunda yürür,ona oy verir.

Ama bilinçli insanlar örgütlenerek kendini ezmeye kalkanlara karşı birlikte mücadele eder.

Karınca çok küçüktür ama aralarındaki dayanışma,işbirliği ve organize hareketten dolayı koskoca bir yılanı toplu iğne başı kadar olan bir yaradan istifade ederek öldürüp yok edebilirler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...