Size göre kendini geliştirmek nedir?

Size göre kendini geliştirmek nedir?

İnsan ne yaparsa kendini geliştirir?

0|0
13|38

En İyi Erkek Görüşü

• Bak, oku, yaz. Sonra da bunu tersten yap. Tekrar yaz, tekrar oku ve tekrar izle...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• bana göre kendımı gelıstırme kitap okuyarak olucak sey degıl sadece yazarların beyınının ıcındekılerı enjekte etmek pek manıdar degıl daha çok zıt fikirleri inceleyerek kendıen pay cıkartma sınırsız kaynaklardan yararlanarak bılgı edınme guncel ve sosyal ortamlarda bılgı sahıbı edındıgımız ya da konusu gecen yenılıkcıl fıkırlere adapte olabılmek kendi içimizde sürekli devrimler yapmak olaylara hayata bakış açılarını değiştirmek kendini eleştirebilmek aynı zamanda kendıne sevebılmek kendine dogru soruları sormayı ogrenerek geçmişe degıl gelecege bakarak hayatı sekıllendırmek iyi bir meslek ve karıyer ıcın yapılması gereken seylerı ıyıce analız etmek yasanan olaylardan ders cıkarabılmek ve pişmanlık duygusunu yok etmek hayatı dolu dolu yasamaya calısmak sureklı yenı seyler kesfetmek kesfettıklerını ınsanlarla paylasmak eksık yonlerını tammalamak bır suru konu ve içerik cıkıyor kendını gelıstırmek cok genıs kapsamlı bir kavram ama ben en cok mesela meslekı hayatta kendımı gelıstırmeyı sevıyorum en basıt bı ornek vermek gerekıirse tasarım konuları cok ılgımı cekıyor yaratıcık yonumu ele alırsak her yerde gordugum özgun tasarımları ıncelıyorum ve bunlardan yola cıkarak daha yaratıcı ve essız seyler cıkartmak ıcın ugrasıyorum bazen oyle seyler cıkıyorkı ınsanın karsını kımsenın goremedıgı bı konuma bı goze sahıp olabılıyorsun bu da carpıcı bı orneklerden yazılacak sey cokta ben sadece ınsanın kıtap okuyarak kendını gelıstıremeyeceği toplum kanısına tam tezat bı yapıdayım

1|0
    0|0
    • Dostum çikolatayı az yemelisin ve harf hataların çok kötü bunun için ne yapılmalı diye sormuyorum cevabı sen biliyorsun.

• uyarı için teşekkür :) harf hatalarımın farkındayım aslında ama mesleki bir alışkanlık olduğu için pek sesli harf kullanmıyorum bir tek kuralsızlığım i harfiyle oda kontrolüm dışında :) ama kontrol edebiliyorum

• Kendini geliştirmek hangi konuda ? Genel anlamda eğer özellikle tek bir konu yoksa herkes kendini şu şekilde geliştirebilir;insan ilk önce iyiyle kötüyü ayırt edecek düzeyde olmalıdır. Daha sonra gözlem yapabilmelidir kitap, dergi, gelişmiş sözlük, atasözleri, tarihte iz bırakmış kişilerin meşhur sözlerini okuyup derinlemesine düşünmelidir. Bilmediği şeyleri gözden geçirmeli ve bunların üzerine yoğunlaşıp bilgi arayışına geçmelidir. Zaten zamanla kendini geliştirmeye başlarsın daha sonra bazı şeyler oto pilota geçer fark etmeden kendini geliştirirsin. Kısaca gözlem yapmak, yararlı bilgileri okumak ve eksikleri öğrenip bunu gidermek insanın kendini geliştirmesini sağlar.

1|0
    0|0
  • Güçlü yönlerimizi belirlemek ve onların üstünde daha çok durmak: Denediğimiz her yeni şey için kendimize şans tanımalıyız Kendimizi küçük görmemeliyiz ve daima kendimize inanmalıyız. Önemli olan elde edilen sonuç değil, bu yolda harcanan çabalardır. Bu yüzden kendimizi takdir etmeyi bilmeliyiz.

Her yeni deneyimi yeni bir öğrenme fırsatı olarak görmeliyiz. Hata yapmaktan korkmamalıyız. Asıl olan kazanmak yahut kaybetmek değil! Ancak bu şekilde yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz ve kendimizi olduğumuz gibi kabul edebiliriz. Aksi taktirde, her fırsat açılmamış bir kutu olarak içimizde kalacak; dolayısıyla doğrudan başarısızlıkla sonuçlanıp, kişisel gelişimimizi engelleyecektir.

Risk almak iç konuşma yapmak kendini sevmek kendini tanımak hedef koymak pozitif düşünmek iyi bir iletişim duyguları kontrol etme fikirlerini savunmak bilmediğiniz şeyleri öğrenmek.

1|1
    0|0
  • Bana göre kendini geliştirmek;

merak duygusuyla, aklına gelen gelmeyen her konuda araştırma yapmak ve

olaylara, kişilere, hayata at gözlüğüyle değil, empati yaparak geniş açıyla bakabilmektir.

1|0
    0|0
  • kendini geliştirmek hiçkimseye muhtaç olmamaktır yani ben bana yeterim Allahtan başka hiç kimseye ihtiyacım yok demektir.bunu hayatında yaşamaktır uygulamaktır.

1|0
    0|0
  • Bildiklerinin üzerine bir şey katarak veya öğrenmek istediği şeyleri araştırıp öğrenerek.

3|1
    0|0
  • kültür birikimini arttırmış boş konuşmayan konuştuğun zaman bişiler öğrenebildiğin ya da seni düşünceye sevk eden kişi kendini geliştirmiştir geliştirmek için insanın kendine zaman harcaması gerikir

1|0
    0|0
  • on yargiyi yikip kinini nefretini yenersen

gelisme yolunda buyuk adim

onyargi bir cok bilginin onunu kapiyor okusan bile anlamiyorsun.

sadece kitap okumak bir kac okul bitirmek vs yeterli degil

bu sadece bir ornek

1|0
    0|0
  • en önemlisi gezerek görerek. ama tabi okumanında faydası var. gazete olsun dergi olursun ne biliym kamyon arkası yazı olsun oku. kültürün artar. insanlar bir muhabbet yaparken sende katıl onlara

1|0
    0|0
  • öncelikle kendinini geliştiremiyeceğini anlamalı çünki insan sınırlı bir varlıktır ama bu insalık tarihinde kimse sınırınıda bulamamıştır o yüzden olabildiğince erdemli olmalıdır ne yaptığını bilmeli ve bunagöre yaşamalı belki o zaman bir parça insan olabilir kitap gibi şeylerin önemli ama hayat karşısında aciz olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0
  • kendini geliştirmek = sendekilerin üzerine koymak.

siyasi kültürel bilimsel vb bilgileri dağarcığına eklemek.

okuyarak araştırarak ve yaşayarak kendini geliştirebilirsin.

1|0
    0|0
  • insan kendini yalnızca okuyarak geliştirebilir.

İkra!

1|0
    0|0
  • özetle çocukken izlediğimiz pokemonlar gibi işte güçleri özellikleri artmasıdır :)

1|0
    0|0
  • kndını gelıstrımk demek bıraz dha efndı dıkkatlı ole herseye atlaman terbıyelı durst saygılı bılgılı falan falan :D

1|0
    0|0
  • Kendine yeni bişeyler katarak geliştirebilirsin bu herşey olabilir örn:yabancı bir dil ya da yenı bır spor dalı gıbı

1|0
    0|0
  • kendini geliştirdiğini düşünen insan her boka burnunu sokan insandır.

1|1
    0|0
  • çok okuyup araştırırsa

1|0
    0|0
  • kitap kitap kitap başka şekilde kendini geliştiremezsin kitap kurdu olacaksın..

1|0
    0|0
  • Edep tahsilini tamamlamak...

1|0
    0|0
  • Her alana yeteri kadar ilgili olup okuyan kendine okuduğu bilgiyi sağlıklı bir şekilde adap de eden kendini geliştirdiği konu ile ilgili çevresindekilere yardım eden önüne çıkan engelleri soğuk kanlılık ile karşılayıp çözebilen kişilerdir

1|0
    0|0
  • Bilgi+pratik+kariyer.

1|0
    0|0
  • Kitap okursan kendini geliştirirsin.

1|0
    0|0
  • bana hep dil öğrenmek gelmişdir neden bilmem :)

1|0
    0|0
  • kas yapmak :D:D:D:D

1|0
    0|0
  • okumak, sadece kendine ait görüşleri değil karşıt görüşleri de okumak...

1|0
    0|0
  • Cosmic Evren'e adım atmaktır.

1|0
    0|0
  • bence insanın kendine yakışanı giymesidir.

1|0
    0|0
  • hatalarımdan dersler çıkarmak ve birdaha aynı hataları tekrarlamamak

1|0
    0|0
  • insan ancak isterse kendini geliştirebilir

1|0
    0|0
  • Dil öğrenirse ve uzman olduğu konu hakkında araştırmalara yaparsa geliştirmiş olur

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 13

• bulunduğun konumdan ileri gitmek

1|0
    0|0
  • gelişmek derken ne bakımdan gelismek ? yani gelişim temelinde 2 ye ayrılır fiziksel gelişmek için spor yapmak doğru beslenmek duzenlı uyumak gerekir

bilgi gelişimi (maddesel-düşünsel) için ortak gereksinimleri okumak arastırmak dinlemek soru sormak sorgulamak zıt gorusleri de degerlendırmeye almak farklı gereksınımı de maddesel bilgi ise test etmek gerekir

kültürel gelişim için bilgi edinmek ve bunu tecrube edınmek gerekıyorsa dil ogrenmektir

bunların dısında kendını geliştirmek istedigin her konuda önce onyargısız yanı acık dusunceli olmalısın meraklı olmalısın ve hiçbir zaman biliyorum demek yerine ögrenmeye dewam ediyorum diyebilmektir bunların hepsınden once yargısal yapıdan arınmak 1. adımdır.

1|0
    0|0
  • kendime göre kitap okumam ve merak etmemdır

1|0
    0|0
  • kitap okuyorak film izliyerek belirli bir işlerde calışarak olabilir

1|0
    0|0
  • Hayatta herşeyi demeyim ama bir çok şeyi kendi başına yapabilmektir her işten anlar olmaktır.. Çok kitap okuyarak meraklı olarak araştırarak kendini geliştirebilirsinn

1|1
    0|0
  • yeni kitaplar okumalı, yeni insanlar tanımalı, yeni yerler gezip yeni şeyler görmeli.

1|0
    0|0
  • oku anla oku anla izle anla oku izle anla sonra başa al :)

1|0
    0|0
  • gör izle takip et... oku yaz ciz.. gez gör.. konustugun kadar dınlemeyıde ogrenmk lazım.. sor arastr.. ınsan kucuck seylerle bıle knedenı gelıstıreblr bız yterkı ılerlemk ısteyeelm..

1|0
    0|0
  • Kişi kendini tek brşeyde geliştrimez.Pek çok şeyde geliştirir.Bazı kişiler vardır konuşmasını bilmez.Bu gibiler konuşmayı geliştirmlidir

1|0
    0|0
    • ama derlerki bir kişi her işte uzaman olmaz her konudan biraz bileceğine bir konuda tam bil

• sevdiği alanda kendini ilerletip bir fark sağlayabiliyorsa kendini geliştirme diyebiliriz.

1|0
    0|0
  • Sanat+Bilimle ilgilenirse.

1|0
    0|0
  • Öğrenerek.araştırarak.düşünce yapısını ve doğru bildiği yanlışları duzelterek.calisarak

1|0
    0|0
  • Bazı erkekler için bodybuildingden ibaret.

0|0
    0|0
Yükleniyor...