Ukraynadaki karışıklıgın sebebi nedir ?

Arkadaşlar hepiniz televizyonlarsan duuyorsunuzdur ukrayna karismis durumda ben uzun zamandir bu konuyu merak ediyorum ve arastirmaya vaktim olmuyor,Ukraynadaki iç karışıklıgın sebebi nedir ?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ukrayna’nın Avrupa Birliği ile Ortalık ve Serbest Ticaret Anlaşması imzalanmasından vazgeçmesi Kiev yönetiminin Rusya’ya ekonomik bağımlılığı nedeniyle ulusal çıkarlarına uygun bir karar olmuştur. Batı ile Rusya arasında denge kurarak hem Batı’dan hem de Rusya’dan tavizler elde etmeye çalışan Kiev yönetimi Batı’nın tepkisine neden olmuş, Ukrayna muhalefetini desteklenmesi sonucu Ukrayna’nın “iç karışıklığına” neden olmuştur.

Ukrayna AB’nin ekonomik ve siyasi çıkarları açısından olduğu gibi, daha geniş anlamda ABD önderliğinde Batı’nın Rusya’ya karşı jeopolitik çıkarlar açısından önemli yere sahiptir. Aynı şekilde Rus medeniyetinin beşiği olan Ukrayna, Moskova’nın Batı’ya karşı kendisinin güvenliğini ve Avrasya Birliğinin kurabilmesi için hayati öneme sahip olarak görmektedir.

Ukrayna’nın Batı ile Rusya arasında jeopolitik rekabet alanı olması ve Rusya’nın “var olması” açısından Ukrayna üzerinde rekabetin değişik şekillerde devam edeceği anlamına gelmektedir. Bu durumda Rusya Ukrayna’nın ihtiyacı olan ucuz doğalgaz alımını sağlayarak ve sanayi alanında gereken desteği vererek kendi safına çekmeye çalışacağı gibi, Ukrayna ekonomisini zarara uğratacak yaptırımları gündeme getirerek kendisinde kopmasını engellemeye çalışacaktır.

Batı ise Ukrayna muhalefeti üzerinden Kiev yönetimine baskılar yaparak etkilemeye çalışacaktır. Ukrayna’nın ekonomik ve siyasi anlamda zayıf olması, büyük güçlere olan bağımlılığının da devam etmesi,Ukrayna üzerinden Rusya-Batı çekişmesinin devam etmesine neden olacaktır.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• evet bilen birileri varsa benide bilgilendirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• vala karısıklııgın sebebını bilmiyorum da karısıklıktan o guzel hatunlar kacıp tr ye yerlesse hıc fena olmaz :)))

0|0
    0|0
  • orda yanokoviç ülkeyi soyuyor burada tayip-bilal-sümmeye 3 lüsü TÜRKİYE ye bakarak anlayabilirsiniz onlardada hırsız varrrrrrrrrrrr bizdede hırsızın şahı varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

0|0
    0|0
  • turkiyedeki olayların aynısı provakasyon yapan bir kac grup

0|0
    0|0
Yükleniyor...