Türkiyenin en buyuk sorunu;

arkadaşlar sizce ülkemizin en buyuk sorunu nedir kim neyi ya da neleri en buyuk sorun olarak görüyor

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• bence en buyuk sorun zihniyet sorunu dır ve herkesin eski zihniyetini değiştirmesi lazım ve hep beraber daha demokratik huzurlu kimsenin kimseyi ötekileştirmediği barışçıl ve mutlu ve huzurlu bir ülke için kafa yorması gerekir bence

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• doğru düşünemeyip gerçekleri görememeleri. bir çok konuda. mesela en önemlisi kendi atalarını tanımamaları, sevip saymamaları, anlamamaları, anlayamamaları...

bilip etmeden konuşmak iş yapmak da var.

ayrıca evet düşüncelere saygı göstermemeleri.

okuyan hiç kimsenin cahil ve yobaz olmadığını düşünenler. okudum, ben cahil, yobaz değilim diye düşünüyorlar. koskoca okumuş adam. tabii ki cahil, yobaz değil diye düşünüyorlar ama okumasına rağmen böyle kalanlar ne acı durumdalar. bunu göremeyenler ise daha da acı durumdalar.

okumayan herkesi de cahil ve yobaz sanıyorlar. kendini başka yollarla da geliştirmiş olsa, söyledikleri ne kadar mantıklı, doğru olursa olsun sırf okumadığı için ciddiye almıyorlar v.s..

vatan hainleri. yumurtadan çıkmışlar, kabuklarını beğenmiyorlar haspalar.

üstlerine vazife olmayan ne varsa üzerine atlıyorlar.

her şeye karışıyorlar. dini inançtan, başörtüden, bekaretten, saça, kaşa kadar.

göremiyorlar... düşünemiyorlar... çokbilmişlik yaptığımı zannetmeyin. durum böyle.

çok var ya. ilk söylediğimin en önemlisi olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • dünyanın sevip saygı duyduğu ataya o atanın evlatları saygı duymuyor. eleştirip aşağılamaya çok meraklılar. gördüm mü kaçırmıyorlar. koşa koşa gidip atlıyorlar.

• türkiyedeki insanların araştırmadan önyargıyla olaylara yaklaşması ama en acısı da her şeyi bildiğini düşünmesi.. bu yuzden asla fikrini değiştiremiyosun neye inanıyolarsa odur guya

1|0
    0|0
  • egıtım.. dın .. sağlık.. anlayış .. hosgoru.. ılerıyı görememe.. bılım.. teknolojı..

1|0
    0|0
  • dogru yönetilememesi...

0|0
    0|0
  • bilgisizlik .. çoğunun aklı havada geziyo..

0|0
    0|0
  • adalet,adalet,adalet

1|0
    0|0
  • Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunması

0|0
    0|0
  • En büyük sorunlardan biri eğitimsizlik ve düşünce özgürlüğünün olmaması..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu ülkenin en büyük sorunu Ayrımcılıktır. Cahilliğimiz de buradan geliyor farklı görüşlere kapalıyız.

Ayrımcılık nasıl oluşur önce bunu irdelememiz gerekir. Ön yargılar ayrımcılığı yaratır, ayrımcılık ise faşizmi. Bir kişi neden ayrımcılık yapmaya ihtiyaç duyar? Bunu incelediğimizde ise karşımıza ilk çıkacak sonuç bireyin daha önceden aşağılanıp, hakir görülüp ayrımcılığa maruz kalmasıdır. Sonuç olarak ayrımcılık kısır döngüdür, bireyin kendinden farklı olanı aşağılama çabasıdır.

Hayatımızın belki de her noktasında ayrımcılığa maruz kalıyoruz ve bizde bu ayrımcılığa başkalarına uyguluyoruz.

*Cinsiyet Ayrımcılığı

*Etnik Ayrımcılık

*Din, Mezhep ve İnanç Ayrımcılığı

*Toplumsal Sınıf Ayrımcılığı

*Engellilere Karşı Ayrımcılık

*Hemşeri Ayrımcılığı

*Yaş Ayrımcılığı

*Dış Görünüş Ayrımcılığı

*Siyasi Ayrımcılık

Bunları toplum olarak bize yaptıran yaşadığımız değersizlik duygusunu bizden farklı bireylere karşı ego tatmini olarak kullanmamızdır. İnsanları bazen; dış görünüşü, ırkı, ailesi, fiziksel kusuru, cinsiyeti gibi seçimini bile yapamadığı konularla aşağılıyoruz. Bu nasıl bir mantıktır, bu nasıl bir vicdansızlıktır.

Sevgisizlik, hoşgörüsüzlük, çekememezlik, aşağılık kompleksi, farklılığı kabul edememe, zayıf olanı ezme arzusu iliklerimize kadar işlemiş durumda.

Bu ülkede yaptığımız her türlü seçimde, bizimle aynı seçimi yapmamış insanların bize karşı ayrımcılığını peşinen kabul etmiş oluyoruz. Her seçim bir ayrımcılığa dönüşüyor bu ülkede. Ülkeni milletini seversin faşist olursun, dinini yaşamak istersin bağnaz, örümcek kafalı olursun. İnançsızım dersin sende vicdan ne gezer derler. Ben Kürt’üm dersin pkklı olursun. Ayrımcılık her türlü kaçınılmazdır.

Bu ülke ne yazık ki böyle kimsenin fikirlere de farklılıklara da saygısı yok. Herkes karşısındakini kendi kafasındaki düşünce kalıbına sokma çabasında. Bu ülkede egemenlik kurma başkalarının zihninde başlar. Yaşamak için başkalarının kafasındaki şekle göre kendine şekil oluşturmak zorundasındır.

Aslında o kadar ayrıldık ki birbirimizden, özümüzde hepimiz sadece insandık, farklı olanı ezerek farklı olacağımızı sandık.

3|1
    0|0
  • bilinçsiz seçmen

3|0
    0|1
  • Eğitim diyorum..

0|0
    0|0
  • Millî şuurun uyanık olduğu yerlerde, dil kıskançlıkla korunur. Dilin kurallarını ve söz dizilimini bozmaya kalkıp bunun hakkında yazı yazan çılgınlar alkışlanmaz, aksine tımarhaneye sokulur. Herkes kendi keyfince bir imla kullanmaz. Millî şuur uyanık olunca başıbozuktan kurmay, vatan haininden profesör, hekimden dilci, cahilden müverrih, yabancıdan vekil, serseriden ülkücü çıkmaz!

0|1
    0|1
  • Benim toplum içerisinde üzerime düşen görevleri yapmamam en büyük problem. Ben ne zaman üstüme düşeni layıkıyla yerine getirirsem o zaman ülke de düzelir, dünya da. Yani sorun "ben"de başlıyor "ben"de bitiyor. ;)

0|0
    0|0
  • Kızlarının pasif olması.

1|0
    1|0
  • biziz kendimiz

0|0
    0|0
  • önce cahillik. kitap okumayan felsefeden habersiz sürü dolaşıyor sokaklarda.

sonra ahlak eksikliği iman eskikliği yozlaşma

trafik

işsizlik(baş sebebi kadınlar)

0|0
    1|0
  • cahil millet ,daha ne olsun birde aşırı din mevzusu dönüyor bu ülkede midemiz bulandı lan artık

0|0
    0|1
  • skıntı Recep Tayip Erdogan ve ayakkabı kutusu partisi çare atatürkçü düşünce ve CHP

0|0
    0|1
  • tek kelimeyle = ''kürtler''

0|0
    0|1
  • provekatör toplum

0|0
    0|0
Yükleniyor...