Çocukluğunuz nasıldı arkadaşlar ?

Annemin anlattıklarına göre baya saglam bir cocukluk geçirmişim 5 yaşındayken babannemi hastanelik etmişim 6 yasında 3 katın balkonundan atlamışım ayni sene bisikletten düşüp kafamı yarmışım 12 dikiş atılmış sadece bisikletten düşdükten sonra bayıldıgımı hatırlıyorum digerlerini hatırlamıyorum herneyse baya yaramazmışım peki sizin cocuklugunuz nasılmış arkadaşlar saglam birşeyler bekliyorum :)

0|0
26|17

En İyi Kız Görüşü

• Yokuştan bisikletle ineyim derken birkaç kez dizimi kan revan içinde bırakmışlığım vardı.

Birde kardeşimin bisikletiniçalıp ondan kaçarken kardeşimin beni arkadan itmesiyle yüz üstü yere yapışıp dişi kırılmış biriyim. Hala dişimin kenarı kırık şekilde yaşamaya devam ediyorum. Kardeşimden hatıra.

Birde ilginçtir ki ilk okul 3 ve 4e giderken anneannemlerin deprem çadırında arkadaşlarla tiyatroculuk oynardık. Tiyatro yapardık.

Gerçi o zamanın durumlarına göre yaptığımız tiyatroda Atilla Taşın kırmızılım şarkısının dansı falan vardı ama olsun.

Hatta benden büyük bir abladan kullanmadığı bir defter isteyip kalpli kalpli kesip tiyatro bileti yapmış bir insanım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• Maceraperest bir çocuktum, haftada en az bir kez karakollarda arıyorlardı beni :p

Hatta keşiflerime mahallenin diğer çocuklarını da katıp onları da kayıp listesine eklettiğim olmuştur.

Bana kimse uslu ol, sessiz ol falan demezdi, sadece uzağa gitme ya da kaybolma derlerdi :)

0|0
    0|0
  • ben küçükken annem ve babam çalıştığı için bakıcım vardı. O da benimle pek ilgilenmezdi anlattklarına göre bir sürü barbie bebeğim varmış ve mutfak çekmecelerinin içini boşaltıp o çekmecelerden o bebeklere merdiven ev felan yaparmışım banyo ya o bebeklersiz girmezmişim 1 2 saat bebekleri yıkarmış suyla oynarmışım ve ardından annem gelir beni yıkarmış :)) bir kere de karşı komşumuzun kızı ile apt daki bütün çiçekleri apt camlarından aşağıya atmışız bizi siteden kovacaklarmış neredeyse çok inatcı ama bir o kadar da zeki bir çocuk olduğumu söyler annem mesela ilk yazmaya başladığımda kendime yalan defteri yapmışım söylediğim tüm yalanları ona yazarmışım gece uyurken annem onu hep okuyup benim ne zaman ne için yalan söylediğimi anlarmış :) daha bir çok şey var bu kadar yeter bence :))

0|0
    0|0
  • Çok iyi ya, kalıcı hasar bırakmadı inşallah jdfs

Ben de çok yaramazmışım ya. Babaannem civciv alırmış bana inatla ve ben onları camdan aşağı atarmışım uçsunlar diye. HER SEFERİNDE. Eve japon balığı aldıklarında fazla yem verir patlatırmışım, elime alır mıncırırmışım falan. Şimdi aşırı bir hayvan sevgim var küçükken ne kokluyordum acaba hjfkdk

0|0
    0|0
  • 3 yasimda bana 3 tekerlekli cocuk bisikleti almislar. Binip binip kacarmisim carsiya polise heryere :) Polis konu komsu bulup getirirmis beni tekrar eve. Tabii annemin psikolojisini düsünemiyorum bile, ilk cocugu olarak. Benim yasimdakiler barbie bebekelrle oynarkene ben sokakta oglanlar tek kiz olarak mac yapardim. Az sopa yemedim o zamanlar :) ozluyorum..

0|0
    0|0
  • Bende sürekli yüksek bir yerlerden atlarmışım :) Annem sürekli kolumun çıktığını,haftada nerdeyse 3 günü hastanede geçirdiğimizi söyler :)

0|0
    0|0
  • Çok cesur ve becerikliymişim. Ağaç dallarında evcilik oynayıp akrabalara meyve taşırmışım... Çocukluğumdan bana kalan artı mı eksi mı bilemedim liderlik ruhu...Hep oyunlarda ben baş olmak isterdim...

0|0
    0|0
  • kapılara tırnaırmısım gecekondunun demırlerıne cıkarmısım gece 12lere kadar dsarda oynarmısım tukuruk savası bıle yapardım okulda :D:D:D

0|0
    0|0
  • Yaz tatilinde hep disarda olurduk sabah 10 da cikardik gece 1de eve dagilirdik bizim evin onunde cok guzel bir park vardi cok kalabalik olurdu orkestra cagirirlardi her gece cok gurultuluydu aciktigimizda eve gitmezdik anne salcali ekmek yolla su yolla derdik annemde sepetle yollardi kavgaciydim biraz birsey aldigimizda herkese uzatirdim paylasimciydim bisiklet surerdik paten kayardik kamyonetlerde kose kapmaca oynardik sahibi kovalardi bizi boyle

0|0
    0|0
  • yaptıgımız yaramazlık cok benziyor .. bende 2. kattan düşmüşüm. Ve bisiklettende ablam düşürmüştü.. bisikleti ve beni oracıkta bırakıp okul servisine binip kacmıstı ..

0|0
    0|0
  • Ben o kadar yaramazmışım gibi bütün mahalle hatta oturduğumuz semtte ki insanlar artık benden bıkmışlardı yapmadığım muzurluk kalmazdı ...Bazen düşünüyorumda çocuğum olursa bana benzemesin yandığımın resmidir:D

0|0
    0|0
  • Cok tatlıymısım surekli bana nazar degermis uslu sakin evcilik oynamayi seven normal bir cocukmusum ama basima cok kazalar geldi ama cocuklugum cok guzeldi saat gece 12 lere kadar surekli oyun oynardim

0|0
    0|0
  • bütün bunlara rağmen hayatta kalabilmen bir mucize yani 0.0

0|0
    0|0
  • çok uslu ve akıllı bir çocuktum. hala da öyleyim.

1|0
    0|0
  • çocukluğumu hatırladıkça bu günleri yaşamak istemiyorum. o kadar güzeldi ki

0|0
    0|0
  • okumaya kalbim dayanmadı

1|0
    0|0
  • hep futbol oynardım mahalledekilerle :)

0|0
    0|0
  • Kimseyi dinlemezdim aşırı yaramazmışım ve genelde erkek arkadaşlarım çokmuş

0|0
    0|0
  • msllah senin anlattıklarının yanında benimkiler çok hafif kalır

0|0
    0|0
  • çocukluğum hep yaramazlıkla geçti güzeldi ama bir okadar kötü hep azar yerdim:)

0|0
    0|0
  • Bıcır bıcır, neşeli. Anneme de çok düşkünmüşüm, gerçi hala öyle.

0|0
    0|0
  • bende çok sakardım

çok manyak bir çocukluk geçirdim

0|0
    0|0
  • Bende çok hırçınmıştım bu aile içinde yasananlardan dolayı çok dayak yememdenmiş ayrıca cok komikmiştim mesela uyku arasında kalkıp yatagımın yanina tuvaletimi yapmam anneme benim altın dişlerim ne zaman cıkacak diye sormam filan :D annem cok zeki ve akıllıydın diyo sonra hastalanmısım tabi felcli filan yatmısım öyle güzek bir çoçukluk cok anım var:D

0|0
    0|0
  • Çok uslu ve akıllıymışım hala öyleyim

0|0
    0|0
  • mutlu+komik biriydim ya arkadaşlarla balkona çıkıp millete su atıyorduk sonra içeri kaçıp bişey olmamış gibi davranıyorduk :D

0|0
    0|0
  • Sessiz sakin utangaç bir çocuktum.

değişmedim.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• 2 yaşında kendi kendime okumayı öğrenmişim. Nasıl becerdiğimi bizimkiler de bilmiyolar. Mahalleden sık sık sevmek için götürürlermiş beni. Gittiğim yerlerde de gazete falan okuturlarmış. Eve takvim alınmazmış . Çünkü bütün yaprakları yırtar üzerindekileri okuduktan sonra atarmışım. Bi ara kaybolmuşum. Her yerde beni aramışlar. Bulduklarında parketmiş bir arabanın arkasındaymışım. Plakayı okuyup duruyomuşum :D

Yine o yaşlarda oturduğumuz evin önünden ark geçermiş ve yakında pazar varmış. Milletin sesini duyunca cama çıkar bütün kıyafetlerimi çıkarır arkın içine atarmışım. Milletin de hoşuna gidermiş ve beni izlerlermiş :)

4-5 yaşlarındayken hastaydım ve televizyon izliyodum . Sanırım elektrikler gitti ve televizyon kapandı. Ben bozulduğunu düşünerek "İçtiğim şuruplar beni iyileştiriyosa televizyonu da tamir eder." mantığını kurarak şurubu televizyonun başından aşağı döktüm. O ara elektrikler geldi sanırım. Televizyondan dumanlar çıktı. Hiç çaktırmadan yatağıma geçip yattım. Anladılar ama hasta olduğumdan sopa yememiştim :)

Çok fazla ateş yakardım mahallede. Bi keresinde tarla yakmama sebep oldu bu durum. Sanırım 5-6 yaşlarındaydım. Bi ara da ilkokulda öğle arasında ateş yakarken üzerime plastik eriyiği sıçratmıştım. Önlüğüm mahfolmuştu :)

Yine ilkokulda kovalamaca oynarken bileğimiz burkup düştüm. Beni kovalayan arkadaşım da üstüme düşüp ön dişlerini kafama sapladı. 4 dikiş atılmıştı kafama.

4-5 yaşlarındaymişim. Annem kardeşimle bana günlük 1 tane çikolata verirmiş. Çikolataların yerini sorunca söylememiş. Israr edince de beni kandırmak için mutfaktaki lambadan istediğini söylemiş. Ben de gizli gizli mutfağa sandalye götürüp lambanın altına koyduktan sonra üstüne çıkmışım ve çikolata vermesi için lambaya yalvarmışım :)

İlkokul yaşlarımda mahallecek toplanıp mahalledeki cevizliğe gitmiştik. Zaten bunu rutin olarak yapardık. Ağaçlara tırmanma ve cevizleri düşürme işi benimdi. Geri kalanlar toplama işini yaparlardı. Ama o gün 5-6 metre yüksekteyken ayağım kaydı ve düştüm. Allah'tan düşerken dallara çarptım ve hızım kesildi. Yere sırtüstü çakıldım ve nefesim kesildi. Ama düzeldi sonradan :)

Kafamı çok kırardım. Bi kere evin yanındaki boş alandaki tut ağacına elektrik tellerindeki kablolardan bağladım. Tek ayağımın gireceği büyüklükte bir daire yaptım ucuna. Oraya basıp sallanırken kablo birden koptu ve başımın arkasını büyük bir taşa çarptım. Çok kanamıştı :)

yYne evin yanındaki boş alanda eski bir ev vardı. Parçalar dururduk onu. Bigün çatısındaki tahtalara taş atıyoduk. Nasıl becerdiysem attığım taş geri sekti ve kafamı yardı :D Büyüktü de yav attığım taş :)

Daha çok var da sıkıldım yazmaktan. Benden bu kadar :)

1|0
    0|0
  • Duygulu bir çocukluk geçirmiştim ben..

Annem ve babam çalışır ben ise ananemlerde kalmak onlarla vakit geçirmek zorunda kalırdım ve ister istemez bende bir eksiklikti..

okuldan çıkardım mesela herkesi annesi almaya gelirdi beni dedem alırdı..

Dışarıda oyun oynardık mesela herkes annesine anne su sal anne ekmek arasına bir şeyler koy diye bağırırdır ben ise bağırmazdım bağıramazdım bilirdim ki bağırınca annem camda olmayacak veya bana su salmayacak..

Çok rahat bir çocukluğum oldu bir sürü oyuncaklarım çok cici kıyafetlerim herkesinkinden daha çok ta harçlığım ama keşke o kadar şeylerim olmasaydı da annem ile büyüyebilseydim diyorum hep..

Şimdi 5 yaşında bir kardeşim var annem ne zaman gene çalışmayı gündeme getirse ben karşı cıkıyorum.. kardeşim annesinin eksikliğini yaşamasın annesiyle büyüsün diye

ve her zaman söylüyorum bir kadının çalışması belki kendisi için idealist birşey ama evlat için nalet bir şey..

0|0
    0|0
  • 8 yaşımda 5-6 metrelik duvardan düşmüştüm kafam taşa değmişti kaşıma dikiş atmışlardı.

9 yaşımda bisikletle dağa çıkmıştım daha sonra inerken bisikletle düşüp kafamı dikenlerin olduğu yere sokmuştum yüzüme falan hep diken batmıştı.

10 yaşımda mahallemizde bir tane bebe taş atmıştı taş tamda dişime gelmişti, dişim çapraz bir halde kırılmıştı.

11 yaşımda yine bisiklet sürerken park edilmiş bir aracın kapısı açılmıştı bende tabi kapıya çarpıp biraz uçmuştum.

Aklıma gelenler bu kadar. :)

0|0
    0|0
  • HErşey daha 3 yaşında iken 2 km uzaktaki parkta bulunmam ile başlamış :) gerisini sen düşün

0|1
    0|0
  • cok mızmızmışım

0|0
    0|0
  • Hareketli ve meraklıymışım öyle diyorlar :)

0|0
    0|0
  • Usame Bin Ladin hayranıymışım çoçukken benden daha cinsi varmıdı acaba? :)))

0|0
    0|0
  • ekşın kaynıyordu :D

0|0
    0|0
  • daha cok mutluluk anlarım ve guldugum anlar var. umarım böyle gider..

0|0
    0|0
  • gerçekciydi benimki yani geçmiş geçmişte kalmıştır yapcak bir şey yok..

0|0
    0|0
  • Cezaevinde olmam lazımdı ama dışardayım öyle bir cocukluk geçirdim anlatılmaz yaşamak gerek :(

0|0
    1|0
  • apartmanın arka bahçesinde futbol oynayarak geçti

0|0
    0|0
  • bende yaramaz bir çocukmuşsun ama çokta tatlı :))

0|0
    0|0
  • bir ölmedigin kalmış

0|0
    0|0
  • Hiperaktif bir çocukmuşum,çapkın bir de :D

0|0
    0|0
  • cok cok usluymusum ben

halada oyleyim

0|0
    0|0
  • Koca kafalı, sokağın borazanı, sınıfın çalışkanı ve bencili, mahalle takımının eşsiz sol ayağı. Abanma sayesinde ballack lakabını haketmiştim. Sınıf maçlarında eşsiz kaleciydim. Ailenin en küçüğü olduğumdan iş yaptırılanıydım. Bakkale her gün en az 5 kere banko giderdim. Hatırlamam ama babam çok gezdirmiş beni. Televizyonu düşürmüşüm. Merdivenden yuvarlandım. Çaydanlığı devirip baldırımı yakmışım. Hatırladıkça duygulanıyor insan.

0|0
    0|0
Yükleniyor...