Evi tertemiz tutmak varken neden bu inat?

Eve ayakkabılarını çıkarmadan girmek neden filmlerde zenginlere ve modern insanlara özgü?

Haydi bakalım size can sıkıntısı sorusu

0|0
5|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bu insanların kişiliği oturmadığı için sürekli başkalarını taklit etme gereği duyuyorlar batıda da öyle yapıldığı için doğru da olsa yanlış da olsa aynısını yaparlar.batı da ayakkabıyı çıkarsalar onlar da çıkarırdı belki de keşke medeni avrupalılar böyle yapmasaydı da biz de hem dışarının pisliğini eve taşımasak hem de evimize girdiğimizde ayakkabılarımızı çıkarıp bir güzel rahatlasak diye düşünüyorlardır.

1|0
    0|0
    • Oo eğer dediğin gibi rahat ve temiz bir hayat için böyle insanlar varsa ciddi sorunları var demektir

Erkekler Ne Diyor 21

• Hiç hoşlanmam afedersiniz ahıra girer gibi olmaz gerek yok entel dantel şeylere..

Herkes kendinden sorumlu biz camiye ayakkabılarımızı çıkartıp gireriz onlar kiliselerine ayakkabıyla girerler bişey diyemez kimse, fakat 2 katlı evimizde bile ayakkabı yerine terlik ya da dışarıda kullanmadığım ayakkabılarımı kullanırım oda nadiren yani :)) insan evinde kendini rahat hissetmeli..

1|0
    0|0
    • Katılıyorum her bir sözüne benim spor ayakkabılarım var iş yaparken rahat oluyorlar :)

• batı ne yazıkki medeniyette geri kalmışlığını son yüzyıllarda medeniyet belirtisi gibi gösterdi.. magradan taş evlere ve tomruk kulubelere giren avrupa halkı aynı alışkanlık olan postal çıkarmazken.. asyada birçok medeniyet yüksek teknoloji ve bilgi gerektiren dokuma ve yer yaygısı ürünü üretmişlerdir hasır yaygılar kıl kilim ve halılar .. biz çadırda dahi yaşarken eşiğe basıp girmedik ocagımıza tutunki ayagımızla girelim evimize..

0|0
    0|0
  • Yurt dışına gidene kadar sadece bu sette ayakkabı çıkart giy uğraşmamak için yapılıyor zannederdim fakat bulunduğum yerde bu normal fakat hiç sağlıklı değil ayaklar ölüyor resmen bütün gün ayakkabı içinde

1|0
    0|0
  • stüdyo çorap kokar sürekli yönetmen bunalır

1|0
    0|0
  • Adam evden çıkıyor 2 temiz adımdan sonra temiz arabasına binip kapalı otoparkta temiz zemine basıyor, sonra aynı düzen eve geliyor.Benim gibi kötü belediyenin eseri olan şantiye gibi yolarda mı yürüyor.Bende halı yok ama evde ayrı terliğim var yine de ayakkabı hoş olmuyor.

0|0
    0|0
    • Dışarısı ne kadar temiz olabilir?

• Şu halı yıkama makinalarını biliyor musun? En temiz, ayakkabıyla girilmeyen evlerin halıların içinden ne kadar kir çıkartıyor. Onlarınki temizlense ne olur.

• Ama Halı fayanstan daha çok mayt topluyor.Her gün çamaşır suyu ile mop atsan tertemiz olur ev.hem onlarda bazen çok sade eşya oluyor zaten toz tutacak birşeyde yok yani.Ama genelde parası olanlara en az haftada 3 gün ev temizliğine gelen oluyor Bodrum da mesela.

• Bu zenginlik fakirlik meselesi değil.. sadece filmlerde olan bir şey..

80'li yıllarda bazı özenti insanlar bunu gerçek hayata taşımak istediler ama sağlıksız bir şey olduğu için bu moda pek tutmadı..

0|0
    0|0
    • Avrupa'da var böyle yaşayanlar. Türkiye'yi bilmiyorum ama.

• Sokağın tozunu içeri taşımalarını geçtim, ayak sağlıkları hakkında bilgin var mı?

Hani eğer böyle yaşayanlar tanıdığın falansa elbet kulağına gelir..

• işte bizimle onlar arasında ki farkımız

günde 5 vakit temizleniyoruz.

avrupalı değilde normal işimizi görüyoruz buda temiz olmamızın ayrıcalığı en temel dine bağımlı olmamız oda SÜNNET

1|0
    0|0
  • O pratiklikten dolayı öyle yoksa yatarken ve sabahları ayakakbılarını çıakrıyorlar ama gün içinde sürekli dışarır çıkam ihtimalleri olabiliyor ve bu yüzden ayakakbıyla duruyorlar birde onların sokakları bizimki gibi degil temiz tutuluyor ciddi cezaları var çöp atmanında. Ben ayakkabılarımı çıkarıyorum ama evim darma duman :D

0|0
    0|0
  • Usta adamların evinde halı mı var? Süs niyetine odanın ortasına 1 tane koyuyolar, kirlenirse de yenisini alıyolar para var huzur var. Huzur var para var. Para olunca huzurda var.

0|0
    1|0
  • kirliyiz rahatız

0|0
    0|0
  • neresı moda ya eve tum mıkrobu pisligi tasıyorsun ya dusunsene yolda kopek pisligine bastın ya da baska bır seye o ayakkabı ıle eve gır neresı medenıyet bunun ya

1|0
    0|0
  • Bende yapıyorum ama zengin değilim :(

Halı yok evde ^^

0|0
    0|0
  • Mallık dışarıda tuvalete falan giriyorlar birde eve giriyorlar o ayakkabılarla cık cık cık

0|0
    0|0
  • Onların derdi tasası mı var ev temizliğini olsun otunu bokunu yapmaya insan tutuyorlar.Paraları konuşuyor yani.

0|0
    0|0
  • kürekle vur agzına mkk manyakmı o kişi zenginmiyiz lan biz ayakkıyla evemi girilir halılar nasıl yıkanıyo yazın haberi yok heralde :D

0|0
    0|0
  • onlar temizlik ne bilmiyolardao yuzden

0|0
    0|0
  • ayakkabılarımı her zaman kapı dışında çıkarırım

0|0
    0|0
  • avrupalı modası akıllarınca moda sayılıyor temizlik avrupalılar için söz konusu değil...

0|0
    0|0
  • para bol halıyı deistir olmadı evi deistir :)

0|0
    0|0
  • giydigi yakkabılar temizdir.

0|0
    0|0
    • Dışarıdan geldiği ayakkabıyla içeriye giriyorlar ayrıca bu sadece filmler de böyle değil ki...

• onların kendi sorunu ben de haliya cıplak ayakla basamayınca rahatsız oluyorum.

demekki onlarda ayakkabısız basınca rahatsız oluyor.

• O sosyetikler evlerine temizlikci bulamadiklarinda ben görürüm onlari..arkalarinda temizleyen var nnede olsa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Artistlik yapıyorlar ooopapatya :D sen biz onlar hepimiz işte sonradan görme olursak böyle olur diyorlar :D

0|0
    0|0
  • Zenginler evlerin de oturmaz bari ayakkabıya girip evi kirletelim de hizmetçi temizlesin boş durmasın demiş olabilirler ://

0|0
    0|0
  • Onlar sokakta gezmiyoki araçları temiz işyerleri temiz kırmızı halıları var biz gormuyos

0|0
    1|1
    • Allah aşkına ne kadar temiz olabilir? Ki yurt dışında gayet orada burada gezilen ayakkabı ile giriyorlar eve bizzat şahit oldum. Bu kadar büyütmeyin gözünüzde...

• Ne buyutecem.ayakkabıyla istesem bende evde gezerim pispis

• Gez pis pis

• çünkü ayakkabı kıyafeti tamamlar. bana kalsa bende ayakkabıyla gezerim :D

0|0
    0|0
    • Konfor açısından benim de tercih ettiğim spor ayakkabılarım var ama temizler tabii

• nefret ederim o işten, olmaz öyle şey

0|0
    0|0
Yükleniyor...