Osmanlı Padışahlarının ismini kim koyardı ?

Padışahların ismini hangi usule göre koyarlardı ?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• padişah değil şehzadeler doğduğunda devrin osmanlı padişahı koyardı atasının ününe göre

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Zaman zaman ben, zaman zaman birileri.

0|0
    1|4
  • Sorma ya memlekette isim kalmamış sanki, her şehzadeye murat, mehmet, mustafa bok var sanki. 6. Murat bile var. Altı ya altı. Ohaa.. Murat diye bağırsan sarayın yarısı koşa koşa gelecek.

0|0
    1|1
    • 16. Louise i duymadın sanırım sen ona da bok atsana bu kadar kolay bok atıyorsan ecdadına terbiyesiz

• Bağnaz, cahil? Böyle diyerek kendini alçaltıyorsun sadece. İnsan kendisinde ne eksikse, topluluk içinde tam tersi gibi görünür. Nedense bir insan hangi vasıftan yoksunsa, o kadar iddialı oluyor. Bu da eğitim denilen o sistemin çemberinden geçememiş insanlarda daha çok görülür. Eğitim ise aileden başlıyor, malesef. Bazı yaşlardan sonra insanların mantalitesi ve alışkanlıklarını değiştirmek pek mümkün olmuyor.

• Ayy cokmu alindin sen yoksa:) takma kafana bunlari mangoda indirim.varmis diyorum kiz kos kos

• bi usul yoktur. padişah koyardı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Padişah kimse o koyardı. Mesela 3.Murad'ın ismini dedesi Kanuni koymuştur.

0|1
    0|0
  • Babaları kafasına göre koyardı herhalde ve bazı isimler o kadar çok kullanılmış ki bazı Murat isminde 4. defa padişah çıkmış

0|0
    0|0
  • annesi ya da babası

0|0
    0|0
Yükleniyor...