Kültürlü insan olmak ?

Ben zamane gencliği gibi olmak istemıyorum. Nasıl kültürlü olabirim .? mesela bazıları cok film izler, yabancı müzik dinler vs. sizce nasıldır kültürlü olmak ?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• bence kültür terbiyeden ahlaktan kaynaklanan bişye .. kültür sadece okumak yazmak .. ya da bilimli olmak değil .. bazen karşima caddeden ya da arkadaş ortamindan bir insan çıkıyor bakarsin 5 dakikalik bir muhabbet sohbet geçiyor aramizda sonra ayriliyoruz daha hiç görüşmüyoruz yanı ama var ya ayrildiktan sonra dönüp kendime söylüyorum ne kadar kültür bir insandi diye .. kültür hemen yansır insanın yüzünde . ve kültürlü olmak zor değil . adablı ahlaklı olmaktır bence .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• zamanında platon, okulunu kurduğunda kapısına yazmış: geometri bilmeyenler giremez. bunu biraz daha genellersek matematik bilmeyen giremez.

neden matematik?

matematik tabiattaki bazı ilişkileri sembolize edip onun ile kimi ilişkiler kurar. şimdi her ne kadar diğer bilimlerden farklı gibi algılansa da hepsini kucaklayan bir anne gibi düşünebiliriz. iyi bir matematik bilgisi (kimi lise hocalarının ezberlettiği formüller değil), olaylar arasında rasyonel ilişki kurmada yardımcıdır.

istediğin kadar kitap oku, istediğin miktarda bilgili ol, bunları bir mantık çerçevesine oturtamıyor isen faydasızdır. en kültürlü kişi google mı? malum her şeyi biliyor... eski filozofların hepsi matematikle uğraşırmış. son filozoflardan bertnard russel da matematikçi...

değinmek istediğim nokta:

kültürlü olmak için, bence, olaylar arasında ilişkiler yakalayabilme yetisini kazanmalıyız. en azından kültürlü olmak için benim harcadığım caba bu doğrultuda..matematiğe vurgum da bu yüzden. yoksa kültürlü olmak için diferansiyel çalış filan demiyorum :)))

0|0
    0|0
  • oku muhakkak ilgini cezbeden bir konu cikacaktir o konu uzerinde yogunlas zamanla ilgi alanlarin genisliyecek cogu seyi takip eder hale gelceksin

0|0
    0|0
  • Fılm ve kıtap okumak kulturu zengınlestırır. Muzık olarak da sanat muzıklerı derım. Sıkılabılırsın ama bunları keyıf alarak yaparsan faydasını gorursun

0|0
    0|0
  • yabancı müzik dinleyerek filim izleyerek kültürlü mü olunurmuş

0|0
    0|0
  • seni tatmin eden konuların üstüne git bilgi sahibi ol bukadar facebookta bil ve fethet oyna

0|0
    0|0
  • kultur bıraz merak işi.yanı sureklı merak eden okuyan ızleyen biri olmak seyahat ettığın yerlerle ılgılı yüzeysel değil daha drin bılgıler edinmek falan fılan kıacası meraklı olursan zamanla kulturlu de olursun

0|0
    0|0
  • durmadan her ögrendiğin seyin nedenini arastır

0|1
    0|0
  • çok kitap oku

0|0
    0|0
  • Okumak ve bol bol gezmek, yeni insanlar kültürler tanımak.

0|0
    0|0
  • hep araştırma yapman lazım kütüphane internet filan

0|0
    0|0
  • çok gezen mi bilir çok okuyan mı sorusunu sormuşsun hem çok gez hem çok oku kültürlü olursun

0|0
    0|0
  • takıl bana kültür mantarı yapayım seni :)) kitaplar filmler havada uçuşsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• değişik kitaplar oku... din sanat tarih edebiyat gazee dergı siyaset vs gibi ve yararlı fılmler izle

0|0
    0|0
  • tamamen kültürlü olmak diye bir kavram yoktur. Kültürü sonsuz bir okyanus gibi düşün öğrendikçe karşına yeni birşeyler çıkar ben bunca zaman belgesel izlememe rağmen neler görüp merak ediyorum daha bilmediğim çok şey var. Merak etmek , sevmek ilk başta geliyor. Aaa bende kültürlü olayım diye işe başlarsan hiçbirşey yapamazsın

0|0
    0|0
  • Cok film izlemekle yabanci muzik dinlemekle kulturlu olunmaz ozenti olunur.

0|0
    0|0
  • Okucaksın, ilk nedeni bu.

0|0
    0|0
  • Merak etmen, her duyduğun yeni şeyi araştırman, okuman ,fikir edinmen lazım.Zamanla olur bu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...