Bir ateisti islama nasıl inandırırsınız ?

soru gayet açık , Bir ateisti islama nasıl inandırabılırsınız ?

0|0
16|7

En İyi Kız Görüşü

• bunu din hocam anlatmıstı cota güzel anlatmıstı aklımda kaldıgı ını bende seninle paylaşayım birkere kurandan felan basedemessin onlara zten inanmıyorlar ikincisi varlıgını ıspat et diyenlere sen yoklugunu ıspat et de bir şeyin yoklugunu ispat etmek daha zordur görünnmuyor demekki yok cevabına göremediğin hiçbirşeye inanmıyormusun olmalı cevabın ozaman aşk ? ozaman sevgi ? bizdeki mucize kavramına inanmıyorlar ama onlardada bir tasadüf kavramı var dünyanın olusumuyla ilgili acıklasın tesadüfü düyanın dogal olaylarla olustugunu savunurlar peki sen ona bir toz bulutu oldu bu bina buraya geldi bir rüzgar esti bu pencereler buraya yapıştı bir hortum olustu kapı buraya takıldı deen o buna inanırmı saçmalama der aynı hesap orneklerini sen cogaltabilirsin .

1|1
    0|0
    • Sana bir şey anlatıcam , bunuda bana anlattılar .. Allah, bılınmeyen evrenın yaratıcısı, herşeyi bilen tek kişi o dur diye inanıyorsunuz, sizin inancınıza göre anlatıyorum , bir ateist dine inanmadığı için zamanı gelınce yaşlanıp ölmüş , ve allahın karşısına sorgulanmaya gelmiş , Allah demiş ki sen bana inanmadın ,sen bana tapmadın, sen günah işledin, cezasını çekiceksin. Ateist de sormuş ki , Evrenın tek yaratıcısı,herşeyi bilen Allahım , benim cehennemde yancağımı biliyormuydun ?

• =))) ^_^

• ateistlerin çoğu Allah'ın var olduğuna inanıyorum ama ona inanmıyorum der. bu felsefik ateisttir. ona nasıl açıklayacan bakalım =)

Kızlar Ne Diyor 15

• Geniş çaplı araştırma sonucunda ateist olmuşsa, imkansız sanırım.

Çünkü ateist olmadan insan diğer dinleri araştırır. E haliyle onun düşüncelerine paralel bi' din bulamamış. Ha belki deist yapabilirsin. Zaten ilk hedefin o olmalı.

1|1
    3|0
  • Kendi bilir hiç uğraşmam. Olan arkadaşlara da sen zaten yanacaksın öteye kay diyorum gülüyoruz.

1|0
    0|0
  • Uğraşma, kimsenin inancı kimseyi alakadar etmez.

1|0
    0|0
  • öldükten sonra dötümüze kazık sokup bizi ateşlerde yakacağını söyleyen bir saçmalığa nasıl inanabiliriz ya da inananların cennette sıkıntıdan patlayacağı saçmalığına kuranda yazılanlar tamamiyle saçmalık

1|1
    2|1
    • Benimle Evlenirmisin felan :D , gerçekleri kabul etmek zordur , kolay yolu seçen çoktur

• inanmaman için sebep ne de oda inanman için sebep sorarsa bin yıldır kuranın içinde yazanda efendimizin hadisleri de yanılmadı de

1|0
    0|0
  • Dusen ucaklara atin bizi panpa

0|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerim ..

1|1
    1|0
    • arapça yazılmış ama tüm insanlar için havadan inmiş , (her hangi bir kişi tarafından yazılmış olabilir)

• bunu buradan yazamamda bilim adamları bunu bır çok konuyla anlatıyor , tabiyiki kesin doğru olduğu söylenemez, ama 200 ülkenin küsürlerce tanrı allah ne dersenız deyin artık zeus,meus, onların yarattıgıda hiç inandırıcı gelmıyor sonucda :S

• Yazamazsın işte..

Takılın böyle, dinde zorlama yoktur.

• allah olmasaydi camileri kim yapardi de hemen imana gelir.

0|0
    2|1
  • Cahillerle tartismayin cunku ben hic yenemedim demis imam gazali hic munakasa etmem

2|0
    0|0
  • inanç vicdan meselesidir inanmak istemezsen ne yaparsa yapsın kimse seni inandiramaz

0|0
    0|0
  • hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir, ayrıca inandırtmak istemek de abestir.

0|0
    0|0
  • Sende bu kadar onyargi varken o biraz zor.

0|0
    0|0
  • islam'a inanmak diye bir şey yoktur. Allah'a inanmak diye bir şey vardır. islam bir seçimdir inanç değil.

neyse Allah'a nasıl inandırırsın olarak bakarsak soruya, inanmak kalptedir allah ruhani bir inançtır , ispatla olmadığı için ruhani inançlar da kimseyi inandıramazsınız.

0|0
    0|0
  • inandırmak mümkün olmayabilir. ama neden bahsedersin dersen, öncelikle yaratıcıdan bahsederim. sonra dünyanın daha güzel olması için koymuş olduğu kurallardan ve islamla taçlandırmasından.. tabi laf kalabalığı yapmadan iyi bir hazırlık ile.

0|0
    0|0
  • hiç karışmam bu kendi tercihi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 60 eksiye müslüman olurum desem eksilerler mi acaba? Beni de inandırın :(

1|0
    5|2
    • ahaha bende eksiliyim sana yardımcı olayım )

• İlk önce bir yaratıcı olduğuna inanması gerekiyor. Bunun için de, evrenin bir pozitif enerji olduğunu ve enerjinin yokluktan oluşamayacağını gösteririm. Sonrasında ise neden islam konusuna geçerim.

1|0
    0|0
    • ateist olduğumu yazıyım şuraya , beni inandırırmısın ? herşey saçma geliyor , Din insanları yonetiyor, din insanları kazıklıyor , din insanları öldürüyor , kendine güvenmeyen ınsanların dine güvendini düşünüyorum ?

• Din beni neyde yönetiyor? Benim dinden aldıklarımın hepsi ahlak ile ilgili. Neye baksam ahlaki bir şey görüyorum. Ne olursa olsun. Sen bunu göremiyor olabilirsin.

• önüne bakan ınsan arkasındakını göremez sonucda

• Dikkat edin tartışma sonrasında siz de ateist olmayın :)

0|0
    2|0
  • Açıkcası pek umurumda olmaz , onun sorunundur. Kendisi bize karışmazdıkça bizde karışmayız.

0|0
    0|0
  • Ateist sonuçta ne kadar anlatsam da anlamayacağı için hiç kendimi yormazdım.

0|0
    0|0
  • Önce Tanrıya inandır.Onu başarırsan dine de inandırırsın zaten :D

0|0
    3|0
  • ugrasmam , sadece yaratanın oldugunu söylerim . kendi bilecegi bir sey.

0|0
    0|0
Yükleniyor...