Klasik müzik bestecilerinden kimi seversiniz?

Klasik müzik sevenler, bestecilerden kimi seversiniz?

Benim favorim tabii ki Johann Sebastian Bach. Adam bir duygu ile zekanın ortasında dingildemiş, olağanüstü eserler vermiş.

En sevdiğim eseri Goldberg Varyasyonları'dır bu arada.

Sizin sevdiğiniz klasik müzik bestecileri ve eserleri hangiler?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• bach in yeri apayridir fakat benim favorim her zaman franz liszt olmustur. don sache yi di mşnor versiyonu olarak piyanoda calmaya bayilirim ornegin :) ek olarak antonio salieri kiymeti bilinmese de benim icin mozarttan once gelir muzik kalitesinde, ozellile delmita ve locandiera eserlerini oneririm. sergei rachmaninoff 'un solo prelude leri ve chopin varyasyonlari ile johann pachelbel'in canon re major ve apollinis ini de dinlemelisin :)

0|2
    0|0
    • AMadeus filminde Salieri'yi hasetinden çatlayan besteci yapmışlardı da dikkatimi çekmişti. O zaman dinleyip beğenmiştim, tekrar bir bakmakta fayda var. Teşekkür.

• cunku buyuk haksizliklara ugramis... dahi cocuk yuzunden tum emegi goz ardi edilmis elitler arasinda :)

Kızlar Ne Diyor 3

• 1- Arvo Pärt link

2- Brahms link

3- Erik Satie link

5- Philip Glass link

0|1
    0|0
    • 4 yok :)

• arvo part'ı hep duymus bir turlu dinlememistim..teşekkürler

• rica ederim :)

• Oooooo, evet evet, bu soruyu sahiden çok sevdim;

Liste biraz uzun ama benim de Bach ve Chopin en sevdiklerimdir.

Chopin in tüm Nocturne larını severim...

Parça olarak ayırmak pek içime sinmiyor.

0|0
    0|0
  • Bach,Mozart..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bach benim de favorimdir. Her duygu haline hitap edebilen besteleri var.

Ayrica moden orkestral yapitlari da severim. Ozellikle film muzikleri bestecileri Hans Zimmer, Klaus Badelt gibi.

0|0
    0|0
  • Arşivimde genelde piyano ve yan flüt ağırlıklı eserler var çoğu da karışık bestecilerden. Evet Bach bambaşka bir adam. O kadar şey arasında Vivaldi'nin Dört mevsim'ini dinledikçe her mevsim tek tek geçer içimden, inemem hiç birinde ve varınca kışa bir ürperti çöker üzerime... Öyle de değişik birşey işte.

0|0
    0|0
  • Wagner; Walk of the Valkyres

Mozart; Requiem, Lacrimosa

Niccolo Paganini; o yeter ki çalsın, ben dinleyeyim :)

0|0
    0|0
  • Besteciden çok Herbert Von Karajan'ın yorumladığı tüm eserleri beğenerek dinliyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...