Arkadaşlar cengizhan türk mü yoksa moğol mu ?

" Cengizhan Türk değil moğoldur zamanında selçuklulara heralde yanlış söylemeyeyim bir türk kavmine eziyet vermiştir hatta diyarbakıra kadar gelip tüm türk kadınlarına tecavüz ettirip öldürmüştür. " bu yazı ne kadar doğrudur ?

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bende istiyorsan şuan fatih sultan mehmet han hakkında kötü şeyler uydurabilirim ? Boş beleş şeyler. Tabiki cengizhan moğol ama Türkleşmiş moğol. Bunlar tamamen uydurma.

0|0
    0|0
    • Sen yanlış anladın heralde ben yazmadım o yazıyı sadece yazan birisinini sözlerini kopyalamadım yapıstım . Zamanında türklere çok eziyet etmiş diye duydum

• Biliyoruk. O yuzden inanma her yazilana dedim =)

Kızlar Ne Diyor 6

• Moğol'dur. Hatta filmi de var. Ama film çok saçmaydı. Babası Cengizhan'ı 10 yaşına geldiğinde kız bakmaya götürüyodu. Bi de öğüt veriyodu ayakları büyük olan iyi iş görür falan diye. :D

0|1
    0|0
  • moğol bı de onların adetı tas ustunde tas omuz ustunde bas bırakmazlar gectıklerı yerlerde.. dıgerlerını bılmıyorum

0|0
    0|0
  • Türk olmadığına eminim , moğol

0|0
    0|0
  • moğoldur türklere geçmişte eziyet ettiğini duymuştum

0|0
    0|0
    • Türklere değil müslümanlara eziyet etmiştir. Çünkü müslümanlar birçok katliam yapmıştır o dönemde. Cengiz öc almıştır.

• doğrudur

• Çengizan aslında italyan chean ryaan gerçek adı insanlar hep hakkını yiyor çenginin..

0|0
    0|1
  • Moğol diyenler çoğunlukta.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• kardeş cengiz han hem türk hem moğol ama annesimi türk babasımı türk onu bilmiyorum fakat islamcı değil sorun varsa yorum bırak

0|0
    0|0
  • Cengiz Han filmini izlemiştim bir ara türk değil hatta türk düşmanı diye biliyorum bende.

0|0
    0|0
  • Cengizhan'ın Moğol aidiyeti meşru bir bilgidir nitekim Cengizhan kabul etsek de etmesek de bir Moğol lideri değil Bozkır lideridir demem o ki yönetimi altında Türk halkları da mevcut olmuştur.

0|0
    0|0
  • Moğol Hun İmparatoru. Türklerle ve Müslümanlarla çok savaştı. Türk olsaydı Selçuklu'yu bitirirmiydi. (Kösedağ Savaşı)

0|0
    0|0
    • Türklerde cihan anlayışı vardır. Güçlü olan kişi tüm Türkleri tek bayrak altında toplar. Türklerle Türkler'in savaştığı tarihte çokça görülmüştür. Temür-Beyazıt, İsmail Şah-Yavuz Sultan Selim, Altınordu ve Akkoyunlular devletleri yine Türk devleti olmasına rağmen Türk devletleri tarafından yıkılmıştır, beylikler dönemi Osmanlının güçlenmesi ile sona ermiştir. Söylediğiniz şey çok mantıklı değil.

• Okuduğum kitaplardan öğrendiğimi söylemiştim, teşekkürler ilginiz için.

• Farklı görüşler var bu konuda, ben dediğim gibi inanıyorum.

• Türk ya da tatar olduğu sanılıyor.

Hüseyin Nihâl Atsız - Türk Tarihinde Meseleler

Bu kitapta bu konuya bir bölüm ayrılmış. Faydalı olucaktır okursan. Kitabın diğer bölümleri de güzel.

0|0
    0|0
  • altay turkudur.

diğer adıyla temuçin annesinin moğol ve babasının türk olduğu söylenir

vahşiliği konusunda kelimeler yetersiz kalır. ama tecavuz edecek kadar asagılık olacagını sanmıyorum.okumadım daha dogrusu öyle bir seyde.

0|0
    0|0
  • moğol türkü

0|0
    0|0
  • Cengizhan türk değildir moğoldur amma velakin yazdıklarının doğruluğunu bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Türk olmadığını nereden çıkardınız yahu? Biz Türkler hiçbir zaman esaret altında yaşamadık. Cengiz Han Türk değildir diyerek bizlerin uzun bir süre esaret altında yaşadığımızı söylemiş oluyorsunuz. Cengiz Han buz gibi Türktür. Han ünvanını Türkler kullanır hiç bir düşünmezsiniz. Tatar olabileceği söylenir, tatar demekse Türk-Moğol melezi demektir. Yani Türktür.

• Dostum ismimden biliyorum moğol kralının adı KubilayHan googleden bakabilirsin

• Moğol dur sanırım kösedağ savaşı olması lazım selçuklu devletini yendiler

0|0
    0|0
  • genelde diktatörlerin soyunu araştırırken hep aynı sorunu yaşarsınız

0|0
    0|0
  • moğol tabi ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...