İranlilar ve Afganlar nasil insanlardir?

Tipleri nasildir ? Komplekslimidirler? Muslumanlar mi?


0|0
3|20

En İyi Erkek Görüşü

 • iranlılar acem ırkı, namı diğer pers milleti, güneş altında çok yaşadıkları için genelde esmer deriz lakin aslen buğday tenlidirler. yüzleri genellikle ovaldir. arkadaşlar iranlılar için müslüman olduğunu yazmışlar, özellikle hatırlatmak isterim, şii mezhebinden insanlardır. yani 4 mezhebe dahil değillerdir. doğal olarak müzlüman gibi yaşarlar lakin müslüman değillerdir. türk ırkı gibi çok derin bir kültüre sahiptirler. hemen hemen 2 bin yıllık geçmişleri ve bir kaç imparatorlukları vardır. ingilizler gibi kibirli olmasalar da kompleksleri vardır (hava ve uzay komutanları olduğu gibi. sanki reptörleri var da uzaydan dünyaya saldıracaklar :P ) aşırı baskıcı tutumları vardır. bu nedenle türkiye'ye gelen acem kadınları hemen soyunup dökünürler, mini etekle gezmeyi çok severler.

  afganlar görünüş olarak iranlıları andırır lakin müslüman toplumdur. hayatımda bir tek afganlı ile sohbet ettiğim için haklarında fazla bir şey söyleyemem.

  1|0
  • Şikayet

   Şii lerde bizim gibi müslümandır çünkü Kelime-i sehadet getiren herkes müslüman olur. Elbette inanışlarında günahları ve hataları vardır fakat Kutsal kitap olarak Kur'an'ı Kerim'i, Peygamber olarak Hz.Muhammed'i kabul eden ve Allah'ın birliğine inanan herkes Müslümandır...

  • Şikayet

   yanlışın var kerdeşim. hak mezhep sünnidir. sünni mezhebi 4 büyük mezhebe dağılır. bunlar, eş'ari, maturidi, selefiye ve alevi dir. bunlar da kendi içinde fıkıh mezheplerne dağılır, bunlar hanefi, hanbeli, maliki, ve şafi dir. bunun içinde hiç bir şekilde şii mezhebine yer yoktur. zaten mezhebin ortaya çıkması şiilerin halkatn birisini (ehliyetsiz) halife yapmak istemesindendir. lütfen mezhepler tarihini oku. özellikle şii mezhebi hakkında bilgi edin ve insanları yanlış bilgilere yönlendirme.